Blog

Define arama aletleri

Altın dedektörü, dedektör renklerinin anlamı

Define arama aletleri, Define dedektörleri genelde metal dedektör sınıfına girer.

Define arama aletleri

, Yer altındaki altın gümüş bronz daha aklımıza gelen bütün metal eşyaları tespit ederek. Değerli eşyaların ayrımini yapan aletlere genelde define dedektörü denir. Piyasada bir çok farklı türde dedektör bulunmaktadır. Bazen dedektörler insanları sasirtabiliyor. Dedektör cihazları sadece değerli eşyaları bulmakla kalmayabiliyor yer altında zamanla oluşan boşlukları bile göstermektedir.

Define arama alet

Bu yuzden cihaz seçimi yaparken özelliğine bakmak gerekir. Dış görünüşe aldanip eğer cihaz alırsak yanılabiliriz. Çok iyi araştırma yapmamız gerekir cihaz alırken. Bazı cihazlar ise yaramaz gibi gözükür ama işlevi çok büyüktür. Yanıltabilir bazen insanları .

Define arama aletleri, Bir sürü cihaz çeşitleri vardır. İnsanların kafası karisabilir cihaz seçimi yaparken. Define ararken ilk önce teknolojik bir cihaza ihtiyaç mutlaka vardır. Çünkü yerini tespit etmek için ilk olarak onunla alan tarama yapılır. Aradığımız gömünun yerini tespit ederiz.

Define arama aleti

Daha sonrasında yerini tespit ettikten sonra kazı illemleri için bir sürü alet edavat lazımdır. Bu aletler arama esnasında derinliklerinide gösterdiği ona göre aletler araziye getirilir. Eğer çok fazla derinde değil ise kazma kürek yardımı ile define bulma işlemi gerçekleştirilir. Ama eger derinlik çok yüksekse kepçe getirtirilerek kazı işlemi gerçekleştirilir. Şayet kazı yaparken çok dikkat edilmesi gerekir değerli eşyaya zarar vermemek açısından. Tabi bu kazıları ile yaparken izinli yapılması gerekiyor ki sonra bulduğunuz Hazineden olmayasiniz.

Eğer izinsiz kazı yaparsanız devlet bulduğunuz gomuye el koyma yetkisi vardır.

Define arama aletler

Herşeyin bir usulü vardır define bulmanın bir usulü vardır. Mesela iki üç arkadaş define arıyor ama define bulunduktan sonra insanlar birbirine düşebilir. Bu konuda çok iyi toplu halde define ararken dikkat edilmesi gerekiyor. Kavga çıkabiliyor. Hatta birbirine zarar bile verebiliyor insanlar. Her zaman bir şey yaparken dikkat edilmesi gerekir.

Define arama alet edevat

Define bulmak bulunca insan mutluluk verdiği kadar bi o kadar da düşünce haline sokar . Eğer izinsiz kazı yapıyorsanız elinizden çıkarmak mümkün olmayabilir. Ama izinli ise ile dert etmeye hiç gerek yok. Öyle yada böyle bir yolunu bularak elden cikarabiliyorsunuz. Define arama aletleri, Bu yüzden define işlerine kalkışıyorsanız her attığın adıma dikkat etmen gerektiğini düşünüyorum.

Related Posts

6 thoughts on “Define arama aletleri

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektörler alantaramalar çubuklar vb.

 2. adminim dedi ki:

  en iyisi görüntülü olanlar

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektör kazma kürek yaşam malzemeleri gerekir.

 4. Dedektör alan tarama vb. gibi bir çok aletler vardır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Define arama aletleri, Define dedektörleri genelde metal dedektör sınıfına girer.

 6. Define arama aletleri, Define dedektörleri genelde metal dedektör sınıfına girerler

Bir cevap yazın