Blog

dedektör bursa

dedektör

Son yılların büyük rekabet sahası dedektör bursa piyasasıdır kuşkusuz. Baksanıza müthiş bir kıran kırana rekabetle vahşi bir define piyasası saldırısı. Teknik özelliklerine bakmadan tonlarca cihaz piyasada. Ayrıca forumlarda yorumlar youtubede binlerce videolar yayınlanıyor. Reklamlar desen had safa, hatta google play uygulamalarında dahi en ön sırada

dedektör bursa

. Sanırım bir çılgınlık halinde şu an piyasa. Sanki yer altı her yer altın kaynıyormuşçasına. Tüm imkanlar seferber edilmiş almak satmak takas yapmak hatta aracılık ve ikinci el hizmetleri. Kimse sakince düşünüp bu piaranaların av parçalamasına benzer çılgınlığı değerlendirme bu iş nereye gidiyor böyle derdinde değil. dedektör Denilen bir teknik alet oysa madencilikten, nükleer, tıp, sanayi uygulamaları, ve benseri sonsuz uygulama alanı var.

Misalen ır türleri hareket algılama, kızıl ötesi türleri ışıksız ortamlarda görüntü alma, radyo aktif olanları alfa beta gama algılama. x ışın türleri sanayi tıp gibi alanlarda, gaus ölçen türleri magnetik üretim yada jeofizikte. Rf – vlf türleri sanayi ve Jeofizikte, Ultrason dedektör bursa sanayi ve tıpta, mr türü tıbbı görüntülemede, vesair uzar gider bu liste. Kalem kalem incelemek gerekirse, Ir tipleri infrared adı verilen gözle görülmeyen bir ışığın yayılması. Hedeflere çarpıp saçılan ışıktan sonuçlar üreten bir cihazdır. Genelde hareket algılama için net kullanım kolaylığı sağlar.

dedektörcü bursa

Yine ır ile hemen hemen aynı mantıkta çalışan kızıl ötesi dedektör türevi ise gece görüş sistemlerinde başarı ile kullanılmaktadır. Radyoaktif olanları işin en az bilinen ama hayati öneme sahip olan tarafıdır.

Çünki geiger sayaçları haricinde alfa ışınlarını algılamak için farklı, beta ışınımlarını algılayabilmek için farklı. Gama ışımasını algılayabilmek için farklı algılama dedektör bursa türevleri kullanılır. Hele x ışınımı bence bu işte kraldır, düşünün hastanelerde röntgen çekiliyorsunuz. Bunun haricinde pekte bilinmeyen çimento üretim proseslerinde, madencilik alanında, hurdacılık, metal üretim, tuğla kiremit yapım proseslerinin olmazsa olmazıdır. X ray back scatter denilen sistem tabi.

dedektörcüler bursa

Cihazı ürün haline getiren firmalar pek teknik ayrıntı vermemek adına olsa gerek. Sistemin adını marka model adı ile boğarak gerçekte x ışını dedektör olduğunu pek ilan etmezler ya neyse. Gaus ölçenlere gelirsek magnetik ürün üretenlerin yanı sıra jeofizik uygulamalardada genişçe kendine yer bulur bu cihazlar.

Örneğin mıknatıs fabrikaları, gradiometre üreticileri, manyotometre üreticileri bol bol faydalanılır. Bu gauss ölçüm cihazlarından, hatta ferromagnetik, non ferromagnetik, paramagnetik, diamagnetik türevlere özel proton, hall etkili, fluxgate, gibi türevleride vardır. Bu dedektör bursa ürünlerinin.

bursa dedektör

Bunun yanında rf sistemleri ground penetrating radar, denilen cihaz türlerinde vlf denen türev mayın ve altın arama için yapılan cihazlarda burada ekleme yapalım. Pulse denen darbe sinyali makinalarda bu alanda sıklıkla bu uniteleri kullanmaktadır. Her ne kadar isim model isimleri faklılık göstersede tüm dedektör sistemleri benzer fizik kurallarına riayet etmektedir. Peki ultrason cihazlarına baktıkmı hiç. Doğacak çocuğunuzun ay be ay takibi ve görselleştirilmesi işlevini ne yapar hiç düşündünüzmü.

