Blog

Hazine arama dedektörü

dedektör güçlendirme

Hazine arama dedektörü, Afrikanin ilkel topluluklarından birinde birbirini çok seven iki kardeş yaşıyordu .

Hazine arama dedektörü

, Saku ve Tutamba .Saku 12 Tutamba ise 9 yaşındaydı. İki kardeş birbirleriyle hiç ayrılmazlardı. Ormandan ceviz toplar kuş avlar testilerle su getirirlerdi. Boş zamanlarında bambu ağacından düdük yapar. Hayvan kemikleriyle çeşitli oyunlar oynarlardı. Yapacak başka hiç bir işleri yoktu . Bir gün köye beyaz yabancılar geldi köylülere cicili bicili armağanlar dağıttılar. Çocuklar şekerler den renkli boncuklardan ve oyuncaklardan çok hoşlandılar. Beyazların yanında genç bir hanımda vardı.

Hazine arama dedektör

O öğretmendi. Uğraşıp köyde bir okul açtı . Zenci çocukları çevresine toplayıp önce kendi dilini onlara öğretti. İki yıl sonra 100 zenci çocuğu beyazların dilini öğrenmiş çeşitli bilgiler edinmeye başlamışlardı.

Hazine arama dedektörü, Zenci ana babalar çocuklarında ki olumlu gelişmeleri görünce öğretmen hanıma candan bağlandılar. Onun her istediğini seve seve yerine getiriyorlardı. Saku ve Tutumba okula başlamışlardı. Öğretmen Tutumba nin olağanüstü zekasını öve öve bitiremiyor.

Hazine arama dedektörü çeşitleri

Bir gün ülkesindeki ilgililerden bir mektup alarak Tutamba nin Başka ülkede daha iyi şartlarda eğitilmesi gerektiğini düşünüyorlardı . Tutamba nin ailesi çocuklarının daha iyi hayat sürmesi için kabul ettiler. Saku kardeşi gittiği için öğretmen düşman kesildi kardeşi onun yüzünden gitmişti. Saku kardeşi kadar zeki değildi .

Saku öğretmenden öç alma tutkusuna kapılmıştı. Günlerce düşünüp taşındı. Sonunda ilginç bir öç alma yolu buldu. 210 Ormana gidip zehirli yılan yuvasından yumurtaları alıp öğretmenin bahçesine gömdü.

Yılanlar çıkınca öğretmeni sokarlar ondan kurtulurum diye düşündü. Ancak hiç öyle olmadı öğretmen bahçe de kazı yaparken yılanları buldu. Ve onları sütle besledi yılanlar büyüdükçe aralarında bir dostluk oluşmuş buda Saku yu çılgına çevirmişti . Tekrar yeni bir plan yapmaya karar verdi ormandan başka yılan yumurtaları alıp bu sefer öğretmenin içine saklamaya karar verdi.

Öğretmen evde yokken içeri girecekti. Öğretmen evine geldiğinde Saku yu cansız olarak yerde buldu. Yanında da beslediği yılanlardan biri nası ezilmiş halde duruyordu. Köydeki herkes geldiğinde diğer yumurtaları görünce Saku nun niyetini anlamışlar hem şaşırmışlar hem üzülmüslerdi. Hazine arama dedektörü, Başkasına yapacağı kötülüğü kendi zarar vermiş Saku hayatından olmuştu.

Related Posts

7 thoughts on “Hazine arama dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  yılan dan dost olmaz tuzak kurmak iyi değildir.

 2. adminim dedi ki:

  evet edip bey sana katılıyorum

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  teknoloji geliştikçe dedektörler de mükemmelleşiyor.

 4. alan tarama dedi ki:

  kendini kanıtlamış firmalardan satın almak daha iyi olur

 5. Dedektör alırken dikkat etmeniz gereken tüm hususları göz önünde bulundurmanız gerekir.

 6. alan tarama dedi ki:

  Hazine arama dedektörü patentli firmalar olup olmadığını, müşteriye ne kadar memnuniyet sağladığını öğrenmek, derinlemesine araştırma yapmak gerek.

 7. Altın bulma makinesi, Altın arama yapılan alanların da önceden araştırılması gerekmektedir. Hazine arama dedektörü,

Bir yanıt yazın