Blog

altın arama dedektörü taşımak suç mu

Hobi amaçlı yada mesleken cihaz almak isteyenlerde en büyük soru altın arama dedektörü taşımak suç mu ? Bu soru için aslında mantıklı temeller vardır. Basında sık gördüğümüz definecilerin tarihe verdiği zararlardan dolayı define arama aletleri ruhsata bağlansın gibi öneriler sık sık karşımıza çıkmaktadır. Haliyle milletin kafasında altın arama dedektörü taşımak suç mu gibi sorular oluşmakta. Cihaz almaya çalışandada düşünendede soru işaretleri oluşmaktadır. Ancak gerçek şuki şu an için makine taşımak yada bulundurmak hali hazırda suç teşkil etmemektedir. Şu an için faturası bulunmak devletin yasal olarak sit ilan etmediği yerlerde bulunmak yada aracınızda taşımak suç teşkil etmemektedir. Yinede

altın arama dedektörü taşımak suç mu

sorusuna verilebilecek bir çok cevapta mevcuttur.

Örneğin sıf makinanıza el koymak isteyen güvenlik gücü ki genelde bu jandarma oluyor. Sizde dedektöre denk gelirse sırf makinanıza el koymak yada iş yapmış görünmek uğruna faturanızı sorgulayabiliyor. Yada ağzınızdan suç oluşturacak define araması kelimesini almak ugruna size psikolojik baskı uygulamaktadır. Sonra gelsin korkular altın arama dedektörü taşımak suç mu vesair. Yahu arkadaş neyi kimden kimin için koruyorsun? Forumlarda gırla dedikodu, sanki bu ülke türk halkının Türkiye cumhuriyeti değilde Vatikan cumhuriyeti. Yerliye kazmada tonla problem çıkart ama yabancılar gelince onları öz akraban gibi ağırla. Millete altın arama dedektörü taşımak suç mu gibi bir sürü korkular aşıla. Hatta sorguda karakollarda döv ama senin devletinin en üstündeki kişi uyuşturucu kaçakçısı salıverilsin diye hakimleri arayıp baskı yapsın.

Hiç havalanmayın hemen basında baya bi konuşuldu bu. Örneklendirmek gerekirse inanın tezatlar dünyasında yaşıyoruz. Ah siyaset şeytana dahi parmak ısırtan performansların sahnelendiği dünya. Yerliye vurun kahpeye misali baskı yabancıya reverans. Yok akıllarımızdaki bu altın arama dedektörü taşımak suç mu sorusundan kurtulmanın başkaca yolu bulunmalı. Ne cihaz üreticisi ne satıcı ne müşteri bu konuda rahat değil hatta tedirgin. Velhasıl bu olay şu an kanunen suç olmamasına rağmen suçmuş gibi davranıp sizi psikolojik baskı altına almaya çalışanlar. Buna karşı tavsiyemiz kanunları iyi öğrenin, size yetkisel cingözlük peşindekilere karşıda dişli bir avukatınız olsun. Ki altın arama dedektörü taşımak suç mu taşımak suç mu gibi sorular siz tedirgin etmesin.

Related Posts

9 thoughts on “altın arama dedektörü taşımak suç mu

 1. altın arama dedektörü taşımak suç mu evet hepimizin merak ettiği bir soru zaten yukarıda ki makalede de çok güzel açıklanmış.

 2. Gerekli izinler ve belgeler alındığı sürece ve sit alanlara girilmediği sürece dedektör taşımakta bir sorun yoktur.

 3. alan tarama dedi ki:

  Resmi işlemler yapıldıktan sonra dedektör taşımada herhangi bir sorun yoktur.

 4. alan tarama dedi ki:

  gerekli izinler ve belgeler alındıktan sonra neden sorun yaşansın ki… işte burda da bunu cok net olarak görebiliyoruz.

 5. alan tarama dedi ki:

  altın arama dedektörü taşımak suç mu ? hobi amaçlı bunu yapan bir çok insan var.

 6. tavsiyemiz kanunları iyi öğrenin, size yetkisel cingözlük peşindekilere karşıda dişli bir avukatınız olsun. Ki altın arama dedektörü taşımak suç mu taşımak suç mu gibi sorular siz tedirgin etmesin.

 7. alan tarama dedi ki:

  altın arama dedektörü taşımak suç mu sorusuna verilebilecek bir çok cevapta mevcuttur.Örneğin sıf makinanıza el koymak isteyen güvenlik gücü ki genelde bu jandarma oluyor.

 8. dedektor cesitleri dedi ki:

  bildiğim kadarı ile dedektör taşımak suç değil tabi yanında kazma kürek tam teşkilat gezmessen

 9. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  eğer dedektör taşımak konusunda korkularınız varsa telefon görünümlü cihazlar içinizi rahatlatabilir

Bir cevap yazın