Hatta bedeninizdeki herhangi bir rahatsızlık ultrason tarama ile fark edilip tedavi edilebilmektedir. Ve herhangi bir yerinizi kesip bakma gereği duymadan. İşte tüm bunların olmasını sağlayanda ultrason dedektör bursa cihazıdır. Hatta daha detaylı türevlerine magnetic rözonans cihazları denmektedir. Genelde tomografi diye bildiğimiz mr işlemi beyninizden tutun omuriliklerinize kadar vucudunuzun hemen hemen her bölgesinde oldukça hayati işlemler yapabilmekte.

bursa dedektörcü

Sağlığınıza hizmet etmektedir. Son yıllarda mumyalar dahi açılmadan bu tekniklerle taranmakta. Arkeologlara o buluntuya zarar vermeden içerisi hakkında eşsiz bilgiler veren dedektör görüntüleri sağlamaktadır. Ultrason dedektör bir benzerleride jeofizikte kullanılmaktadır. Bir ses yada darbe kaynağından gönderilen titreşim alt katmanlarda kayalardan yansımaktadır. Alınan veriler grafik programlarında değerlendirilerek kaya katmanı ile aranızdaki mesafede bulunan anomaliler hakkında eşsiz bilgiler sağlamaktadır.

Bu zeminin sertliği yada yumuşaklığından sulu alana boşluğa hatta metalik madenli alanlara kadar olabilir. İşte bunuda yapan cihaz türevidir. Peki bu kadar çok işi yapan bu dedektör bursa nedir aslında. Sizin hedefe bakan gözünüzdür hatta bence 5 duyunuzun tamamıdır. Belki beş duyunuzun ötesinde bilgiler sağlamaktadır. Yani asıl algılayıcıdır.

bursa dedektörcüler

Avrupa son yıllarda buna sensör diye isim versede. Aslı yine bahsettiğimiz cihazdır. Yani hedefi gören gözünüz dedektör türevidir. Öyle ise sade definecilik alanına hapsetmek bence bu ürüne biraz haksızlık etmektir. Yoksa sanayide ve günlük hayatımızda onlarca çeşidi kullanılıyor. tıpta, madencilikte, üretim sanayisinde. Hatta eğitim kurumlarında, ve her tür arge mizde. Bunca işimizi gören cihaz bizce biraz daha prestiji hak etmektedir.

Öyleki bakınız onsuz arabalarınızdaki otomatik silecek dahi çalışmıyor. dedektör Hayatın her noktasında sayısız işimizi bizim farkında olmadığımız zamanlarda dahi otomatik olarak görmekte.

dedektör

Ama son yıllarda bize bu kelimeyi hafızamıza sadece definecilik ne kadar ironik değimli. Bunca iş bunca çeşit, bunca yararlı işlevsellik başka bir elektronik üründe yoktur inanın. Hangi cihaza bakarsanız bakın hiç birinde bu kadar çok yönlü bir dedektör bursa işlevi göremezsiniz…

Related Posts

8 thoughts on “dedektör bursa

 1. evet dedektör bursa çünkü Bursa da görüntülü dedektör üretiminde çok başarı elde etmiş bir firma var .

 2. Bursa da kactane bayi size dedektörü denetiyor ve öyle satış yapıyor

 3. alan tarama dedi ki:

  toprak altında kalan mirasın gün yüzüne çıkartılması için özel olarak alanında en iyi bu dedektörleri [arazi vs.] gibi kendiniz test edilenebilir ve grebilirsiniz .ayrıca cihaz ile ilgili eğitimi de hem yerinde hem de tarama yapılacak alan da alabilirsiniz..

 4. çok iyi firmalar araştırmanız gerekmektedir.

 5. Son yılların büyük rekabet sahası dedektör bursa piyasasıdır kuşkusuz.

 6. alan tarama dedi ki:

  dedektör bursa Sanırım bir çılgınlık halinde şu an piyasa.

 7. dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör üretmek sanıldığı kadar kolay değil bunun için tecrübe ve bilgi ister. bursa bunu başarmış olan firma mevcut

 8. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör almadan önce eğitim almak şart

Bir cevap yazın