Blog

Yozgat Dedektör

dedektör makinesi

Yozgat Dedektör, İç Anadolu nun güzel bir ili Yozgat 5000 yıllık tarihi geçmişi ile , Anadolu nun önemli bir şehridir.

Yozgat Dedektör

, Osmanlı dönemin de bozok sancağı olan ismi 1927 yılın da TBMM tarafından Yozgat olarak değiştirilmiştir . Hititler zamanında yerleşim yeri kurulduğu sanılmaktadır . Hititler den sonra frigyalılar buralara egemen olmuşlardır . Kimmerler firgyalılardan bu toprakları almış ve yerleşmişlerdir . MÖ 6 yy da Lidyalılar ve Persler arasında el değiştiren Yozgat büyük İskender in büyük doğu seferi sonucu Makedonya imp . katılmıştır .

Yozgat Dedektörcü

Kapadokya kralığı Makedonya nın dağılması ile bölgeye hakim olmuştur . MÖ 2 yy da kelt kabillerin den galatların kurduğu galatyanın hakimiyetine giren Yozgat MÖ 85 yılında roma impatorluğuna katılmıştır . 400 yıllarda roma imp ikiye bölününce Bizans imp katılmıştır.

Yozgat Dedektör, Sasaniler sık sık akınlar yapsalar da bir hakimiyet sağlayamamışlardır .

Yozgat Dedektörcüler

1071 den sonra Anadolu Türkün ana yurdu olunca Oğuzların Bozok kolu yerleşmiş , yurt tutmuşlardır . Bölgenin adı Bozok olarak anılmaya başlamıştır . 1800 yıllara dek bozok olarak anılan il bu yıllardan sonra Yozgat diya anılsa da. 1927 yılındaki kanunla Yozgat ismini alır. Osmanlı Timur Hanlığı savaşında bölge de yaşan Moğol asıllılar ve kara tatarlar Timurun safında yer almışlar , Timur dan sonra 1 Mehmet zamanında Anadolu dan sürülmüşlerdir .

Yozgat Dedektörcüleri

Kısaca şehir çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Yerleşim yeri olarak ta çok eski medeniyetler zamanında olmuştur.ç e bu durumda da bu medeniyetler birçok kültürel zenginlikler bırakmışlardır. Toprak üzerindekilerini evet görebiliyoruz.

Merak konusu yerin altındakiler. İşte tam bu noktada dedektörler bizim en iyi yardımcımız olacaktır. Tabi

dedektör

kullanımını bilmek gerekir. Eğer dedektörünüz yoksa satın alacaksanız dedektör kullanımını aldığınız şirket size göstermelidir. Eğitimini vermelidir. Dedektör konusunda da kendini kanıtlamış şirketlerden almanız daha iyidir. Dedektör konusu hallolduktan sonra da yer altı ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir. Bilgi sahibi olmadan bu işe başlamayın. Yoksa çok fazla kayıplarınız olabilir. Yozgat Dedektör, Kısacası iyi bir dedektör ve bu konu ile ilgili bütün bilgileri aldıktan sonra işinize başlayabilirsiniz.

Related Posts

7 thoughts on “Yozgat Dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  eski adı bozok olan ilimizin tarihi antik çağlara uzanır.

 2. adminim dedi ki:

  ilginç bunu daha önce duymamıştım

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  en az bilinen 5000 yıllık tarihi var.

 4. alan tarama dedi ki:

  ilk dedektörler nasıldılar ne amaç için üretilmişti

 5. alan tarama dedi ki:

  iyi bir dedektör ve bu konu ile ilgili bütün bilgileri aldıktan sonra işinize başlayabilirsiniz.

 6. alan tarama dedi ki:

  Yozgat Dedektör, İç Anadolu nun güzel bir ili Yozgat 5000 yıllık tarihi geçmişi ile , Anadolu nun önemli bir şehridir.

Bir cevap yazın