alexa

Bolu dedektör

dedektör soketi En İyi Dedektör
Bitlis dedektör
Nisan 20, 2017
dedektör temizleme spreyi
Burdur dedektör
Nisan 20, 2017

Bolu dedektör, Bolu ilimiz ile ilgili de çok güzel efsaneler bilinmekte o kadar güzel efsaneleri var ki en çok bilinen kör oğlu efsanesi bilindiği gibi bu efsane film’ lere bile konu olmuştur.

Bolu dedektör

, Ama ben size ilk defa duyduğum başka bir efsanesinden bahsetmek isterim. Dinlediğimde çok hoşuma gittiğinden sizlerle paylaşmak istedim. Günün birinde Bolu’ nun küçük bir köyü varmış, bu köy küçük ama şirin bir köymüş. Günün birinde Hızır aleysselam bu köyün insanlarını denemek için üstü başı perişan bir şekilde köye gelir ve kapı kapı gezmeye başlar. Başlar ama her gittiği kapıdan kovulur.

Bolu dedektörcü

Bu duruma çok üzülen ve içerleyen Hızır aleysselam köyden ayrılmadan önce şöyle bir bakmış etrafına ve bu köyde yaşayanların hiç birinde insanlık kalmamış.

Kendi kendi başlamış konuşmaya ama bi yandan da oradaki insanlara içten içe içerlenir ve çok kızar. Ve yüksek bir tepeye çıkıp köye doğru bakarak intizar eder. Bolu dedektör, Yarabbi bu köyü sular altında bırak der ve zaman geçtikçe köy yavaş yavaş sulara gömülüp kaybolmuş.

Bolu dedektörcüler

Köyün olduğu yer ise şimdilerde bilindiği gibi efteni gölü adını almıştır. Hatta zaman zaman bu göle balık avlamak için giden avcılar gölün altında kalan köyün camisinin minaresinin küreklerine deydiğini. Ve hatta zaman zaman görüldüğünü söyleyenler oluyormuş. Yaşadığımız ülke birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yağmıştır. E bu kadar medeniyette geriye muhteşem eserler bırakmışlardır. Bu zenginlikler yer üstünde olduğu kadar yer altında da bulunmaktadır.

Bunlar konusunda dedektörler bize yardımcı olacaktır.

Bolu dedektörcüleri

Dedektör satın almaya giderken bu konularda bilgi sahibi olmalıyız. Olmalıyız ki paramıza da zamanımız da boşa gitmesin. Dedektör satın aldığınız yerden dedektör kullanılması konusunda bilgi almayı talep edebilirsiniz. Bunlar yapılmak zorundadır. Hatta dedektörü alıp bir arazi de test eğitimi yapılmalıdır. Bunlar eğer yoksa satın aldığınız yerde talep edebilirsiniz. Ha etmezseniz de o yerden

dedektör

satın almayın. Yüklü para verip paranızın boşa gitmesine müsaade etmeyin. Toprak altında bulunan her şey değerlidir diye bir bilgide vardır. bu tamamen doğru bilgi değildir. Günümüzde birçok define avcısı vardır. Bolu dedektör, Bunlar arasında kaybolup gitmeyin.

5 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  bolu köroğlu destanı ile ünlüdür.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  sapanca gölü ve çam ormanlarını unutmayalım.

 3. alan tarama dedi ki:

  eğer dedektör satın alacaksanız öncelikle arama yapacağınız alanın doğal koşullarını bilmelisiniz ki size en uygun dedektörü bulabilmeniz için

 4. Bolu dedektör Dedektör satın almaya giderken bu konularda bilgi sahibi olmalıyız. Olmalıyız ki paramıza da zamanımız da boşa gitmesin.

 5. alan tarama dedi ki:

  Bolu dedektör, Bolu ilimiz ile ilgili de çok güzel efsaneler bilinmekte.

Bir cevap yazın