Blog

El dedektörü

El dedektörü, define arama dedektörleri ve fiyatları

El dedektörü , iki guruba ayrılır bunlar Arazi taramasında kullanılan Güvenlik amaçlı kullanılan, Arazi taramasında kullanılan. Bu dedektörler içinde bulunan sensörlerle toprağın altındaki metallere frekans yollayarak bu cisimleri bize göstermektedirler. Bu dedektörler bizim işimizi görse de bazı arazi şartlarında istenilen sonuçları vermeyebilir buda yanılmamıza ve yanlış sonuçlar elde etmemize neden olur. Güvenlik amaçlı kullanılan: insan yoğunluğunun olduğu yerlerde kullanılan dedektörlerdir. bu dedektörler metal dedektörleriyle benzer şekilde çalışır . şahısların üzerinde bulunan metalleri göstermektedirler . bu

Define El dedektörü

genellikle alışveriş mağazaları , müzeler, tiyatro ve otellerde kullanılır. Bu dedektörü bu dedektörler daha çok define aramalarında kullanılır. Basit bir kullanımı olduğu için bu dedektörler tercih edilir fakat unutulan bir ayrıntı var bu cihaz yapı bakımın da fazla detay içermediği için küçük çaplı materyaller bulunabilir.

Bu da çalışılan alanın iyi seçilmesini gerektirmektedir.

Altın El dedektörü

Bu dedektörü yapı itibariyle bir bobin ve buna bağlı sinyal yayıcı ve toplayıcı antenden oluşmaktadır. Bu antenler bobinden aldığı elektriği radyo frekansı olarak toprağa yollamakta ve bu sinyallerle toprak altındaki altın, gümüş,bakır,pirinç .gibi maddelerin derinlik ve boyutlarını bize iletmektedir. El dedektörü, bu makineler hem ucuz hem de küçük çaplı arazi aramalarında idealdir.

Altın El dedektörü

Ancak bazı toprak türleri ve derinliklerinde yanlış sonuçlar verebilir . buda zaman ve paradan kayıplara yol açar. El dedektörü, 2.5 metre alan çapını tarayabilir daha fazla mesafeler için gelişmiş makineler tercih edilmelidir.

Bu detay göz önünde bulundurulup yapacağınız arazi taramalarını bu doğrultuda yapmalısınız.

Bu dedektörü, bu dedektörler pi yani darbe (pulse ) sistemiyle çalışır yarasaların kullandığı dalga gönderip alma sisteminin bir benzeri olduğu için yarasada denilebilir.

Toprağa gönderilen titreşimleri yarasaların kullandığı sistemle almakta ve bu titreşimleri cisimlere çevirmektedir. Göründüğü gibi bu sitem birebir yarasaların kullandığı sistemle aynıdır. Ses dalgalarıyla iletişim kuran bu makineler cisim yapı derinlik çeşit boyut vb. özelliklerini bize iletirken bir yandanda El dedektörü topraktaki boşluk mineral ve yoğunluğu analiz etmektedir. Devamı gelecek hemde daha geniş bir yazıda…

Related Posts

6 thoughts on “El dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  güvenliğimiz için çok önemli.

 2. adminim dedi ki:

  gerçekten öyle

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  arazide kullanılan modelleri mevcut.

 4. alan tarama dedi ki:

  define için tasarlanan dedektörler elde kolaylıkla taşınabilir

 5. alan tarama dedi ki:

  çalışılan alanın iyi seçilmesini gerektirmektedir.

 6. alan tarama dedi ki:

  El dedektörü , iki guruba ayrılır bunlar Arazi taramasında kullanılan Güvenlik amaçlı kullanılan, Arazi taramasında kullanılan.

Bir cevap yazın