Dedektör burada EM + RF + U sonic+ Lazer tarama sistemlerinin tamamını aynı anda çalıştırıp birbiri ile sağlama yaptırarak toprak altındaki Ley hatları ve manyetik akı çizgilerini kullanan sistemle çalışan Newest altın, gümüş, bakır gibi değerli metallerin tamamında analiz yapabilen bir alan tarama detektördür. 15 metre derinlik ve 100 metrekare yarıçapta hedef metalin manyetik alan incelemesini yapan cihaz manyetik alan değişimlerine çok hızlı tepki verir. EM + RF + U sonic+ Lazer ile tepki veren Newest, dopler ortalama mantığı ile yönlendirilir. Toprakaltında uzun süre kalmış metallerde verimliliği daha yüksektir ve uzun süre toprak altında kalmış metallerde çalışma verimliliği %50’ye varan oranlarda artmaktadır.
Yeterli büyüklüğe ve titreşim alanına sahip, frekans salınımı yeryüzüne kadar ulaşabilen, metal objelerin tespiti için kullanılabilen Newest alantarama dedektör; uzun süre mağara, toprak, su, duvarda kalmış nesneleri bulma maksatlı jeofizik taramalar için tasarlanmıştır. 15 metre ve daha derin yüzeylerde tarama yapılacaksa 50-100 senelik zaman aralıkları kısa süreler olarak kabul edilmelidir. Birkaç senedir gömülü olan metal nesneler içinse alantarama dedektörün tepki vereceği azami derinlik 10 metre, uzaklıksa 100 metre olarak öngörülmelidir. Zira bu tip kısa sürede toprakaltında olan metallerin iyon reaksiyonu yani elektromanyetik salınımı yetersiz kalmaktadır. Cihazla gerçekleştirilen taramalarda zeminin jeolojik özellikler de başarıyı etkiler. Nemli, doğal toprak elektromanyetik salınım daha hızlı olduğu için cihazın kullanımı için idealken kayalık ve kuru kumlu arazilerde iyon salınımı daha geç olduğundan ancak uzun zamandır toprakaltında kalmış olan metal nesnelerin tespit edilmesi daha kolayca mümkündür.
Sonuç olarak toprakaltında kısa süredir bulunan metaller için tespit derinliği azalırken uzun zamandır gömülü kalan metallerde daha derin mesafelerde tespit yapılabilir. Altın, gümüş, bronz, bakır ve demirden yapılan nesneleri tespit için dört ayrı program anahtarı bulunan Newest ile tarama ayrımı pratik bir şekilde ve aralıksız değiştirilebilir. Toprakta kısa zaman kalan nesneler yakın mesafede ve derinlikte bulunabilirler. Toprakta çok uzun zaman kalan nesneler daha uzun mesafede ve yüksek derinlikte bulunabilir. Alan tarama dedektör NEWEST model tamamen yeni long range locator dedektör. Özel, yeni geliştirilmiş değişken sinyal frekansları kullanan elektronik devreler sebebi ile gücü önemli ölçüde artırıldı. NEWESTin programlaması altın, gümüş, bronz ve demir nesneler için dört ayrı program anahtarı ile on/of sureti ile yapılır. Ayrım çeşidi aralıksız değiştirilebilir.
Bu cihaz takımında Analizer 3d anti mineral cihazı hediye olarak bulunmaktadır. Cihaz tüm alan tarama ve 3d görüntülü cihazlarda mineral etkisini azaltıp, derinlik, netlik ve hassasiyeti % 40 oranında arttırmaktadır. Gece gündüz tarama yapılabilen Newest ile optimum sonuç, sıcak havalarda ve gündüz saatlerinde alınır. İdeal tespit için hava sıcaklığının azami 25 derece, asgari 15 derece olmalıdır. Ayrıca cihazı kullanan kişi ve etraftakilerin üzerinde altın, gümüş gibi metallerin bulunmaması gerekmektedir. Azami teorik tespit mesafesi 100 metre, arama derinliği 15 metre olan Newest ile konumu kesin olarak tespit için objenin büyüklüğü ve toprak altında geçirdiği zaman da önemli faktörlerdir. Geniş alanlarda, büyüklüğü ve niteliği belirsiz nesneler için taramada cihazın maksimum hassasiyette kullanımı idealdir. İki anteninde uzatılması ve ayrım tuşunun açılmasıyla 100 seneden eski ve 15 metreden daha derindeki objelerin tespit edilmesi mümkündür.Verilen tüm dedektör tarama ve güç dataları 50x50x40 santim boyutlu ve minimum 50 yıl toprakaltında, duvarda, mağarada veya suda kalmış metal nesneler için geçerlidir. Verilen boyutlardan daha küçük, daha az süre yeraltında kalmış nesnelerdeyse randıman düşmektedir. Tespit işlemlerinde yatay tutularak konumlandırılan cihaz yavaş yavaş bir taraftan diğerine yönlendirilir. Programlanmış herhangi bir metalin tespit edilmesi durumunda döndürme hareketi devam ediyor bile olsa hareket hemen durdurulmalıdır. Bu aşamada ölçüm çizgisi hemen işaretlenir ve ilk ölçümle konum değil, sadece yön tayin edildiği için çıkış noktasından başlayarak ikinci taramaya geçilir. Antenler belli bir yönü gösterdiğinde bu yön işaretlenerek yeni bir ölçüm çizgisi oluşturulur. Bu sayede ölçüm çizgilerinin kesişme noktası belirlenir. Son aşamadaysa üçüncü taramada iyon tepkisi ölçülür.
Cihaz takımı içeriği: Newest Ana ünite, Şarj ünite takımı, Analizer 3d Antimineral ünitesi, User Manual, Taşıma Çantası Fiyat KDV Dahil: 7.080.00$ KDV Hariç: 6.000.00$ Mini Modeli: KDV DAHİL 4.720,00$ KDV Hariç: 4,000,00$ GM Newest alan tarama dedektör © Copyright: Newest kayıtlı bir GEOMEKATRON markasıdır. Bütün ürün isimleri, şirket isimleri, metinler ve resimler uluslararası kanunlar ile korunmaktadır.