alexa

Altın arama makinesi

dedektör pazarı, Altın arama dedektör
Altın arama dedektör fiyatı
Nisan 28, 2017
define arama dedektörü, İkinci el dedektör
dedektör çeşitleri
Nisan 28, 2017

Altın arama makinesi, Sizlere bu makalemde ise Abdal Musa hz. Uçar su efsanesinden bahsedeyim.

Altın arama makinesi

, Ben ilk defa okudum ve insan oğlunun para ile ne kadar değişe bileceğinin büyük bir örneğidir. Ak dağın gömme yaylasında yaşanmış bir efsanedir . Abdal musa efendi hz. Çok sevilen ve saygı duyulan bir zaat imiş herkes tarafından sevilir ve bilinirmiş. İnsanlar onun hayır dualarını almak için adeta bir birleri ile yarışırmış. Gene günlerden bir gün ak dağlarının fethiye yüzündeki köyleri gezmeye başlamış.

Altın arama makinesi

Her gittiği köyde olduğu gibi bu köylerdede insanları ona olan hayranlıkları onu çok mutlu ediyor ve gururlandırıyormuş. Daha sonra oradaki köylerden birinde konaklamak oranın halkına misafir olmak istemiş. Abdal Musa efendi hz. Bu isteğini büyük mutlulukla karşılayan köy halkı adeta sevgi çemberi oluşturmuş etrafında.

Altın arama makinesi, Dört koldan efendi hz. Rahat etmesi için ellrinden gelenin hep fazlasını yapmışlar. saygıda ve ikramda kusur etmemek için büyük çabalar sarf etmişlerdir .

Altın arama makinasi

Köylülerin bu yaklaşımı ve misafirperverliliği karşısında çok mutlu olmuştur. Abdal musa efendi hz. , hoca efendinin bir isteği olacak diye pervane olmuş adeta bütün köy halkı. Abdal musa efendi hz. de köylülerin bu güzel yaklaşımlarından dolayı onları ayrı bir sevmiş ve büyük bir minnet duymuş . Onlara kanı çok kaynamış ve onların bu çabalarına karşılık onlara bir iyiliği dokunmasına karar vermiş. Acaba bu güzel köylü kardeşlerime ne yapsam diye düşünür olmuş. E tabi bu kadar misafirperver insanları boş çevirmek istememiş. Gitme vakti geldiğinde köylülere dönüp ey güzel Allahımın güzel kulları diye seslenmiş, köylüler ise pir dikkat hoca efendiyi dinliyormuş.

Altın arama makinesi, Ben artık evime dönüyorum ama sizleri çok sevdim ve takdir ettim. Beni o kadar güzel ağırladınız ki sizlere gitmeden önce benim de sizlere bir iyiliğim dokunsun isterim demiş.

Altın arama dedektör makinesi

Köylüler hoca efendinin bu yaklaşımı karşısında çok mutlu olmuşlar. Mutlu olmalarının sebebi ise hoca efendiyi bu kadar memnun kalmasından dolayı mutluluk duymuşlar ve hep bir ağızdan hamd olsun hocam bir eksiiğimiz yok sayenizde. Sizin sadece sağlığınıza duacı oluruz diye haykırmışlar. Bu yaklaşımları karşısında daha da mutlu olmuş ama illa ki bir iyilik yapmak istiyormuş. Şöyle bir etrafına bakınmış hoca efendi ve susuzluktan kurumuş toprağı , sararmış solmuş ekinleri görmüş. Ve tekrar sormuş ya benim gözü tok , gönülleri bol ahalim hele bi deyin ihtiyaçsız köy olur mu demiş.

Hoca efendinin bu sözünden cesaret alan köylüler bu hep bir ağızdan hocam su su isteriz demişler . Suyumuz olursa daha bereketlenir topraklarımız hepimiz daha iyi yaşam süreriz demişler. Köylülerin bu isteğini biraz fazla bulmuş. Ama yapaçak bir şey yok demiş kendi kendine. Tekrar köylüye dönüp bakın eminmisiniz suyunuz olursa çok zengin olusunuz her şeyiniz tam olur.

Altın arama alan tarama makinesi

Ama yüce gönlünüzü kaybederseniz ya muhtaca acımaz misafirlere iyi davranmazsanız demiş. Sanki olacakları daha önceden görmüş gibi. Asasını saplamış kaya gürül gürül su çıkmış ve köylüler kısa zamanda çok zengin olmuşlar. Ama o güzel huyları kalmamış öyle ki hoca efendi. Yıllar sora geldiğinde yüzüne bile bakan olmamış. Bunu üzerine hoca efendi tekrar Allaha dua etmiş. Altın arama makinesi, Bu nankör kullarına verdiğin bu nimeti geri al diye ve olan olmuş bir anda su kesilmiş.

6 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  altın aramak için alantarama ve görüntülü dedektör şart.

 2. adminim dedi ki:

  evet defineciliğin olmazsa olmazı

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektörsüz olmamakta araştırıp iyisini bulmalıyız.

 4. alan tarama dedi ki:

  Görüntülü dedektörler tercihiniz olsun.

 5. alan tarama dedi ki:

  görüntülü dedektörler her zaman daha iyidir. tercihiniz bu yönden olsun.

 6. alan tarama dedi ki:

  Altın arama makinesi, Sizlere bu makalemde ise Abdal Musa hz. Uçar su efsanesinden bahsedeyim.

Bir cevap yazın