Blog

Tunceli dedektör

basit define dedektörü nasıl yapılır

Tunceli dedektör, Tunceli bölgesin de yapılan araştırmalara MÖ. 5500 yılların da ilk yerleşim izlerine rastlanır .

Tunceli dedektör

, Bu bulgulara arkolojik kazılarda rastlanmışdır . Hurriler bu bölgeye hakim olmuşlar , Hitit egemenliğine , giren bölge Hititlerin yıkılmasıyla Urartular bölgeyi hakimiyetleri altına almışlardır . Partlar bölgeye hakim oldular , Bizans ve partlar arasın da bölgenin hakimiyet mücadeleri olsa da Müslüman Araplar 700 lü yıllarda bölgeyi elegeçirse de 972 yılnda Bizans tekrar ele geçirmiş. Olsa da 1071Malazgirt zaferinden sonra Selçuklu hakimiyeti girmiştir . Türkmenleşmiştir . Yöre de Türkçe , kırmançca ,zazaca gibi yerel diller konuşulur .

Tunceli dedektörcü

Değişik kültürlerin yoğrulduğu Anadolu kültür zenginidir. Bölge de alevi kültürü hakimdir .

Alevi dede kültürü , alevi töresi cem evleriyle , yaşayışla , sazlı sözlü şiir geleneğiyle kültürümüze önemli katkıları olmuştur .Tunceli dedektör, Osmanlı dönemin de bölge de bir çok isyan çıkmış , sürekli gerginlikler olmuştur . Birinci dünya savaşın da Ruslar Erzincan a saldırınca Seyyid Rıza aşireti ile 5000 kişilik bir kuvvetle birlikte Ruslar a karşı.

Tunceli dedektörcüler

Devletin yanın da savaşmışsa da 1937 38 dersim olayların da devlete isyan etmiş . Binlerce insan sürgün edilmiş yerinden yurdundan edilmiş . İsyan bastırılınca seyyid rıza idam edilmiş , suçlular ağır bir şekil de cezalandırılmıştır. Bu kadar köklü bir geçmişe sahiptir. Ve her medeniyet kendine özgü kendilerini simgeleyen birçok eser ve zenginlik bırakmışlardır.

Tunceli dedektörcüleri

Gördüğümüz zenginlikler fazla. Birde göremediklerimiz vardır. İşte bunları dedektörler sayesinde bulabiliriz. Tabi ki iyi yüksek teknolojili dedektörler sayesinde bulabiliriz. Devir teknoloji devri ve bizler bu teknolojiden en iyi şekilde faydalanmalıyız. Bir dedektöre sahip değilseniz alacaksanız önce piyasada bu işi yapan şirketleri araştırmanızda tavsiye vardır. dedektör sektörü gelişti ve kötü yerden köyü bir

dedektör

almanız doğru olmayacaktır. Bu konuyla ilgili eğer bir bilginiz yoksa yanınızda bilir kişinin olması faydalı olacaktır. Birde ye altı ile ilgili bilgimizin de olması gerekir. Eğer bu konularda bilgi sahibi veya bilir kişi yanımızda olmaz ise hem maddi olarak hem de zamandan kayıplar yaşayabilirsiniz. Tunceli dedektör, Sizlere kolaylıklar diliyoruz.

Related Posts

4 thoughts on “Tunceli dedektör

  1. edip aydınlılar dedi ki:

    isyanları ve eşkiyalığı ile maruf bir bölge

  2. alan tarama dedi ki:

    artık dedektörlerle duvar ve betonlardada arama yapabiliriz

  3. Tunceli dedektör merdiven altları duvar içleri kapı içleri mezarlar vs vs..

  4. alan tarama dedi ki:

    Tunceli dedektör, Tunceli bölgesin de yapılan araştırmalara MÖ. 5500 yılların da ilk yerleşim izlerine rastlanır .

Bir cevap yazın