Blog

Çubukla altın aramak

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Çubukla altın aramak, Defineci arkadaşların bir çoğunun merak ettiği konulardan bir tanesidir çubuklar.

Çubukla altın aramak

, Mesela aşı boşluk bulma çubukları olarak adlandırılan çubuklardir. Bu çubuklar ne işe yarar dersek boşlukları bulmak için kullanılır. Tabi bu çubukların çektiği hersey boşluk mudur? Boşluk değilse nedir? Bu kadar kuvvetli cekimi olan hiç boşu olmayan mutlaka definecileri bir yere yönlendiren bu çubuklar nedir ne değildir anlatmaya çalışalım. Önce boşluk bulma çubukları bilimsel bir yani bulunmayan tespit ettiği noktaların dedektör cihazı ile tespit yapılmadığı.

Çubukla altın aramak

Sürece doğru kazılar olmaya bilir. Bu yüzden ilk önce çubukla tespit edilen yerler dedektör ile taranmali yerinin doğru bir şekilde tespitinden sonra kazılar yapılmalıdır.

Çubukla altın aramak, Günümüzde bu çubukların tan olarak neyi tespit ettiği belirlenememistir. Bazen boşluk bulma da bile doğru yanıt vermediği test edilmiştir. Tahminlere dayanarak yapılan tecrübelere göre kayaların oluşumunda bulunan minerallere duyarlı olduğunu tahmin etmekteyiz.

Çubuklar ile altın aramak

Boşluk çubukları her defasında bir şeyleri çektiği için genelde kayalara doğru yönelik çekimler olduğunda kayalar hakkında. Bilgi sahibi olursak daha doğru yönelmiş oluruz. Kayaları neden çeker diye merak konusu uyandirmistir. Bu sebepten dolayı kayalar hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

Çubuklarla altın aramak

Kaya çeşitlerinde minerallerin veya mineral ve taş parçalarının bir araya gelerek minerallerin çok sayıda birikmesinden meydana gelen. Katı birinkitilerdir. Bir kaya bazen tek bir numara mineraldende oluşabilir. Mesela kireç taşı bir kayactir.

Bir kaya bir kaç mineralden de oluşabilir örneğin granit Mika Opak gibi mineralden bi kayacta oluşabilir. Mineraller ikiye ayrılır. Metal olan ve olmayan diye. Metalik mineraller bakır, altın ,gümüş, demir, aliminyum. Metal olmayanlar ise alçı taşı, granit, kükürt, kalsit gibi . Kayacılar değişkendir. Bazen kıl kum çakıl halini alabilirler. Kayaları ve mineralleri tanımak için fiziksel özelliklerine bakilmalidir. Kayaları birazda olsa tanıdık. Bu anlattiklarimiza bakılarak boşluk bulma cubuklarinin tespit ettiği yerleri hadi kazalim demek doğru olmaz.

Çubuklu altın aramak

Daha önce söylediğimiz gibi cubuklarla tespit edilen yerler çık doğru olmayıp dedektör kullanıp kazı yapmak daha dogru olur. Bu çubuklar altını çekmektedir diye bir inanç vardır. Bu pek doğru değildir. Çubukla altın aramak, Çünkü bir çok değişken mineral olduğu için evet burda altın bulduk dersek bu çubuklar bizi yaniltmis olur.

Related Posts

6 thoughts on “Çubukla altın aramak

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  çubukla olmuyor.

 2. adminim dedi ki:

  çok eskilerde kalmış bir teknik

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  şimdi teknoloji var çubuklar artık demode.

 4. Çubuklar artık eskide kaldı. Sizler için görüntülü dedektörler olmalıdır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Çubukla altın aramak, Defineci arkadaşların bir çoğunun merak ettiği konulardan bir tanesidir. , Mesela aşı boşluk bulma çubukları olarak adlandırılan çubuklardir. Bu çubuklar ne işe yarar dersek boşlukları bulmak için kullanılır. Tabi bu çubukların çektiği hersey boşluk mudur? Boşluk değilse nedir? Bu kadar kuvvetli cekimi olan hiç boşu olmayan mutlaka definecileri bir yere yönlendiren bu çubuklar nedir ne değildir anlatmaya çalışalım. Önce boşluk bulma çubukları bilimsel bir yani bulunmayan tespit ettiği noktaların dedektör cihazı ile tespit yapılmadığı.

 6. Çubukla altın aramak, Günümüzde bu çubukların tan olarak neyi tespit ettiği belirlenememistir.

Bir cevap yazın