Blog

Alan tarayıcı

define dedektör kaç metreden çeker

Alan tarayıcı, Tarama çeşitliliğine baktığımızda alan tarama ilk sırada yer almaktadır.

Alan tarayıcı

, Defineciler tabi ki bu alanlarda kazı yapmadan önce gerekli tüm araştırmaları da yapmaları gerekmektedir. Çünkü definecilikle yıllarca ilgilenen ve define hakkında detaylı bilgi sahibi olan insanlar define hakkında ki tüm detayları ince eleyip sık dokuyarak. Sonuca ulaşmak istedikleri için sonuca daha hızlı zamanda ve olumlu sonuçlara ulaşabilirler.

Alan tarayıcı dedektör

Genel olarak bu işle yıllarca uğraşan kişiler ancak hangi dedektörlerin işine yaracaklarını da iyi bildikleri için. Arama yapacakları alana en uygun dedektörü seçerek kazı yapmaya başlayabilirler. Ve tüm bunları detaylı araştırarak ve ki yapacaklari alana en uygun dedektörün de sayesinde alanda araştırma yapıp. İstedikleri sonuca ulaşabilirler.

Alan tarayıcı, Ancak definecilik hakkında detaylı bilgi sahibi olmayanların arama yapacakları alanı da araştırmadan alana uygun dedektör seçmeleri gerekirken. Hiç bir araştırma yapmadan bu işe başlayanlar malesef ki istedikleri sonucu almamaktadır.

Alan tarayıcı cihaz

Belirli alanlara göre yapılan çalışmalar doğrultusunda pek çok değerli eşyalara ulaşabilirler. Alan özellikle altın arama yapılacak olan alanlar ülkemizde de geniş yer kaplamaktadir. Dünyanın bir çok ülkesi içerisinde de bu alanların çoğu ülkemizde de yer almaktadır . Özelikle ülkemizin geçmişine baktığımızda bir çok kültüre ev sahipliği yaptığını görmekteyiz .

Alan tarama

Bu da o zamanlarda yaşayan insanların yaşayış tarzını da öğrenebilmekteyiz. İnsanların değerli eşyaları gömme huyunun onlardan sonra gelen nesillerin kendileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmelerini sağlamaktadırlar.

Özellikle eski zamanlarda yaşayan insanların öldükleri zaman değerli eşyaları ile birlikte gömülmesi. Ve o değerli eşyaların yıllarca bozulmadan günümüze kadar ulaşması. Ve bizim bu durumda o dönem hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Türkiye’de de o dönemlere ait altınları bulmak isteyen defineciler o alanlara yönelerek kazı çalışması yapmaktadır.

Alantarama

Çünkü definecilikle yıllarca ilgilenen ve define hakkında detaylı bilgi sahibi olan insanlar define hakkında ki. Tüm detayları ince eleyip sık dokuyarak sonuca ulaşmak istedikleri için sonuca daha hızlı zamanda ve olumlu sonuçlara ulaşabilirler. Genel olarak bu işle yıllarca uğraşan kişiler ancak hangi dedektörlerin işine yaracaklarını da iyi bildikleri için. Alan tarayıcı, Arama yapacakları alana en uygun dedektörü seçerek kazı yapmaya başlayabilirler.

7 thoughts on “Alan tarayıcı

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  alan tarayacı ları av köpeği gibi düşünebiliriz.

 2. adminim dedi ki:

  çok haklısınız edip bey iyi bir benzetme olmuş

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  olmazsa olmaz.

 4. edip aydınlılar dedi ki:

  arazide gözümüz kalağımız gibi.

 5. alan tarama dedi ki:

  Alan tarayıcı, Tarama çeşitliliğine baktığımızda alan tarama ilk sırada yer almaktadır.

 6. Alan tarayıcı, Arama yapacakları alana en uygun dedektörü seçerek kazı yapmaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın