Blog

Edirne dedektör

dedektör bobini

edirne dedektör, Türkiye’nin en önemli bölgelerinden biri birçok dış devletlerine hudud olan bu ilimiz kışları çok sert, yazları ise çok sıcak geçmektedir.

Edirne dedektör,

Gezilip görülesi çok güzel yerleri, tarihi mekanları ve doğa harikası yerler var. Adalet kasrı, bu bina Edirne sarayından tek ayakta kalan parçası olup. Kanuni Sultan Süleyman tarafında yapıldığı ve en önemli kararlarını burada aldığı söyleniliyor. Şükrü paşa anıtı balkan savaşı esnasında Edirne’ de çok zor şartlarda savaşan bu liderin anıtı. O zamanlarda kullanılan malzemelerden yapılan müzede yanı başında yer almaktadır.

edirne dedektörcü

Sweti Geroge Bulgar kilisesi, halk arasında Bulgar kilisesi olarak bilinen bu kilisede halen o zamanlardan kalma tablolar ve eski yazılar mevcut.

Edirne kent ormanı. Meriç nehrinin kıyısında yer alan bu ormanlık alan tam bir doğa harikasıdır. Sinegogu, burası ise dünyanın üçüncü büyük sinegogu olarakta bilinmektedir.edirne dedektör Selimiye camii, bu camii gerek Osmanlı için gerek mimar Sinan için çok önemli bir yapıttır doksan yaşında yaptığı ustalık esrim dediği bir yapıdır.

edirne dedektörcüler

Selimiye arastası, burası ise Selimiye camiine gelir sağlaması için yapılmış çarşıdır. Saray içi balkan savaşı şehitliği, kırk pınar er meydanı, Rüstem paşa kervansarayı. Mehmet av köşkü, hıdırlık tabyası, hacı adil bey çeşmesi, eski camii, enez kalesi, Beyazıt köprüsü ve daha fazlası olmak üzere yerler var.

edirne dedektörcüleri

Edirne Osmanlı devletinin önemli bir başkentidir. Kanuni Sultan Süleyman dönemin de şehzadelerin ilk sancak yerleri Edirne olmuştur.

Sadece Osmanlı Devleti ile değil Bizans dönemi ile de önemli bir şehrimizdir. Bu kadar geniş bir tarihe sahip olan bir şehir bizlere o tarihlerden yeraltı ve yerüstü birçok zenginlikler bırakmışlardır. Bu sırada dedektörler bizim yardımcımız olacaktır. Ama iyi bir

dedektör

. Eğer iyi bir dedektöre sahip olursak işimiz biraz daha kolaylaşır ve zamandan da kazanmış oluruz. Dedektör yardımı ile her şeyi halledebiliriz. Tabi bunun yanında bilgi birikimi veya bilir kişi olması gerekir. Çevreden söylenen her şeye kulak asılmamalıdır. edirne dedektör Yapacağınız işlemlerde kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Related Posts

6 thoughts on “Edirne dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  selimiye camii ile ve payitat kenti.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  osmanlının ikinci başkenti.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  avrupadaki 4 şehirden biri.

 4. alan tarama dedi ki:

  köklü tarihi olan illerde dedektör sık aranan bir cihaz

 5. Edirne dedektör Sweti Geroge Bulgar kilisesi, halk arasında Bulgar kilisesi olarak bilinen bu kilisede halen o zamanlardan kalma tablolar ve eski yazılar mevcut.

 6. alan tarama dedi ki:

  Edirne dedektör Gezilip görülesi çok güzel yerleri, tarihi mekanları ve doğa harikası yerler var.

Bir cevap yazın