Zorlu arazi şartlarında tarama yapmak için özel olarak geliştirilmiş bir uçan dedektör sistemi olan Flying Eye, tarayıcı drone teknolojisi kullanarak tarama yapılacak arazinin zorlu şartlara sahip olmasını sorun olmaktan çıkarır. Taranan alana ait verileri 3D grafik olarak görüntüleme imkânı sunan bu 3D EMSR radar, 20 metre derinliğe kadar metal, su ve boşlukları tespit edebilir. Drone için uçuş esnasında azami bağlantı mesafesi ise 500 metredir ve bağlantının kopması durumunda drone otomatik olarak geri döner. Derinlik bilgilerinin analizi ve 3 boyutlu inceleme için bilgisayar yazılımı bulunmaktadır. Profesyonel veya amatör kullanıcılar fark etmeden tüm ihtiyaç düşünülerek optimize edilmiş olan Flying Eye güvenilirliğini defalarca katlamış, drone teknolojisi sayesinde büyük kolaylık sunan bir EMSR 3D yeraltı görüntüleme detektörüdür. Uçan radar dedektör Flying Eye ile altın, gümüş gibi kıymetli metallerin, yeraltı odalarının ve sandıkların, lahit ve mezarların, tünel ve yeraltı boşluklarının yerini kolayca bulabilirsiniz. Bu gelişmiş teknoloji tüm hazine, define avlarında kullanılabilecek kadar işlevsellik sunmaktadır. En önemli avantajları; uçabilmesi, hafif olması, erişim güç olduğu arazilerde tarama yapma imkânı sunması, 3D grafik analiz yapmasıdır. Voxler 4.0 yazılım desteği bulunmakta ve bu sayede kaydedilen tüm datalar bilgisayarda incelenebilmektedir.
Uçan drone sayesinde toprakaltını her türlü zorlu arazide görüntülemeyi sağlayan Flying Eye uçan radar dedektörü arazi şartları yüzünden yaşanan tüm zorlukları ortadan kaldırır. Çalışma sistemleri; ferromanyetik metal nesneleri algılamak için EMSR magnometre, otomatik pulse moduyla zeminin 3D görsel taraması, ferromanyetik ve nonferromanyetik metalleri ayrım yaparak görüntüleme. Tüm taramaları anında ve yerinde analiz etme imkânı sunan Flying Eye, Derinlik ve boyutlara ait veriler MAXWELL KANUNLARI VE HİLBERT DÖNÜŞÜM ESASLARI İLE ELEKTRO DİNAMİĞİN zirvesindeki işlemleri yapan DOPLER EFFECT ile ortalamasını alan bir microişlemci sayesinde yüksek derinliklere ulaşmak için yüksek mineral oranına sahip alanlarda otomatik zemin kalibrasyonu yapan 3D radar dedektör en net şekilde toprakaltı dataları alabilir. daha detaylı analizler içinse tarama verilerini kaydedebilir ve bu sayede sonradan bilgisayar üzerinden Voxler 4.0 yazılım desteği ile inceleme yapılabilir. Kullanımı çok kolay olan cihaz ölçümü hızlı yaptığı kadar verilerin analizi konusunda da zamandan tasarruf sağlar. Pratiklik, işlevsellik ve ergonomi konusundaki avantajlarıyla her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu sistem, pratik jeo-tara özelliği sayesinde tüm bilgisayar kaydedici cihaz takımı ile senkronize bir biçimde kullanılabilir. Bluetooth harici kablosuz bağlantı özelliğiyle elektronik ekipman montajına imkân sağlar ve uçuş esnasında tarama verileri istenen şekilde kaydedilebilir.
