Blog

Şırnak dedektör

ır dedektör

Şırnak dedektör, Şırnak ilimiz tarihi itibari ile Nuh as kadar dayanır.

Şırnak dedektör

, Katip Çelebi seyahatnamesin de Şırnak tan bahseder . Nuh as tufandan sonra gemisi cudi dağına oturmuş . Ve insanlar ve gemisindeki hayvanlar karaya çıkmışlar . Cizreyi kurmuşlar , Cizrenin yazın kavurucu sıcağın dan korunmak için Şırnağı kurmuşlardır . Şehrinuh , şehreh , olanisimleri günümüz de Şırnaka dönmüştür . Şırnak ili antik tarihler de iki devletin başkentlerine sahiplik yapmıştır .

Şırnak dedektörcü

Bu devletler babil ve gutilerdir . Şırnak ili guti , babil , med , asur , pers , Makedonya , selevos , sasani , emevi , Abbasi , Selçuklu , Artuklu , Memluklu , Osmanlı dönemin de Cizre ye bağlı bir yerleşim yeriydi . 1914 yıllın da ilçe olmuştur . 1990 yılında ise il statüsüne kavuşmuştur .

Güneydoğu torosların bölge de yükseltileri görünür. Şırnak dedektör,Kalyonlar plato ve yaylalar hayvancılığın gelişmesin de önemli rol oynar .

Şırnak dedektörcüler

Hezil çayı , çağlayan çayı , kızıl su çayı , Dicle nehri ilçenin su kaynaklarıdır . Antep fıstığı üretimi de önemli gelir kaynakların dandır . Dicle nehri orta doğunun önemli su kaynaklarındandır . Ülkemizden doğar ırakı ikiye böler , şettülarap ta Fırat nehri ile birleşir . Mezopotamyayı oluşturup basra körfezine dökülür. Yazımızda belirttiğimiz gibi şehrimiz çok önemli devletlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapmışlardır.

Şırnak dedektörcüleri

Ve bu medeniyetler geride bir çok kültürel zenginlikler bırakmışlardır. Bu kadar güzelliklere sahip olan ilimize yazımızda belirttiğimiz gibi definecilerin uğrak yerleridir.

Sizlerde bu işlere meraklı ve yapmak isterseniz dedektörler sizin yardımcınız olacaktır. Tabi bu kadar define avcısının arasında bilgi sahibi veya bilir kişi de olması gerekir.

Dedektör

kullanımını iyi bilmemiz gerekir. Dedektör kullanma eğitimini cihazı aldığınız yerden talep edebilirsiniz. Ve bu eğitim yapılmalıdır. Toprak altı ile ilgilide bilgili olmanız gerekir. Yoksa bu kadar define avcısının arasında kaybolur gidersiniz. Cihazınıza verdiğiniz o kadar para heba olur. Bunu kimse istemez. İşte bu yüzden bilgi birikimi bilir kişi iyi bir dedektör olmalıdır. Teknoloji artık gelişmiştir. Şırnak dedektör, Ve bizlerde bu teknolojiden yararlanmalıyız. Sonuçta daha geniş ve ayrıntılı incelenmesi gereken bir konu gelecek yazıda devam edeceğiz…

Related Posts

5 thoughts on “Şırnak dedektör

 1. adminim dedi ki:

  bu ilimizde geçmişte farklı medeniyetlere ev sahipliliği yapmış güzel bir ilimiz

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  kuruluşu nuh as devrine dayanır.

 3. alan tarama dedi ki:

  Şırnağ’ın arazi yapısı düz olduğu için dedektörle arama yaparken zorlanılmaz

 4. alan tarama dedi ki:

  Dedektör kullanma eğitimini cihazı aldığınız yerden talep edebilirsiniz. Ve bu eğitim yapılmalıdır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Şırnak dedektör,Kalyonlar plato ve yaylalar hayvancılığın gelişmesin de önemli rol oynar

Bir yanıt yazın