Blog

Define yerleri

dedektör önerileri

Define yerleri, İnsanlar geçmişten günümüze kadar kıymetli eşyalarını güvenli yerlere saklama ihtiyacı duymustur.

Define yerleri

, Günümüzde güvenlik pek mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden insanlar toprak altını güvenli bir mekan olarak secmislerdir . Kimsenin görmediği bilmediği alanlara saklayarak insanlar daha sonra geri gelerek onların yerini kontrol etmektedirler. Bu sakladiklari yerlere belirli izler bazı işaretler bırakırlar. Bu eşyaların yerlerini unutup saklandiklari yerlerde kalırlar. Bu değerli eşyalar yuzyillarca saklandiklari yerlerde kalır.

Define yeri

İşaretleri definecilerin yorumladigi şekiller onlar gomulere bir tık yaklaşmış bulunmaktadır. Şekillere göre yonlenen defineciler daha sonra dedektör yardımı ile bu alanları tespit ederler. Daha sonra bu yerlerden değerli eşyaları çıkarmaktadır. Definecilik tarihinde en eski tarihlerden bu yana.

Define yerleri, Gelen bu hobi buldugunda kucumsenecek bir mevla olmayabilir bu sayede insanlar büyük bir servete imza atmış olabilir. Sadece gelir amaçla yapılan bir faaliyet değildir. Doğada yaşamayı seven,avcılıkla uğraşan, kamp yapanlar, yürüyüş yapan vb.

Define yerler

Daha bir sürü sayabilecegimiz doğal bir hobi yaşam tarzıdır. İnsanlar bazen tarihi değerlere önem verenler geçmişle manevi bir köprü kurmaktadir. Maddi değeri bazen hiçe saymaktadirlar. Bu kişiler maddi değerini Unutarak bazen manevi değerlerini on plana çıkartarak geçmişte kime ait olduklarını kimin kullandıkları konusunda daha çok merak uyandirmistir.

altın Define yerleri

Definecilikte insanların bulundukları bölgelere göre farklı dedektör ihtiyaç duyulabilir. Buna göre degerlendirirsek ülkemizde özellikle tarihsel bir geçmişe sahip olmamız. Geçmişten günümüze kadar gelen zengin bir yeraltı mirasimiz olmaktadır .

Bu sebepten dolayı define makineleri ile aram yapılmaktadır. Bu dedektör Definecilikte iyi sonuçlar vermektedir. Arap bölgelerinde de definecilik yaygındır. Dünyanın bir çok alanında gelişmiş olan definecilik Afrika ülkelerinde çok yoğun olarak altın dedektörü ile curuf aranmaktadır.

hazine Define yerleri

Afrika da bir çok eski medeniyet bulunduğu için geçmişten bugüne kadar doğal altın çıkması definecileri cezb etmektedir. Amerika kıtasında da altın dedektörü çok yaygındır. Bu kıtada da medeniyetlerin çoğunluğu yaşadığı için insanları arama aletlerinden define dedektorlerine yonelmektedirler. Asya kıtasında ise hemen hemen her tarz makine kullanımı görülmektedir. Avustralya kıtasında ise altın dedektörleri çok sayıda kullanılmaktadır. Define yerleri, Bu araştirmamiza bakılırsa dünyamızın her bölgesinde definecilik bulunmaktadır

Related Posts

6 thoughts on “Define yerleri

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  genellikle dağlık alan ve eski yerleşim yerleri su kaynakları kayalık alanlar gibi koybolmayacak yerlere konulmuştur.

 2. adminim dedi ki:

  her şeyden önce tespit edilen yerde daha önce yaşanmışlığın olduğu kalıntılar aranmakta daha sonra işaretler çözümlenmekte

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  işaretleri doğru okumak gerekir.

 4. Define yerlerini bulmak için bu alan hakkında geniş bilgi birikimine sahip olamnız gerekmektedir.

 5. alan tarama dedi ki:

  Define yerleri, Gelen bu hobi buldugunda kucumsenecek bir mevla olmayabilir bu sayede insanlar büyük bir servete imza atmış olabilir. Sadece gelir amaçla yapılan bir faaliyet değildir. Doğada yaşamayı seven,avcılıkla uğraşan, kamp yapanlar, yürüyüş yapan vb. daha bir sürü sayabilecegimiz doğal bir hobi yaşam tarzıdır.

 6. Define yerleri, Bu araştirmamiza bakılırsa dünyamızın her bölgesinde definecilik bulunmaktadır

Bir cevap yazın