Ayrım: Ferromanyetik , nonferromanyetik. paramanyetik ve diamanyetik esaslarla metaller, gizli boşluklar, hazine sandığı benzeri anormallikler, metal madeni cevherleri, sikke ve daha fazlasının tespitinde üç boyutlu röntgen grafik verisi elde edebilirsiniz. 45 metre derinliğe ulaşabilen bu radar dedektör bunun için hazine avcılığındaki derin aramalar için ideal cihazdır. Entegre iletkenlik, direnç farkları ayrımı ve zemin arama işlevleriyle görüntülenen metalleri ferromanyetik ve non-ferromanyetik olarak sınıflandırılabilir. Maksimum yatay uçuş hızı 10metre/saniye olan Flying Eye drone dedektör, dikeydeyse 6 metre/saniye hızla seyredebilmektedir. İşlevsellik, hız ve istikrarın senkronizasyonu olan bu yeni nesil radar dedektör sistemi mükemmel görsel prospeksiyon vaat etmektedir. Firmamız teslimat öncesinde tüm montaj, kalibrasyon, yazılım güncellemelerini yapmaktadır. Size kalansa yalnızca bataryayı şarj etmek ve drone pervanelerini yerine takmak. Şarjörle birlikte 10200 mAh batarya ekipman içinden çıkmakta ve şarj sonrasında hemen takılarak, drone ile 60 ila 75 dakika arasında uçuş imkânı sunmaktadır.
Bu cihaz takımında Analizer 3d anti mineral cihazı 4 adet hediye olarak bulunmaktadır. Cihaz tüm alan tarama ve 3d görüntülü cihazlarda mineral etkisini azaltıp, derinlik, netlik ve hassasiyeti % 40 oranında arttırmaktadır. Havada stabilitesini koruması ve emniyetli uçuş için M otopilot sistemi kullanılan drone sayesinde mükemmel uçuş deneyimi ve kullanıcının drone ile pratik bir şekilde en güç arazilerde dahi tarama yapması sağlanmakta, kaza riskini ortadan kalkmaktadır. İki seviyeli düşük gerilim koruma özelliğine sahip M otopilot özelliği; ilk seviyede LED lambalar kırmızı yanıp sönerken ikinci seviyede gücün azalmasıyla birlikte drone otomatik olarak Flying Eye ile iletişim kurarak inişe geçer. Böylelikle ani güç kesilmesi gibi bir problem ve güç kaybından kaynaklı kaza riski bir durum söz konusu olmaz. Drone kumandası ise 4 adet AA kalem pille çalışmaktadır. 2,5 Ghz ISM sistemi kullanan kumanda 500 metreye kadar kontrol imkânı sunabilmektedir. M otopilot emniyet sistemi sayesinde kumanda merkeziyle irtibatın kesilmesi durumunda güç kontrolü yapan sistem; yeterli güç olması durumunda tekrar iletişim kuruluncaya dek drone modülünü havada asılı tutmakta, sinyal kesintisinin devam etmesi veya gücün kritik seviyeye gelmesi durumundaysa drone modülünü uçuşa başladığı noktaya otomatik olarak indirmektedir. Kumanda üzerindeki LED gösterge paneli uçuş esnasında kolayca yönünüzü tayin etmenizi sağlar.
TEKNİK DETAY /işlemci :motorola 8bit/kominikasyon: rf & bluetoth/sensör: fluxgate 1000 microferhat /gece light: var /MAKSİMUM UÇUŞ HIZI 10M-S /maksimum dikey hızı 6 m-s/ Emniyet: Naza-M otopilot sistemi /Derinlik: 20mt/ Uzaklık: 500mt yarıçap Cihaz takımı içeriği: Flying Eye Ana ünite, Şarj ünite takımı, 4 adet Analizer 3d Antimineral ünitesi, User Manual, Taşıma Çantası Fiyat KDV Dahil: 17.700.00$ KDV Hariç: 15.000.00$ GM FLYING EYE Uçan dedektör -- © Copyright: FLYING EYE kayıtlı GEOMEKATRON Ltd. markasına ait modeldir. Bütün ürün isimleri, şirket tanımları, içerik açıklamaları ve resimler uluslararası yasalar ile korumadadır.İstismarı Halinde Hukuki Girişim Olasıdır.