alexa

Alan tarama dedektörleri

Dedektör kiralık
Mayıs 8, 2017
define arama dedektörleri ve fiyatları
El dedektörü
Mayıs 8, 2017

Alan tarama dedektörleri

altın arama dedektörü ücretsiz indir

dedektör define Altın arama cihazı, tabletten altın arama dedektörü indir, telefonla altın arama dedektörü

Alan tarama dedektörleri: yüzyıllar önce insanlar çeşitli dal ve demir parçalarını kullanarak su bulmuşlar günümüzde de bu sistemi define ve gömü bulmak için bazı bölgelerde kullanmaya devam edilmektedir. Bunun yanı sıra günümüzde teknolojinin gelişmesiyle bu sistemin yerini daha gelişmiş makineler almıştır. Bu makineler yapım itibariyle toprağın altında bulunan maddeyi üç boyutlu bir şekilde bize göstermektedir.
Alan tarama dedektörleri : bu makineler arazi de mineral kaynaklarını , metali , bakır,pirinç ve altını detaylı bir şekilde göstermektedir. Bu makineden alınan verilerle materyallerin kaç metre derinlikte olduğunu ve büyüklüğünü net bir şekilde anlamaktayız. Her ne kadar bu makinelerin kullanımı kolay olsa da frekans analizini doğru yapmazsak sonuca varamayız buda bizi yanlış sonuçlara yönlendirir.
Alan tarama dedektörleri : kendi aralarında sınıflara ayrılır bunlar;
• Metal dedektörleri
• Define dedektörleri
• Altın dedektörleri
Bu dedektörler yapı bakımından birbirlerinden farklıdırlar. Ve mineral ,boşluk vb analizleri farklılık gösterir
Alan tarama dedektörleri :
• Metal dedektörleri : içinde bulunan sensörler yardımıyla metal içerikli maddeleri diğer maddelerden ayrıştırarak bu maddelerin derinlik ve boyutunu bize vermektedir.
• Define dedektörleri : eski çağlarda yaşayan insanların gömmüş olduğu değerli materyalleri bulmamıza yardımcı olan bi dedektör çeşididir. Bu dedektör geliştirilebilir bir yapıya sahiptir.
• Altın dedektörleri : altın yapısı gereği oksidasyon yaşamayan bir maden çeşididir. Buda özel ar-ge çalışmaları gerektirir. Bu nedenle alınan dedektör bu çalışmaların sonucunda yapılmış olmalıdır bu tür dedektörler bizi sonuca en kısa ulaştırmaktadır.
Alan tarama dedektörleri : birbirlerine çok benzese de bu dedektörler yapı bakımından çok ayrıdırlar. Bir metal dedektörüyle su kaynağı araması yapamazsınız. Her maddenin ayrı bir frekansı vardır bu frekanslar onların element değerlerini vermekte buda analiz yapımını kolaylaştırmaktadır. bu da sonuca kısa zamanda ulaşmamızı sağlar.
Alan tarama dedektörleri : yani anlaşılacağı gibi maddeleri bulmak çok teferruatlı bir iştir. Bu nedenle uzun çalışma not alma ve eğitim bizi sonuca ulaştıran koşullardır. Bu koşulları yerine getirmezsek hiçbir sonuca ulaşamayız.

3 Comments

  1. edip aydınlılar dedi ki:

    definecilerin olmazsa olmazı, nasıl köpeksiz bir avcı olmazsa, alan taramasız da defineci olmaz.

  2. adminim dedi ki:

    çok haklısınız edip bey

  3. edip aydınlılar dedi ki:

    alan tarama bizi hedefe yönlendirirken zaman dan tasarruf etmemize sebeb olur.

Bir cevap yazın