alexa

Yer altı tarama dedektörü

dedektör yazılışı
Yeraltı radarı
Mayıs 23, 2017
dedektör devre şeması
En ucuz dedektör fiyatları
Mayıs 23, 2017

Yer altı tarama dedektörü, Dünya genelin toprak altında bulunan değerli taş ve madenleri araştırmak ve bulmak için çeşitli makine ve ekipman kullanılmaktadır.

Yer altı tarama dedektörü

, Bu makineler toprak yapısına derinliğine göre dizayn edilmektedir. Bu dedektörler basit gibi görünse de yıllar süren araştırma ve uzmanlığın birleşimi olarak üretilmektedir. Bu dedektörler kendi aralarında sınıflara ayrılır. Bunlar metal dedektörleri ( el terminali ,x-ray) define dedektörleri (gpr) altın dedektörleri (3d,2d). Metal dedektörleri alışveriş merkezi, otel,hava alanı,müze gibi yerlerde insan güvenliğini sağlamak için kullanılan makinelerdir.

Yer altı tarama dedektör

Ayrıca bazı üretilen metal dedektörleri toprak altında bulunan değerli metalleri bulmak için kullanılmaktadır. Define dedektörleri 4000 yıllık serüvenin ürünüdür.

Yer altı tarama dedektörü, Yani eski den bu topraklarda yaşamış insanların güvenlik olarak bazı değerli eşya , kıymetli ziynet ve materyalleri toprak altına gömmesi. Ve bu maddelerin bazılarının hala toprak altında olması. Define bulma faaliyetini canlandırmıştır. Genelde hobi olarak yapılan aramalar gün geçtikçe daha profesyonel bir hal alarak kazı faaliyetlerine dönmektedir.

Yer altı tarama dedektörler

Altın dedektörleri eski tapınak ,mezar, tünel gibi yerlerde genellikle. Büyük kütlelere sahip materyalleri bulmak için kullanılan dedektörlerdir. Bu dedektörler mekanik olarak bu maddeleri analiz eder içinde bulunan özel parçalarla frekans gönderip bu frekansları görüntü olarak aktarmaktadır. Bu aktarım işlemi üç boyutlu ve iki boyutlu olmaktadır. Bu dedektörler üç ana sınıfta değerlendirilir .

Bunlar vlf , pi ve gpr dir. Vlf dedektörler küçük çaplı materyalleri bulmak için ,pi dedektörler daha derin yerlerdeki materyalleri bulmak için. Gpr dedektörleride daha geniş alanları taramak için üretilmiştir. Bu dedektörlerdeki farklılık teknik donanımdan kaynaklı olup müşteri arz talebine göre yapılmaktadır.

Yer altı tarama dedektörleri

Vlf ve pi dedektörleri define dedektörü kategorisine girmektedir. Gpr dedektörleri ise jeolojik çalışma prensibiyle yapıldığı için jeoloji dedektörleri kategorisine girmektedir. Bu dedektörler daha çok su kaynağı ,fay hattı ,tünel ,lahit gibi şeyleri bulmak için kullanılmaktadır. Bu dedektörlerin elektronik Pazar satışları firmalara göre değişmektedir.

Yer altı tarama dedektörcü

Biri bin liraya satarken diğer bir firma on bin liraya satabilimektedir. Sizlerde işinize en çok hangi dedektör yarayacak ise onu almalısınız. Yer altı tarama dedektörü, Elbette dedektör satın alacağınız firmayı da iyice araştırın.

6 Comments

 1. adminim dedi ki:

  muhteşem cihazlar bunlar herkesin denemesini tavsiye ediyorum

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  kafalı dedektörler ve pulse dedektörler arama dedektörleri yeraltı dedektörleridir.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  yer altındaki gözlerimiz.

 4. alan tarama dedi ki:

  Yer altı tarama dedektörü, Dünya genelin toprak altında bulunan değerli taş ve madenleri araştırmak ve bulmak için çeşitli makine ve ekipman kullanılmaktadır.

 5. Yer altı tarama dedektörü, Elbette dedektör satın alacağınız firmayı da iyice araştırın.

Bir cevap yazın