Blog

Dedektör başlık tamiri

Altın dedektörü, dedektör renklerinin anlamı

Dedektör başlık tamiri, Çeşitli sebeplerden bozulmus veya saglam fakat randımanlı olmayan dedektörlerinizi gelişi güzel elektronikcilere. Örnek tv tamircisi radyo tamircisi veya hic anlamayan alakasız kişilere götürüp kurcalattırmayın. Basit bir arzası olan veya hafif sorunu olan dedektörler zira tamir edilemez durumlara gelebiliyor.

Dedektör başlık tamiri

, Burada dedektörlerin derinlikleri değiştiren fiziki faktörlerin başında başlık ebatları gelmektedir. Arama başlıkları ne kadar büyük olursa o kadar geniş açıdan sinyal gönderir. Ve büyük hedeflerde daha derine ulaşır. Başlıklar küçüldükçe sinyal gönderme çapları daraldığı için sinyal çok fazla derinlere gitmez. Fakat küçük objelere karşı duyarlıdırlar.

Dedektör

devresine gelince buda pil gücünü belli frekanstaki radyo dalgalarına çevirmektedir.

Elektrik akımı ile oluşturulan manyetik alan ile metalin olup olmadığı varsa yeri tespit edilir. Zemine yakın frekans ile çalışan dedektörlerin toprağa nüfus etmesi biraz daha kolay olur. Daha derinlere inmenize yardımcı olur. Arama başlığı ne kadar büyürse o kadar derinlere inersiniz. Buradaki tek dezavantajınız ne kadar derine inerseniz o kadar metal ayrım kabiliyeti düşer. Hem de küçük metallere duyarsız kalabilir. Toprak biraz mineralli ise burada sağlıklı bir çalışma yürütmeniz olanaksızdır. Dedektör başlık tamiri,

define arama cihazı

ve define bulma işi için

dedektör çeşitleri

ve özellikleri önemli. Yer altı maden ve para veya gömülü eşyaları bulmak için kullanılan yöntemlerdir. Define forum sitelerinde genellikle çok karşılaştığımız

define dedektör

çok karşımıza çıkar.

Dedektör fiyatları özellikleri ve çeşitlerine göre değişir derinlik hassasiyet ayrım gibi kavramlar göz önünde olur. Geniş arazi ve eski yaşam bölgelerin de yaşam kalantıları ve mezarlar çok karşımıza çıkar. Arama cihazı sayesinde geniş arazide aradığımızı bulmayı kolaylaştıran cihazlar var. Bunlar alan tarama ve noktalama sistemleri diye ikiye ayrılır. Alan tarama sayesinde define arama cihazıda çeşitlerinde su arama cihazıda vardır. Dedektör başlık tamiri, dünyanın en iyi define arama cihazı yer altı radar fiyatları. Özelliklerine göre değişiyor dedektör ikinci el olarakda vardır. Yeni çıkan mini altın dedektörlerde var. Bu şekilde son sistem cihazlar sayesinde çarşının içinde cekim yapsanız dikkat çekmez.

Ve rahatlıkla kimseye fark ettirmeden olay yerinden işinizi bitirip ayrılırsınız. Kullanımı da daha kolay ve mükemmel bir sitemdir. Dedektör başlık tamiri, bu tür sistem cihazlarla bulunarak gün yüzüne çıkmıştır. Tarih boyunca definecilik ve fakir insanların gömülen para ve değerli eşyaları yeraltından bularak daha rahat bir yaşam sürmeye çalışmışlardır. Günümüzdede kısa yoldan zengin olma çabasıyla define işleri koşturan ınsanlar bi hayli fazladır. Bu sayede eski tip yaşam şekilleri ve ölü gömme teknikleri bulunduğu geçmişe dönük bilgi ve tecrübe kazanmış oluruz. Her işi ustasına yaptırmak da fayda var. Bilmeyen sağlam dedektörü bozar. Dedektör başlık tamiri, bence bilen yapar bilmeyen konuşur.

Related Posts

7 thoughts on “Dedektör başlık tamiri

 1. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖR BAŞLIK TAMİRİ
  Arızalanmış eski dedektörlerinizden ayrılmak çok zordur. Hele sizin için değerli ise o zaman dahada zordur. Define dedektörü tamir edilirken her şeyden önce arızaya neyin sebep olduğu araştırılmalıdır. Bu arıza yanlış kullanım ya da bir kısa devre sonucu oluşmuş olabilir. Yanlış kullanıma örnek verecek olursak, Arama bobini olarak, omaj değerleri tutmayan farklı bobinlerin kullanılması karşımıza en sık çıkan sorundur. Çok düşük omaj değerlerine sahip bobinler mosfet sürücü transistor lerinde arızalara sebep olmaktadır.Dedektör başlık tamiri: Define dedektörü tamiri yapılırken cihaz ile bobin arasındaki data kablosu kontrol edilmelidir. Bu kablo araştırma yaparken çok fazla kıpırdama ve eğilip bükülmelere maruz kalmaktadır. Dedektör başlık tamiri: Kablo içerisinde kopmalara ve kısa devrelere sıklıkla rastlanmaktadır. Define dedektörü tamiri yapılırken sık yaşanan farklı bir arıza türü de şudur; Dedektör çalışıyor fakat algılama yapmıyor, ya da az algılama yapıyor ise bobinden gelen sinyallerin yükseltilip mikro işlemciye uygun hale getirilmesini sağlayan op-amp entegre devrelerde bir arıza olma ihtimali yüksektir. Eğer op-amp değiştirilecek ise yeni entegrenin kazanç değerleri eskisi ile farklı olma ihtimali vardır. Yani devre üzerindeki op-amp çalışma bölgesini belirleyen trimpot ile ince ayar yapmak gerekebilmektedir.Dedektör başlık tamiri: Define dedektörü arızaları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Alınan dedektörlere 2 yıl koşulsuz şartsız fatutanızla birlikte geldiğiniz zamanlarda tamir yapmaktayız.

 2. dedektör başlıkları tamiri evet çok sıkıntılı bir durum ama güvenilir kaliteli firmalar 2 yıl koşulsuz garanti vereiyor

 3. Dedektörünüzü kaliteli bir firmadan alırsanız eğer bütün sorunlarınızı kolayca halledebilirsiniz.

 4. alan tarama dedi ki:

  Dedektör başlık tamiri, Çeşitli sebeplerden bozulmus veya saglam fakat randımanlı olmayan dedektörlerinizi gelişi güzel elektronikcilere.

 5. Dedektör başlık tamiri, Çeşitli sebeplerden bozulmus veya saglam fakat randımanlı olmayan dedektörlerinizi gelişi güzel elektronikcilere. Örnek tv tamircisi radyo tamircisi veya hic anlamayan alakasız kişilere götürüp kurcalattırmayın.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektör başlık tamiriö Burada dedektörlerin derinlikleri değiştiren fiziki faktörlerin başında başlık ebatları gelmektedir.

 7. dedektor cesitleri dedi ki:

  öyle kaliteli dedektör firmalıarı var ki piyasada kendi üretimleri dedektörlere koşulsuz , şartsız servis vermekte

Bir yanıt yazın