Blog

Radar dedektörü

define dedektörleri işe yarıyor mu

Radar dedektörü, Radar aslında bir tuzak mi desek yoksa hız önlemini kontrol etmek mi desek.

Radar dedektörü

, Trafik polisinin yolda hareket halinde olan araçların hızını tespit etmek için kullandığı. Bu cihaz hedef alınan ara karşı sinyal vermesi ve bu sinyal sayesinde hızını aşan araçları tespit etmektir. Radar cihazının bir diğer görevi ise bu gelen sinyalleri bize uyarı vermesidir. Hız kotasını aşan araçları belirleyerek araçları durduran polisler ceza kesmektedir. Daha önceki zamanlarda yola uzun şerit halinde serilen bantlar vardı. Ama günümüz çağında teknoloji ilerledigi için bu bantlara gerek kalmadı.

Radar dedektör

Çünkü bu bantlar doğru sinyal vermemektedir. Verdikleri sinyaller polisleri doğru yonlendirmemektedir. Bu bantların sebep olduğu sinyaller mağazaların otamatik kapılarda mikrodalga firinlarda çeşitli vericilerin yaydığı sinyallerin karmasasidir.

Radar dedektörü, Bir çok dedektörde bulunan bu bantları iptal etme özelliği vardır. Bu dedektörleri daha iyi tanımak için şunlara dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. İyi bir dedektörden anlamamız için bazı özelliklerini bilmek gerekir.

toprakaltı Radar dedektörü

Mesela iyi bir radar polisin radar cihazından yaydığı sinyale en erken ve en doğru biçimde tespit etmesi ve yanlış alarm vermemesi gerekmektedir. Radarlarin en büyük derdi yanlış alarm vermesidir. Bunu yaşamamak için ünlü markalarda gelişmiş sinyal algılama ve filtreleme özelliğine sahiptirler. Polise radar sinyal ve haber mesafesi ne kadar olmalı bunu bilmemizde yarar vardır. Bu cihazın haber verme mesafesi kalitesine göre seyir seyir halinde oldugunuz yolda viraj ,tepe altı ve üstü dağ Bayır ağaçların bulunduğu yerlere.

Radar cihazlarının bulunduğu polis aracının ise yolda ve tespit etmek istediği arabalar olan yerini ve polisin radar cihazının sinyal gücüne bağlıdır.

toprak altı Radar dedektörü

Bu cihazların üzerinde güç ayarları vardır. Güç ayarı arttıkça cihaz daha uzak mesafede olan araçların hızlarını ölçmek ve dedektör sayesinde daha erken haber vermesi eğer ki güç ayarını kısa ise polis. Ancak araç yaklastiginda uyanabilirler. Bu cihazlar en uzak mesafeden uyarı yapmaya başlar ise doğru tespit yapmış olur. Polislerin arabasinda karşıdan gelen aracı tespit etmek için cihaz bulunur. Bu cihazların bazıları uzak mesafeden tespit yapabilmektedir. Tabi her araçta bulanadabilir bulunmaya da bilir.

yeraltı Radar dedektörü

Her markaya göre değişmektedir. Yurt dışındaki cihazların testlerini okuduğumuz da şaşırır kalırız. Radar dedektörü, İnternet de marka model sormak pek doğru olmayabilir.

Related Posts

9 thoughts on “Radar dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  radar gelişmiş olarak artık toprak altı görüntüleme yapabilmektedir.

 2. adminim dedi ki:

  çok doğru edipbey

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  trafikte hız ölçüp cezayı eve gönderiyor.

 4. edip aydınlılar dedi ki:

  başarılı sonuç veriyor.

 5. Trafik sektörü için inanılmaz iyi bir şey.

 6. alan tarama dedi ki:

  Bu cihazların üzerinde güç ayarları vardır. Güç ayarı arttıkça cihaz daha uzak mesafede olan araçların hızlarını ölçmek ve dedektör sayesinde daha erken haber vermesi mümkün.

 7. Radar dedektörü, İnternet de marka model sormak pek doğru olmayabilir

 8. dedektor cesitleri dedi ki:

  her kişi mutlaka trafikte bu cihazlara yakalanmıştır

Bir cevap yazın