EMSR radar teknoloji kullanan Remote Sense hem 2D hem 3D görüntü aktarımı yapabilen; altın, gümüş ve tüm metal modlarında tarama yapma imkânı sunan bir cihazdır. İlgili metalin elektromanyetik alanında, 35 ila 45 metre derinlikte tepki verebilir ve bilgisayar ekranından takip yapılabilir. Derinlik ve boyutlara ait veriler MAXWELL KANUNLARI VE HİLBERT DÖNÜŞÜM ESASLARI İLE ELEKTRO DİNAMİĞİN zirvesindeki işlemleri yapan DOPLER EFFECT ile ortalamasını alan bir microişlemci sayesinde en net şekilde yüksek derinliklere ulaşmak için yüksek mineral oranına sahip alanlarda otomatik zemin kalibrasyonu yapan 3D radar dedektörün 3D yazılımlarının tamamı güncel versiyondur ve Hi-Tech dokunmatik ekran teknolojisi mevcuttur. V4 PROSPEKSİYON dataları, ekran görüntülerine ait örnekler aşağıdır. Çalışma Modları: -3D tarama için jeofizik dedektör -Jeofizik Magnotometre tarama -Jeofizik Gradiometre tarama -Jeofizik Discrimination tarama -2D Jeofizik ultrason -Jeofizik 3D tarama
Multi sensör özelliğine sahip yegane zemin tarayıcısı olan Remote Sense; değişken frekansları kullanmakta ve multi sensör teknoloji sayesinde arama gücü yükseltilmiş bir cihazdır. Gece gündüz fark etmeden 24 saat arama yapma imkânı sunan bu radar dedektör ideal taramayı, gündüz saatlerinde havanın sıcak ve güneşli olduğu dönemde yapmaktadır. İdeal tarama sonuçları için hava sıcaklığı +45 derecenin üstünde, -5 dereceninse altında olmamalıdır. Ayrıca kullanıcı ve etrafındaki kişilerin üzerinde altın, gümüş gibi metaller bulunmamalıdır. Cihazın maksimum teorik arama derinliği 35-45 metredir. Kütle büyüklüğü ve nesne, kütlenin toprak altında kaldığı süre bu değerlerin değişmesine yol açabilir. Standart ayarlarla 35 metreden daha yakında yeni gömüleri tespit edebilirken, yüz seneden daha uzun zamandır toprak altında kalmış olan nesne ve kütleleri 45 metre derinliğe kadar kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrım: Ferromanyetik , nonferromanyetik. paramanyetik ve diamanyetik esaslarla metaller, gizli boşluklar, hazine sandığı benzeri anormallikler, metal madeni cevherleri, sikke ve daha fazlasının tespitinde üç boyutlu röntgen grafik verisi elde edebilirsiniz. 45 metre derinliğe ulaşabilen bu radar dedektör bunun için hazine avcılığındaki derin aramalar için ideal cihazdır. Entegre iletkenlik, direnç farkları ayrımı ve zemin arama işlevleriyle görüntülenen metalleri ferromanyetik ve non-ferromanyetik olarak sınıflandırılabilir.
Tüm arama ve güç verileri 50x50x40 santim hacme; minimum 50 yıl toprakaltında, mağarada, suda veya duvarda kalmış metal kütleler referans alınarak verilmiştir. Dolayısıyla daha küçük hacme sahip, daha kısa süre toprakaltında kalmış olan nesne ve metal kütlelerin tespitinde randıman düşebilir. Remote Sense sinyalleri değerlendirmede DOPLER EFFECT tekniği ile ortalama analizi kullandığı için Kullanımda cihaz yere paralel tutulur ve tarama yaparken cihaz yatay tutularak, sesi takip etmek suretiyle paraleller arası sinyal takibi eşit hızda yapılmalıdır. Hedef bölgedeki anormalliklerin tespitini EMSR radar dedektör teknolojisiyle yapan Remote Sense, yeni nesil bir toprakaltı radar sistemi olarak yeraltı su seviyesi değişkenlikleri, boşluk ve doğal oluşumları, depo ve sandıkları, boruları, altın ve gümüş gibi metalleri tespit eder. Sensörlere konumlanan bir manyetometre / gradiometre kullanımıyla toprakaltını minimum 45 metreye inceleme imkânı sunan radarıyla yüksek kesinlikle yer belirleyebilir. En önemlisi de incelenen bölgeden kusursuz üç boyutlu dopler effekt grafik verisi alma imkânı sunar. Multi dedektörlü tarama teknolojisiyle gizli kütlelerin tespiti için optimum yeterliliğe sahiptir. Senkronize dedektör sınıfındaki bu Multi dedektörlü 3D radar sistemi, hazine ve gömülü sandıkların konum tespiti için kullanılabilir; hazine odası, mezar, gizli oda ve yeraltı boşluğu gibi alanların