alexa

Şanlıurfa Dedektör

Alan tarama dedektör firmaları
Kırıkkale dedektör
Nisan 20, 2017
ır dedektör
Şırnak dedektör
Nisan 20, 2017

ŞanlıUrfa dedektör, Peygamberler şehri Urfa , İbrahim as , Eyüp as doğdu kutsi şehir.

Şanlı Urfa dedektör

, Göbekli tepe höyüğü mö 11000 yıllarına uzanan tarihi ile yeryüzünün en eski yerleşim yerlerinden ve tapınağıdır . Peygamberler şehri olan Urfa çok eski medeniyetlere de ev sahipliği de yapar. işini önemli bir yere koyar . Hititliler , Asurlular , persler , helenestik yunan , roma sasaniler ve Bizans daha sonra Müslüman Araplar , emeviler Abbasiler hakim olmuşlar .

Şanlı Urfa dedektörcü

Eyyübiler , Selçuklular ,beylikler döneminden sonra memlüklüler , daha sonra da Osmanlılar hakim oldular. buluntuları bunu destekler . 1918 e kadar sakin olan bölge Mondros ateşkes antlaşmasından sonra Fransız işgaline uğrasa da urfa halkının şanlı direnişi ile geri çekilmek zorunda kalmış.

Bu direnişi ile TBMM tarafından ismi Şanlıurfa olarak değiştirmişlerdir. ŞanlıUrfa dedektör, Şehrin tarihteki en meşhur adı edessa dır .

Şanlı Urfa dedektörcüler

Nemrut tarafından insanlar putlara taparken , bu zalim hükümdar bir rüya görür . Rüyasını tabir eden , kahinler o sene doğacak olan bir erkek çocuğun tahtını ve devletini yıkacağını söylüyorlar . Ve nemrut o sene doğan bütün erkek çocukların öldürülmesini emreder . Bu şartlar da İbrahim as urfa da doğar . Annesi onu bir mağra da doğurur . Büyütür . Peygamberliğini ilan edince onu urfa kalesinden mancınıkla ateşe attırır .

Şanlı Urfa dedektörcüleri

Fakat ateş gül bahçesi ve göl olur odunlar ise balık olurlar bu gün balıklı gölün hikayesi budur . Açısından tarihi yerleşimleri ile tam yeri bulabileceklerini siz hayal ediniz.

Yazımızda anlattığımız gibi şehir köklü bir tarihe sahiptir. Bu tarih içerisinde de birçok önemli medeniyetlere devletlere ev sahipliği yapmıştır. En önemlisi de en eski yerleşim yerinin bulunması. İşte bu sebeplerden dolayı define avcılarının uğrak yerlerinden olmuştur. Sizler bu avcıların arasından iyi bir

dedektör

ve bilgi birikimi ile sıyrılabilirsiniz. Dedekör satın alırken bu konuda kendisini ispatlamış şirketlerden almanızı tavsiye ederiz. ŞanlıUrfa dedektör, Dedektöre para döküp de bu paranızın boşa gitmesini istemeyiz. Aslında bu konu daha detaylı olarak gelecek yazı içeriğinde ayrıntısı ile işlenecek…

5 Comments

 1. adminim dedi ki:

  çok güzel yerlere ve çok güzel geçmişe sahip bir ilimiz

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  peygamberler şehri urfa.

 3. alan tarama dedi ki:

  Denizlerde petrol bulma işleminde su altı dedektörleri kullanılıyor

 4. alan tarama dedi ki:

  Dedekör satın alırken bu konuda kendisini ispatlamış şirketlerden almanızı tavsiye ederiz.

 5. alan tarama dedi ki:

  ŞanlıUrfa dedektör, Peygamberler şehri Urfa , İbrahim as , Eyüp as doğdu kutsi şehir.

Bir cevap yazın