Blog

Alan tarama dedektörleri

Alan tarama dedektörleri, altın arama dedektörü ücretsiz indir

Alan tarama dedektörleri, Yüzyıllar önce insanlar çeşitli dal ve demir parçalarını kullanarak su bulmuşlar.

Alan tarama dedektörleri

, Günümüzde de bu sistemi define ve gömü bulmak için bazı bölgelerde kullanmaya devam edilmektedir. Bunun yanı sıra günümüzde teknolojinin gelişmesiyle bu sistemin yerini daha gelişmiş makineler almıştır. Bu makineler yapım itibariyle toprağın altında bulunan maddeyi üç boyutlu bir şekilde bize göstermektedir.

Alan tarama dedektör

bu makineler arazi de mineral kaynaklarını , metali , bakır,pirinç ve altını detaylı bir şekilde göstermektedir. Bu makineden alınan verilerle materyallerin kaç metre derinlikte olduğunu ve büyüklüğünü net bir şekilde anlamaktayız. Her ne kadar bu makinelerin kullanımı kolay olsa da frekans analizini doğru yapmazsak sonuca varamayız buda bizi yanlış sonuçlara yönlendirir.

Alan tarama dedektörleri, Kendi aralarında sınıflara ayrılır bunlar. Metal dedektörleri define dedektörleri altın dedektörleri.

Alan tarama dedektörler

Bu dedektörler yapı bakımından birbirlerinden farklıdırlar. Ve mineral ,boşluk vb analizleri farklılık gösterir. Metal dedektörleri içinde bulunan sensörler yardımıyla metal içerikli maddeleri. Diğer maddelerden ayrıştırarak bu maddelerin derinlik ve boyutunu bize vermektedir. Define dedektörleri eski çağlarda yaşayan insanların gömmüş olduğu değerli materyalleri. Bulmamıza yardımcı olan bi dedektör çeşididir.

Alan tarama dedektörü

Bu dedektör geliştirilebilir bir yapıya sahiptir. Altın dedektörleri altın yapısı gereği oksidasyon yaşamayan bir maden çeşididir. Buda özel ar-ge çalışmaları gerektirir. Bu nedenle alınan dedektör bu çalışmaların sonucunda yapılmış olmalıdır. Bu tür dedektörler bizi sonuca en kısa ulaştırmaktadır.

Birbirlerine çok benzese de bu dedektörler yapı bakımından çok ayrıdırlar. Bir metal dedektörüyle su kaynağı araması yapamazsınız. Her maddenin ayrı bir frekansı vardır bu frekanslar onların element değerlerini vermekte buda analiz yapımını kolaylaştırmaktadır. Bu da sonuca kısa zamanda ulaşmamızı sağlar.

Alan tarama

Dedektörler yani anlaşılacağı gibi maddeleri bulmak çok teferruatlı bir iştir. Bu nedenle uzun çalışma not alma ve eğitim bizi sonuca ulaştıran koşullardır. Bu koşulları yerine getirmezsek hiçbir sonuca ulaşamayız. Kısaca iyi bir araştırma yapıp işe koyulmalıyız. Öncelikle hangi dedektör işimize yarayacak ise onu almalısınız. Eğer farklı bir dedektör alırsanız işinize yaramayacaktır. Alan tarama dedektörleri, Ve bu konularda da bilgi sahibi olunmalıdır. Sizlere kolaylıklar dileriz.

Related Posts

6 thoughts on “Alan tarama dedektörleri

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  definecilerin olmazsa olmazı, nasıl köpeksiz bir avcı olmazsa, alan taramasız da defineci olmaz.

 2. adminim dedi ki:

  çok haklısınız edip bey

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  alan tarama bizi hedefe yönlendirirken zaman dan tasarruf etmemize sebeb olur.

 4. alan tarama dedi ki:

  dedektörler sayesinde yerin altındaki cisimlerin yerini kolaylıkla buluyoruz

 5. alan tarama dedi ki:

  Alan tarama dedektörleri, Metal dedektörleri define dedektörleri altın dedektörleri olarak kendi aralarında sınıflara ayrılır.

 6. alan tarama dedi ki:

  Alan tarama dedektörleri, Yüzyıllar önce insanlar çeşitli dal ve demir parçalarını kullanarak su bulmuşlar.

Bir cevap yazın