Blog

Çanakkale dedektör

dedektör videosu, En iyi altın arama dedektörü

Çanakkale dedektör, Kaz dağlarının eteğinde bulunan kavurmacılar köyünde yaşanmış sarı kız tepesi ve baba tepenin hikayesi bu.

Çanakkale dedektör

, Yıllar önce sarı kız adında çok güzel bir kız çocuğu varmış. Çanakkale bağlı olan bir köyde annesi ve babası ile beraber çok mutlu bir yaşamları var imiş. Taki annesi ölene kadar annesinin ölümünden sonra babası artık bu köyde duramam deyip. Başka bir köye yani kavurmacılar köyüne göç eder. Kızı ile birlikte başlarda her şey çok güzelmiş köylüler onları çok sevmiş ve sahiplenmişler. Hatta herkes babaya gelip akıl danışırmış çünkü baba çok bilgili biri imiş.

Çanakkale dedektörcü

Yıllar böyle geçmiş gitmiş ve sarıkız büyümüş çok güzel bir genç kız olmuş. Kızının büyüdüğünü düşünen baba en büyük hayli olan hac ibadetini yerine getirmek ister.

Kızı da babasına gitmesi için destek verir. Çanakkale dedektör, Baba kızını komşularına emanet eder ve gider. Babası gittikten sonra olanlar olur sarıkızın taliplileri çoğalır ama sarıkız hiç birini istememiş.

Çanakkale dedektörcüler

Bu duruma sinirlenen gençler sarıkıza iftara atar olmuş. Ve herkesi de bu yalanlara inandırmış. Baba hacdan döndüğünde kimse yüzüne bakmıyor. Baba ne olduğunu anlamak için komşuya sorar. Komşuda kızının kötü olduğuna babayı inandırır. Ama baba kızını çok sevdiği için öldüremez yanına birkaç kaz verip ormanın derinliklerine bırakır. Nasılsa vahşi hayvanlara yem olur diye düşünürken arada yıllar geçer ve büyük bir söleyiş yayılır.

Çanakkale dedektörcüleri

Köyde ormanda sakızın herkese yardım ettiği ile ilgili. Ve babada hemen o tepelere gider ve kızını orada görünce çok sevinir.

Sarıkız da babasını gördüğüne çok mutlu olur. Baba abdest almak ister sarı kız hemen su getirir babasına. Ama su tuzludur sonra elindeki destiyi vadiye uzatan kız tatlı su verir babasına. Babası o zaman anlar kızın ermiş olduğunu ve orada dedikodu yayan köylülere intizar eder ve köy yok olur. Ve daha anlatamadığımız bunun gibi birçok hikayeler rivayetler bulunmaktadır. Birçok medeniyet kültür geçmiştir bu topraklarda. Birçok güzellikler bırakmışlardır. Bu güzelliklere

dedektör

sayesinde ulaşabiliriz. Tabi iş sadece dedektör satın almakla bitmiyor. Çanakkale dedektör, Bilgi birikimimizin de olması gerekmektedir.

Related Posts

5 thoughts on “Çanakkale dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  çanakkale boğazı et ile kemiğin demir ve çeliği durdurduğu yer.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  çanakkale bir devrin battığı yer.

 3. alan tarama dedi ki:

  resimdeki telefon dedektörler hakkında bilginiz var mı

 4. Çanakkale dedektör; günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle bir çok biçimde dedektör üretilmesi mümkün özellikle de meraklı bakışlardan korunmak için telefon görünümündeki bu dedektöler fazla rağbet görmektedir.

 5. alan tarama dedi ki:

  Tabi iş sadece dedektör satın almakla bitmiyor. Çanakkale dedektör, Bilgi birikimimizin de olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın