Blog

Zonguldak dedektör

dedektor onerileri

Zonguldak dedektör, Zonguldak Karadeniz kıyısında liman kentimizdir.

Zonguldak dedektör

, Karadeniz e açılan liman bu ili Karadeniz ülkeleri ile ticaret merkezi haline getirmiştir . Zonguldak aslında Fransızca ve Türkçe kelimelerden oluşur . Zone Fransızca dır , göl dağı Türkçe , zonegöldağı sonra dan halk dilinde Zonguldak a dönmüştür . Neden bu isimle anılmıştır . Çünkü burası taş kömürü havzasıdır .

Zonguldak dedektörcü

Ülkemizin taşkömürü ihtiyaçını burası karşılar . MÖ. 2500 yılların da ilk defa Hititler bölgeye yerleşmişler , yörenin sakinleri hattilerdir . MÖ 7 yy da yunan kolonileri bölge de ticaret limanları kurduklarını görmekteyiz . Persler yöreyi ele geçirmiş , ticarete hakim olmuşlardır . Makedonya kralı büyük İskender limanı alarak bölgede Perslerden almış yönetimi subaylarına bırakarak doğu seferine devam etmiştir.

Zonguldak dedektör, Persler yöre halkın desteğini alarak Pontus devletini kurunca Zonguldak bu devletin bir parçası olmuştur .

Zonguldak dedektörcüler

Roma imparatorluğu MS 1 yy da Pontus devletini yıkınca Zonguldak Roma ya katılmıştır . Zonguldak dedektör : Roma imp. 400 lü yıllar da ikiye bölününce Zonguldak Bizans a katılmıştır . 1084 yıllın da Selçuklular feht etmişler . Sonra Cenevizler koloni kurarak ele geçirmişlerse de Candar oğulları Beyliği buralar yönetmiş. 1460 ta Fatih Sultan Mehmet han tarafından Amasra feht edilince Osmanlı topraklarına katılmıştır . Kurtuluş Savaşın da fransız işgaline uğramıştır .

Zonguldak dedektörcüleri

Şehir ülkemizin taş kömürü ihtiyacını karşıladığı için çok önemlidir. Ancak sadece bu sebepten dolayı değil. Köklü bir tarihe sahip olduğu için de önemlidir. Çünkü çok büyük devletler ve medeniyetler yaşamıştır şehrin topraklarında.

Durum böyle olunca bu devlet ve medeniyetler geride çok güzel eserler ve zenginlikler bırakmışlardır. Bizler bu zenginliklere

dedektör

yardımıyla gün ışığına çıkarabiliriz. Tabi dedektör ve kullanımı önemlidir. Günümüzde çok fazla define avcısı var ve bunlar arasında kaybolup gitmeyi kimse istemez. Bu definecilerin arasından sıyrılmak ve hedefimize ulaşmak için yüksek teknolojik bir dedektör işinize daha iyi yarar. Eski eskide kalmıştır. Zonguldak dedektör, Dedektör kullanımıda önemli. İyi bir dedektör ve bilgi ile çalışmalarınızı sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Related Posts

6 thoughts on “Zonguldak dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  taş kömürü sahası olan bu ilimiz tarihi bir geçmişi de vardır.

 2. adminim dedi ki:

  evet en çok bilinen özelliklerinden bazıları bunlar

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  gemilerde tayfa olan uzun hasanın taşkömürünü bulması ile ekonomisi canlanmıştır.

 4. alan tarama dedi ki:

  zonguldak denince akla kömür geliyor kömür bulmak için özel dedektörler mevcut olmalı

 5. alan tarama dedi ki:

  yüksek teknolojik bir dedektör işinize daha iyi yarar.

 6. alan tarama dedi ki:

  Zonguldak dedektör, Persler yöre halkın desteğini alarak Pontus devletini kurunca Zonguldak bu devletin bir parçası olmuştur .

Bir cevap yazın