yerini bulmayı büyük oranda kolaylaştırır. Tüm hazine avcıları, arkeologlar, jeofizikçiler ve maden- kavite-su arayanların ihtiyaçlarına çözüm sunacak kalitede ve kullanım kolaylığına sahip bir sistemdir. en iyi define dedektörü fiyatları en iyi define dedektoru fiyatları Remote Sense, MAXWELL ELEKTRODİNAMİK KANUNLARI VE HİLBERT DÖNÜŞÜM ESASLARI ile DOPLER EFFECT ortalama alma tekniğini birleştirmiş olan bu 3d metal dedektörü aşağıdaki amaçların tamamı için kullanılabilir; -3D yeraltı haritalama -Madencilikte kayıp damarların takibi -Arkeolojide toprakaltı anomali haritalama -Genel boşluk tespiti -Su arama ve lokasyon belirleme -Eski mezar, mezar odası ve içindeki metalik objelerin lokasyonunun tespiti -Kutu, sandık, vazo, gibi gömülü hazinelerin yer konumlandırması -Altın, gümüş, demir gibi değerli metallerin prospeksiyonu -Lahit, kript, kase, reliquary çekmece tespiti TEKNİK BİLGİLER : System: Electro magnetic & EMSR DOPLER EFFECT -Veri: radar & emsr - Tepkime hızı: 0.5 - 2 sn. Multi sensor: var Ayrım: Altın - Gümüş - Bakır - tüm Element Cetveli - şarz: Dahili , 15 saat - NivCon , Niveau Control - Reseptör frekansları: Altın için 5.0 kHz ,gümüş için 8.7 kHz ,bronz için 11.8 kHz ,demir için 17,0 kHz -.
Ayrım: Ferromanyetik , nonferromanyetik. paramanyetik ve diamanyetik esaslarla metaller, gizli boşluklar, hazine sandığı benzeri anormallikler, metal madeni cevherleri, sikke ve daha fazlasının tespitinde üç boyutlu röntgen grafik verisi elde edebilirsiniz. en az 35 metre derinliğe ulaşabilen bu radar dedektör bunun için hazine avcılığındaki derin aramalar için ideal cihazdır. Entegre iletkenlik, direnç farkları ayrımı ve zemin arama işlevleriyle görüntülenen metalleri ferromanyetik ve non-ferromanyetik olarak sınıflandırılabilir. dedektör fiyat listesi dedektor fiyat listesi Bu cihaz takımında Analizer 3d anti mineral cihazı 2 adet hediye olarak bulunmaktadır. Cihaz tüm alan tarama ve 3d görüntülü cihazlarda mineral etkisini azaltıp, derinlik, netlik ve hassasiyeti % 40 oranında arttırmaktadır. Cihaz takımı içeriği: Remote sense Ana ünite, Şarj ünite takımı, 2 adet Analizer 3d Antimineral ünitesi, User Manual, Taşıma Çantası Fiyat KDV Dahil: 15.930.00$ KDV Hariç: 13.500.00$ - © Copyright: Remote Sense kayıtlı bir GEOMEKATRON Ltd. markasına ait modeldir. Tüm ürün isimleri, şirket adları, içerik açıklamaları ve resimler uluslararası yasalar ile korunmaktadır. İstismarı Halinde Hukuki Girişim Olasıdır.
Su Altı Dedektörü Bir başka alanda batan gemi ve uçakları bulmak için geliştirilen su altı dedektörleri vardır. Bu su altı dedektörünü genelde devlet kullanır. Batan gemleri ve uçakları bulup ordaki insanları ölüde olsa yakınlarına teslim etmek ve batma sırasında gemide ve ya uçakta kalan değerli eşyalerı veya belgerli bulmak için kullanıyorlar. Bir başka su altı dedektörüde su altındaki batklarını bulmak için kullanıyorlar . Bu batıklar yüz yıllar önce batan gemilerden veya suların yükselmesi ile suyun içine gömülen şehirlerden oluşuyor . Denizdeki gemilerin tamirini yapan şirketler tamir esnasında ellerinden düşen aletleri veya gemideki delikten düşen metalleri bulmak için su altı dedektörü kullanırlar . Deniz dibindeki doğal gazı bulmak kullanırlar bu yöntem diğer su altı dedektörlerinin kullanımından daha faklı bir yol izliyor . İlk olarak sinyali almak için 2 tane tüp patlatıp , ses sinyali alırlar bu ses sinyalleri ile doğal gaz yataklarını tespit ederler ama bu işlem yapılırken balina veya yunus yakından varsa bu sesler olumsuz etkileyip onların kendilerini kıyıya atıp intihat etmelerine sebep oluyor , bu sebepten bu arama yöntemi yasaklandı. Son olarak bu işi hobi olarak yada ek gelir olarak kıyıya yakın yerlerde arama yapanlar vardır , suya düşmüş olan yüzük , kolye , saat , madeni para gibi maddeleri arayanlar vardır. Su altı dedektörülerini birçok alanda kullanırız .