Blog

Dedektör nerede satılır

dedektör 3d

Dedektör nerede satılır : Bu makalenin konusu doğal altın (cüruf, nugget) bulabilen dedektörlerle ilgilidir. Hali hazırda ayrım özelliği olan dedektörlerin hemen hepsi altın para, bilezik gibi takılar ve definelerdeki altınları yüksek oranda ayırma özelliğine sahiptir. Cürufun genellikle bulunduğu zemin yapılarının zor koşullarda olması sebebi ile, altın cihazları bu tür tespitlerde tercih edilen detektörlerdir. Altının doğal olarak bulunduğu toprak yapısı diğer dedektörlerin yanıltıcı etki alabileceği genellikle mineralli ve taşlık arazilerdir. Bu toprak yapıları için üretilen dedektörlere altın dedektörü denilmektedir.

Dedektör nerede satılır

: Bu dedektörlerin teknolojik alt yapısı bilinen tür dedektörlerden tamamen farklıdır. Diğer dedektörler genel toprak yapısında çalışabilecek bir yapı ile tasarlanmıştır. Standart bir dedektörde bu mineralli yapı dikkate alınmakla birlikte tamamen bu toprak yapısı üzerine kurgulanmazlar.

Doğal

altın dedektörleri

ise tamamen bu mineral yapısı düşünülerek tasarlanır. Diğer dedektörlere oranla çok daha hassas bir teknoloji gerektirir. Özellikle, bu cüruf altınlar çok küçük çaplı olarak yüksek mineralli kaya parçaları yanında, altında veya bir kaya ile yapışık pozisyonda duruyor olabilirler. Bunları da standart bir

dedektör

ile bulmanız genellikle mümkün olmaz. Altın, özellikleri ve referansları bakımından ,metal scalasında diğer metal cinsleri ile çok yakın şekilde konumlanmıştır. Dedektör nerede satılır : Altın Dedekörleri özellikle bu referansa karşı yüksek hassasiyet gösterecek şekilde tasarlanıp üretilirler. Altın dedektörlerinin en önemli özelliği ise engelleyici diğer unsurları bertaraf ederek sadece altın ve diğer metallere konsantre olabilmesidir. Yani taş veya kaya altında kalmış çok küçük bir altın cürufu bile toprak altından keşfedebilmektedir.

Altın dedektörü

toprak yapısında dengeleri bozabilecek yüksek mineral seviyelerine karşı kararlı davranacaktır. Derinliğinden ve gücünden kayıp vermeyecek cihazlardır.

Bu da üstün bir teknoloji, ileri mühendislik ve yoğun bir tecrübeyle mümkün olabilecek çalışmaları gerektirmektedir.Sadece cihazın kendisi değil, bobininden kablosuna, ana kartından analog kartına, yazılımına ve tüm ince detayına kadar önemlidir. Yüzlerce hatta binlerce deneme ile sonuç ilişkileri oluşturulmuş ve üretimi gerçekleştirilmiştir. Altın, özdirenci ve birim uzunluğuna düşen endüktansı itibarı ile farklıdır. Çevrede bulunan diğer metal ve manyetik özellikli hedeflerden bir ölçüde farklı değerlere, başka bir ifade ile farklı zaman sabitlerine sahiptir. Benzer şekilde altının bulunduğu zeminler de bu özellikleri itibarı ile ortalama zeminlere göre farklılık gösterirler. Dedektör nerede satılır : Tipik bir

define dedektörü

veya tek para dedektörü ortalama bir arazide geniş bir hedef çeşitliliğine eşit duyarlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Buna karşılık altın dedektörleri hedeflendikleri zemin ve bu zeminlerdeki olası diğer impüritelerleri vardır. Dolayısı ile altın ayrımını mükemmel yapabilecek nitelikte optimizasyona sahiptir. Altın cihazları bu dengeyi sağlamak üzere; yöntem, teknoloji, detaylı hesaplar ve bilgi birikimi ile geliştirilmiş bu amaca odaklanmış cihazlardır. Dedektörün bu şekilde tasarlanmış olması altının bulunduğu arazide o dedektör tarafından algılanıp algılanamaması arasındaki farkı belirler. Dedektör nerede satılır : Bir define dedektörünün hedefi genellikle büyük objelerdir. Metal ayrımı olan define dedektörlerinde bu objelerin çelikten mi? demirden mi? yoksa bakırdan mı olduğunu anlamak da mümkün olabilmektedir. Hedef alınan cisim büyük olduğundan algılaması daha kolay ya da daha derinden mümkün olabilmektedir.

