Blog

Altın arama dedektör fiyatı

dedektör pazarı, Altın arama dedektör

Altın arama dedektör fiyatı, Dağ başını bekleyen kız yani sarı kız.

Altın arama dedektör fiyatı

, Bu makalemde sizlere kaz dağlarında yaşanmış olan bir efsaneden bahsetmek isterim. Balıkesir Edremit körfezinde göze çarpan sıra sıra dağlar vardır. Bu dağlar güzelliğiyle dillere destan olmuş kaz dağlarıdır. Efsanemizde tamda burada yaşanmış olup halende yılın belirli zamanlarında yaşatılmaktadır.

Altın arama dedektörü fiyatı

Kaz dağlarının güzelliği herkes tarafından bilinmekte zaten bu sebepten dolayı ilk güzellik yarışması da burada yapılmış bende yeni öğrendim bunu ve çok şaşırdım. Bu efsanemiz ise bir Türkmen kızı olan sarı kızın hikayesidir. Edremite gittiğinizde muhakkak karşılaşırsınız yöresel kıyafetlerle dolaşan yaşlısı , genci bayanları görürsünüz .

Altın arama dedektör fiyatı, Oralarda eski geleneklerine bağlı çok güzel Türkmen köyleri var ve onlarda bu köylerden gelirler. Eski geleneklerini sürdürmektelerdir. Vakti zamanında bu köylerden birinde yaşlı bir adam ve onun dünyalar güzeli kızı yaşarmış .

Altın arama dedektör fiyatları

Öylesine güzelmiş ki sanki cennete huri gibi güzelmiş. Tüm sıra köylerdeki ve kendi köyünün delikanlıları peşinden koşarmış. Ama o hiç birine bakmazmış tüm taliplerini geri çevirirmiş. Olay bu ya böylesine güzelliğin kendilerini ret etmesini sindiremeyenler başlamış zavallının karkasından iftaralar atmaya derken dedikodular almış başın yürümüş ve bütün memlekete yayılmış. Bunun üzerine babası sokağa çıkamaz hale gelmiş ve bu duruma sarı kızda çok üzülür olmuş. Altın arama dedektör fiyatı, Babası bir gün kızının yanına üç beş tane kaz verip dağlarda bunları otlatacağız kızım deyip çıkmışlar yola birlikte hiçbir şeyden habersiz.

Sarı kız kırlarda koşup eğleniyor ama bir şeylerin ters gittiğinide babasının yüzüne bakarak anlıyormuş. Neyse baba bir süre sonra kızına dönüp benim eve dönmem lazım kızım evdiki hayvanlarımızı besleyip birkaç güne dönerim der. Ve oradan ayrılır. Yalnız başına koskoca ormanda yalnız başına kalan sarıkız ne yapacağını bilmiyormuş.

Define arama dedektör fiyatı

Ve hatta bazı bazı dedikodular yayılmış köylerde orman tehlikede kalan insanlara güzel bir kızın yardım ettiği duyulur. Altın arama dedektör fiyatı, Bunu üzerine baba hemen ormana çıkmış kızını nasıl bulacağını düşünürken birde bakmış bir kayanın dibinde kızı oturmuş sanki onu bekliyor. Babası kızına tek kelime laf edememiş kızı babasına geçmişi hiç sorgulamamış. Dağlardan , kırlardan , çiçeklerden konuşmuşlar gün boyu.

Ve sonra baba gün yükseldiğini görüp namaz vakti geldiğini anlayınca kıza bana su getir kızım abdest alayım der. Kızı ise tamam babacım deyip kovayı Edremit körfesine daldırıp dolduru verir. Babası çok şaşkındır körfez nere bulundukları yer nere ama bu ya sarı kızın kolu körfeze kadar uzamış uzamış babası çok şaşkınmış.

Define arama dedektör fiyatları

Şaşkınlık içinde namızı zor zahmet kılmış babası ve kızına eve dönmeye ikna etmeye çalışmış. Çok uzun zaman sarı kızı bir daha gören duyan olmamış. Yıllar sonra bir çoban tarafından ölüsü bulunmuş ormanın derinliklerinde öylesine güzelmiş ki sanki uyuyor gibi imiş. Hemen köylüye haber veren çoban ve köylüler tarafından oracığa defnedilmiş. Bunun üzerine her yıl ziyaret eder olmuşlar ve kır çiçeklri ile mezarını süslerlermiş. Altın arama dedektör fiyatı, Hatta geceleri yolculuk yapanlar kazdağının tepesinde çok parlak ışık gördüklerini söylermiş.

Related Posts

6 thoughts on “Altın arama dedektör fiyatı

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  fiyatlara firmaların sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 2. adminim dedi ki:

  firmalar arasında değişim göstermekte çok iyi araştırmalı

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  evet haklısınız merdiven altı üretimden uzak durmak gerekir.

 4. alan tarama dedi ki:

  Dedektör satın alırken işlevleri özellikleri önemli olduğu kadar dedektörü aldığınız firma da çok önemlidir. dikkatli olun.

 5. alan tarama dedi ki:

  dedektör satın alırken firmaları iyice araştırmalıyız.

 6. alan tarama dedi ki:

  Altın arama dedektör fiyatı, makineye göre değişim gösterir.

Bir cevap yazın