Blog

Dedektör altın

dedektör 3d

Dedektör altın, Dünyada herkesin altına olan ilgisi bilinmektedir.

Dedektör altın

, Her ülkemizde altına olan ilginin artması söz konusudur . Bu da insanların altına olan ilgisini daha da arttırmaktadır . Özellikle altın arama son dönemlerde çoğu insanların giriştiği ciddi bir iş haline gelmiştir. Tabi ki sadece şu an da ola bi durum değildir bu. Bundan yıllar önce de insanların altına olan ilgisi sayesinde bir çok tarihi esere de ulaşılmış bi eserlerin çoğu şu an da müzelerde yer almakta olup.

Dedektörle altın

İnsanların bu müzelere ziyaretlerini de arttırmaktadır. Bununla ilgili şehir efsanesi halini almış hikayelerde vardır. Bunlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum . Bundan yıllar önce bizim ulkemizde gercekleşmiş Roma dönemine ait bir hikaye bu.

Dedektör altın, O dönemin insanlarının her dönemde olduğu gibi altına olan ilgisi ve altının statü belirlemede önemli bir yere sahip olması. O dönemdeki insanların altına olan ilgisini göstermektedir . O dönemin ileri gelen ailelerinden biri halk arasında statü olarak yüksek olan bir ailedir .

Dedektör ile altın

Ancak ailenin kalabalıkları ve aile de zenginliğe daha fazla meraklı olan zenginliği en önemli parçası olarak kabul eden kişiler arasında anlaşmazlıkların çıkması. Zenginliklerine zenginlik katma sevdasına düşüp aileden ayrılma kararı alan 3 kişi yıllarını altın arama işine girerek harcayan bu üç kişi yıllar sonra evlerine döndüklerinde sandıklar dolusu.

Dedektör altın bulma

altınla dönmüşler ve ailenin statüsünün kat ve kat artmasını sağlamıştır. Ancak o dönemlerde yaşanan savaşlar ve iç isyanlar ve bir çok ailenin dağılmasını etkilemiş bu aile de bundan zararlı çıkmıştır .

Aile de yaşayan bir kaç kişi ellerinde bulunan bütün değerli eşyaları gömme kararı alıp. Bunu bir haritaya çizip bulundukları yerden göç etme kararı alıp uygulamışlardır. Ancak o zamanın şartlarına bakıldığında göç etmenin zor olduğu dönemde ailenin çoğu malesef ki yaşamını kaybetmiştir.

Dedektör altın arama

Yıllar sonrası bu aileden gelen bir grup insan ailesinden kalan harita yardımıyla. Ailesinin gömdüğü altınları bulmak için çıktıkları yolda bir çok zorluk çekmişler . Ancak çektikleri bütün zorluklara rağmen yıllar sonra çıktıkları bu yoldan istedikleri sonucu alarak. Dedelerinin onlara bıraktığı ve ailenin devamının da sürdürdüğü zenginliği sürdürmeye devam etmişlerdi. Dedektör altın, Yani burdan da anlaşılacağı gibi altın hep önemli bir yere sahiptir ve bu ne kadar zaman geçse de değişmeyen bir kavramdır

Related Posts

7 thoughts on “Dedektör altın

 1. adminim dedi ki:

  define bulmakta işinizi kolaylaştıracak muhteşem cihazlar

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektör ve altının önlenemez ilişkisi.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektör olmadan altın bulmak çok zor.

 4. alan tarama dedi ki:

  dedektör ile altın bulmak kolaylaştı

 5. Dedektör ile altın bulmak herkesin hayalidir. Ancak çok kolay bir iş değildir.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör altın insanların bu müzelere ziyaretlerini de arttırmaktadır.

 7. Dedektör altın, Dünyada herkesin altına olan ilgisi bilinmektedir.

Bir cevap yazın