Related Posts

11 thoughts on “Dedektör nerede satılır

 1. adminim dedi ki:

  dedektör alırken çok dikkatli olunmalı ve iyi bir araştırma yapılmalı

 2. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖR NEREDE SATILIR DEFİNE
  Altın dedektörü de, gelişmiş bir metal dedektörüdür. Sadece altını tespit eden bir dedektör türü henüz yoktur. Bu yüzden altın aramak için, aslında bir metal dedektörüne ihtiyacınız vardır. Sadece gelişmiş bir cihaz satın almanız gerekiyor. Dedektör nerede satılır define: Türkiye’de definecilik, özellikle kırsal kesimlerde oldukça popülerdir. Bir zamanlar define haritası ile yapılan bu altın arama işlemi, günümüzde dedektörler vasıtasıyla yapılıyor. Metal dedektörleri, altın dışında farklı maden türlerini de tespit edebildiği için, altın arama işlemi sanıldığı kadar kolay değildir. Halk arasında define dedektörü olarak da bilinen altın dedektörlerinin çalışma prensibi, radyo frekansına dayanmaktadır. Dedektör nerede satılır define: Metal dedektörü üzerinde bulunan iki bobinin ( alıcı ve verici ), birbiri arasındaki etkileşime göre veri alınır. Verici bobin, toprağın altına radyo frekansı yollar. Dedektör nerede satılır define: Eğer burada bir metal varsa, bu frekanslar metallerin oluşturduğu manyetik alana çarpıp, alıcı bobine gelirler. Burada ses ve görüntüye dönüşerek uyarı verir. Trafikte radarın çalışma prensibi de buna benzemektedir. Alan tarama dedektörleri, geniş arazilerde ve daha derin noktalarda arama yapılmasına yarayan cihazlardır. Toprak altında bulunan metal dedektörü, zaman geçtikçe etrafında manyetik bir alan oluşturur. Alan tarama cihazları, bu manyetik alanı tespit eder. Ancak nokta atışı yapabilmek için, mutlaka bir metal dedektörü kullanmak gerekmektedir.

 3. dedektör nerede satılır diye yazdığınızda googleye size bir çok firma çıkaracak ama bu konu çok önemli iyi araştırma yapmak lazım

 4. Dedektör bir çok yerden satın alabilirsiniz internetten dükanlar dan v.b yerlerden alabilirsiniz ama kendi güvenliğiniz için çok iyi araştırma yapmalısınız aksi takdir de dolan dırıla bilir veya bozukmal verebilirler ve evraklarınızı saklayınız bozulduğunda geri iade edebilesiniz .

 5. Dedektör satın alacaksanız eğer bu iş konusunda kendini ispatlamış firmaları tercih edin.

 6. alan tarama dedi ki:

  dedektör imalatı ve satışı yapan firmalarda

 7. alan tarama dedi ki:

  Dedektör nerede satılır teknolojik alt yapısını bilen kendinden emin firmalardan satın alabilirsiniz.

 8. Dedektör nerede satılır teknoloji ve sanayi bakımından gelişmiş şehirler oldukça iyidir. Özellikle bursa da bu konuda patentli ve son derece teknolojik cihazlar üretimini üst seviyeye çıkardı.

 9. alan tarama dedi ki:

  Dedektör nerede satılır Bu dedektörlerin teknolojik alt yapısı bilinen tür dedektörlerden tamamen farklıdır.

 10. dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör satan bir çok firmalar mevcut yurtiçi ve yurtdışında ama en iyisi yerli üretim olan dedektörler bence

 11. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör konusunda kendini geliştirmiş firmalara arama motorlarında en üst sıralarda çıkan sitelerden ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın