Blog

Bitlis dedektör

dedektör soketi En İyi Dedektör

Bitlis dedektör, İlimize ait olan ve çok güzel bir türküsü vardır. Biraz araştırdığımda ise bu türkünün nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bir birinden farklı iki tane kaynak buldum.

Bitlis dedektör

, Artık hangisi doğru bilemem. Ama şu da bir gerçek bu türkü asırlardan beri dilden dile taşındığı çok güzel ve anlamlı bir türkü olduğu. İlk efsane şöyleymiş 1. Dünya savaşı başlamadan önce büyük göç olmadan önce mutlu ve kalabalık bir şehir olan Bitlis. Savaşın başlamasıyla oğlu ile yalnız yaşayan bir adam varmış ve onlarda göç edenler arasında imiş. Savaşın bitmesiyle yuvalarına dönmek isterler ve yola koyulurlar günlerce aç, susuz yola devam ettikten sonra bir tepeye varırlar.

Bitlis dedektörcü

Ve yaşlı adam oğluna şöyle der, oğlum benim yüreğim kaldırmıyor.

Hele bir bak şu tepenin ardına Bitlis’ ten ne kalmış geriye diye söyler. Oğlu da babasının lafı üzerine tepeden bakar bakmasına ama memleketlerinden geriye bir tek beş tane minare kalmıştır. Bitlis dedektör, Bunun üzerine babasına dönüp baba Bitlis’ ten geri sadece beş minare kalmış diye bağırınca babası da oracıkta başlamış ağıt yakmaya.

Bitlis dedektörcüler

Bitlis’ te beş minare beri gel oğlan beri gel derdime yok bir çare beri gel oğlan beri gel diye. Bitlis türküsü de bundan esinlenlendiği söyleniyor tabi ne kadar doğru bilinmez bu türkünün efsanesi böyledir. Böyle daha nice hikayelere sahip bir şehrimizdir. Bu şekilde olan bir şehir de birçok medeniyete kültüre ev sahipliği yapmıştır. Ve geriye birçok yer altı ve yer üstü birçok güzellikler bırakmışlardır.

Bu güzelliklere dedektörler sayesinde ulaşabiliriz. Tabi iyi bir dedektörlerle. Her alanda teknoloji ilerlediği gibi dedektörlerde de ilerlemiştir.

Bitlis dedektörcüleri

Bize de bu teknolojiden faydalanmak düşer. Tabi bu dedektör satıcıları da fazlalaşmıştır. Günümüz de çok fazla dedektör şirketi vardır. bu şirketlerin bazıları cihazları kötü olsa bile para kazanmak uğruna o dedektörü allayıp pullayıp satmaya çalışır. Aslında o

dedektör

hiçbir işe yaramaz. Sizler bu satıcaların eline düşmemek için kendini bu konuda geliştirmiş yerlerden dedektör satın almalısınız. Bitlis dedektör, Ve elbette ki bu konuda bilgi sahibi olmalıyız.

Related Posts

4 thoughts on “Bitlis dedektör

  1. edip aydınlılar dedi ki:

    doğunun incisi ahlat ile anadolunun tapusu.

  2. edip aydınlılar dedi ki:

    biltlis minareler kenti.

  3. alan tarama dedi ki:

    dedektörlerin derinliklerinin farklı olmasına bağlı olarak fiyat olur

  4. Tabi iyi dedektörlerde farklı olur. Her alanda teknoloji ilerlediği gibi dedektörlerde de ilerlemiştir. Bitlis dedektör

Bir cevap yazın