Blog

Kapı dedektörü

dedektör uygulama

Kapı dedektörü, Genç adam evinin alt katında marangozluk yapıyordu.

Kapı dedektörü

, Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plastik pencereler yaygınlaşınca ahşaba rağbet azaldı. Bu yüzden işleri iyi gitmiyordu. Üstelik çocukları büyümüş, biri hariç diğerleri okula başlamıştı. Masrafları artınca yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı çocukların harçlığına katardı.

Kapı dedektör

Adam bir gün çalışırken elektrik kesildi ve uzun süre de beklediği halde gelmedi. O akşamüzeri teslim etmesi gereken birkaç pencere vardı. Boş kalmayı sevmezdi. Planyayı yağladı, taşları süpürdü. Biraz dinlenmek için eve çıkarken sigortaya göz attı. Eğer yanılmıyorsa bu iş normal değildi. Biri gelip sigortayı kapatmış olmalıydı.

Kapı dedektörü, Şalteri kaldırınca atölye aydınlandı. Tahminleri doğru çıkmıştı ama bu işe bir anlam veremiyordu. Şaka dese, böyle bir şaka yapılmazdı. Kendisini kıskanacak düşmanı da yoktu. İşe koyulduğunda yine aynı şey oldu.

Kapı dedektörler

Ama bu sefer suçluyu görmüştü. Oğlu evden atölyeye bağlanan merdiveni sessizce inmiş ve sigortayı kapattığı sırada babasını karşısında bulmuştu. Adam 10 yaşına gelmiş çocuğun böyle bir haylazlığını affedemezdi. Bütün günü onun yüzünden mahvolmuştu. Bir kere yapmış olsa ses çıkartmazdı. Ama tekrarlaması, hangi yönden bakılırsa bakılsın büyük hataydı. Saçlarından yakalayıp sıkı bir tokat attı.

Kapı dedektörleri

Her şey onun iyiliği içindi. Belki attığı tokat serseri olmasını engellerdi. Adam oğlunun gözyaşlarını görmezden geldi ve eve çıktıktan sonra eşine dert yanarak. Bu çocuğun okulda kimlerle düşüp kalktığını bilmemiz lazım dedi.

Eğer serbest bırakırsak başımıza büyük dertler açacak. Adam bir süre düşündü. Sonunda en kolay yolu buldu. Oğlunun hiç aksatmadan tuttuğu günlüğünde arkadaşlarına ait ipucu olmalıydı. Eşi istemese de ona kulak asmadı ve çocuğun günlüğünü okumaya başladı. Oğlu en son sayfada bu gece kötü bir rüya gördüm yazmıştı.

Kapı dedektörcü

Atölyede çalışırken babamı elektrik çarpıyordu. Allah’ım onu koru. Ben elimden geleni yapacağım. Babası bunları okurken gözyaşlarına engel olamamış hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı . Günümüz de teknoloji ilerlemiştir. Ve bu teknoloji dedektörlerde de mevcuttur. Eski kafalı dedektörleri bırakalım artık. Eğer sizlerin bu işlere meraksı varsa kendinize yüksek teknolojili dedektör satın almalısınız. Kapı dedektörü, Yapacağınız işlemlerde sizlere kolaylıklar dileriz.

Related Posts

7 thoughts on “Kapı dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  güvenlik açısından kapı dedektörler çok önemli.

 2. adminim dedi ki:

  aynen öyle bence dahada arttırılmalı

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  bina kamu alanlarını korunması bakımın dan çok stratejik.

 4. alan tarama dedi ki:

  kapı dedektörünü özel , kamu bir çok kuruluş kullanmakta

 5. alan tarama dedi ki:

  Kapı dedektörü güvenlik açısından önemlidir.

 6. . Kapı dedektörü, Yapacağınız işlemlerde sizlere kolaylıklar dileriz.

Bir cevap yazın