alexa

Çankırı dedektör

dedektör videosu, En iyi altın arama dedektörü
Çanakkale dedektör
Nisan 20, 2017
dedektör zararları
Çorum dedektör
Nisan 20, 2017

Çankırı dedektör, Çankırı ilimizde yaşandığı söylenen bir hikayeden bahsetmek isterim.

Çankırı dedektör

, Bakışlar bölgesinde çok ama çok uzun yıllar önce yaşanmış bir olaymış bu. Ağlayan kaya hikayesimiş. O zamanlarda kışla denilen bir yerde paşa denilen bir baba ve sultan adında bir kız ve ağabeyi yaşarmış. Ve bir gün bu köy tatarlılar tarafından işgale uğramış ve taş üstünde taş bırakmamışlar. Herkesi öldürmeye başlamışlar bu durumu gören paşa baba kızını ve oğlunu alıp kaçırmaya çalışmış ama ne fayda.

Çankırı dedektörcü

Her yeri sarmış bir kere düşman baba onlarla boğuşurken çocuklar kaçmaya çalışmış. İkisi de bir tara koşuşurken kız düşmandan korunmak için iki kayanın arasına sığınmış ve bir türlü ona düşman ulaşamamıştır.

Her yolu deneyen düşman başarılı olamamış ve nasılsa sıkıştığı yerde kendiliğinden ölür diye düşünmüşler. Çok korkan kız göz yaşlarına boğulmuş ve oracıkta Allah’a başlamış dua etmeye yarabbi beni taş eyle eyli ki düşmanın eline bırakma diye. Çankırı dedektör, Ve birden taş oluvermiş. O kayaların arasından akan suyuda sultan kızın göz yaşları diye anılırmış.

Çankırı dedektörcüler

Tam o kayalıkların karşısındaki duran koca çınar ağacınında ağabeyi olduğuna inanılırmış. Hatta o tepede paşa babaya türbe yapılmış o türbenin yanındaki kuyudaki suyun sultan kızın göz yaşları olduğu söylenirmiş. Oranın halkının dediğine göre ne zaman bu köye bir tatar gelsin akan dere akmazmış ve kururmuş. Ve daha anlatamadığımız bir çok hikaye bulunmaktadır.

Çankırı dedektörcüleri

Tüm Türkiye’ de olduğu gibi bu ilimizden de birçok kültür ve medeniyet geçmiştir. Ve birçok güzel eserler ve zenginlikler bırakmışlardır. Bu zenginliklere sahip olmak için yerli ve teknolojik dedektörler işimize yarar. Dedektör satın aldıktan sonra cihazın nasıl kullanılacağına dair bilgiler alınmalıdır. Size bu bilgiler verilmek zorundadır. Tabi iş sadece

dedektör

hakkında bilgi sahibi olmak ile bitmiyor. Toprak alında kalan zenginlikler hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekir. Çünkü toprak altında bulunan her şey değerlidir düşüncesi yanlıştır. Çok iyi bir dedektör ve bilgi sahibi olmanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Hem maddi açıdan hem de zamandan kaybetmemiş olacaksınız. Çankırı dedektör, Hepinize şimdiden kolaylıklar diliyoruz.

5 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  anadoluda pek çok böyle hikaye anlatılır.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  anadolu pek çok kez işgale uğradı ve ardında böyle çok acıklı hikayeler bıraktı.

 3. alan tarama dedi ki:

  dedektör alırken nelere dikkat etmeliyiz

 4. maddi gücünüze göre ve dedektörün özelliklerine göre bir dedektör satın alabilirsiniz.

 5. alan tarama dedi ki:

  Çankırı dedektör Tüm Türkiye’ de olduğu gibi bu ilimizden de birçok kültür ve medeniyet geçmiştir.

Bir cevap yazın