Pratic Döküman ile ürünün gerekli tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz ve aynı zamanda kullanım klavızunada tek tıkla erişebilirsiniz. Dedektör cihazıdedektör kelime anlamıyla bulucu anlamına geliyor. Dedektörler ile bir çok alanda karşılaşabiliriz. Bunlara örnek verirsek tıbbi tahlil cihazları bunlar röntgen veya ultrasyonda ile görüntüleme ile sorunu tespit etmemize yardımcı olur. Metalleri  tespit  etmek için kullalnırız. Toprak altında da bulunan altın ,su boşluğu tespit etmemize yardımcı olur. Aynı zamanda duvar veya beton altındaki değerleri tespit etmenizi sağlar. Alış veriş merkezlerinde veya süper marketler girişlerinde bulunan cihazlarda birer dedektör türüdür. Güvenlik önlemi için çanta ve eşyalarımızı okutuğumuz cihaz da bir dedektör türüdür. Gaz kaçağını tespit eden dedektör cihazlarıda mevcut anlayacağınız   dedektörler hayatımızın bir çok alanında mevcuttur.

Dedektör cihazı

Dedektör cihazı  diyince toplum olarak en çok altın arama dedektörleri dikkatimizi  çekiyor. Altın bulmak ve zengin olmak düşlerimizi süsülüyor. Bunun için en iyi altın bulma dedektörü ararız genelde en doğru şeklide altını tespit etmemize yardımcı olabilecek cihazı ararız.  Anadolu topraklarında birans romadan kalma hazineler mevcuttur genelde , kim bilir belki üzerinde durduğunuz yerin altında bir altın küpü veya lahit vardır .  termal hamam yapacaksak termal suları tespit etmemize  yarayan termal   dedektörler  işimizi görecektir. Bir dedekdörün  en fazla kaç metre derinliğe kadar arama yapacağı  en çok bakacağımız özellikler arasında    birde cihazın 3 boyutlu olması işimizi arama işlemimizi daha çok kolaylaştıran bir özelliktir.

Dedekör cihazı hayatımızı kolaylaştırdığı gibi daha hızlı ve  güvenli birşekilde yaşamamıza olanak sağlıyor alışveriş merkezlerinde ,  artık alışveriş merkezleri dışında da  devlet dairelerinde ,  holding  , şirket ,  fabrika girişlerinde ve bir çok iş yerinin  giriş kısmında  kullanılıyor böylece hızlı bir güvenlik taraması yapılmış olunuyor . gelişen teknoloji ile daha farklı dedektör cıhazlarıda gelişecektir şuan NASA’nın geliştirmeye çalıştığı  dedektör  cihazı dünya dışındaki gezegenlerde bulunan değerli madenleri tespit edip onları dünyamıza getirmek dedektör  cihazları radyo sinyalleri ile çalıştığı için buda uzak mesafedeki değerli madenleri tespit etmemize olanak sağlıyor Nasa’nın  buradaki amaç değerli madenlere daha az maliyet ile sahip olmak