Blog

Ordu dedektör

dedektör 3d

Ordu dedektör, Ordu ili MÖ. 400 yüzyılda ordu il merkezine 5 km uzaklık ta bozuk kale mevkii de kurulmuş olup kotyore diye bilinir.

Ordu dedektör

, Bu günkü şehir merkezinde herhangi bir yerleşim yeri antik bir yerleşim yoktur . Kotyore kut yöresi anlamına gelir . Ordu il merkezi ilk defa 1396 yılında Giresun u feht etmek için bölgeye gelen Hacıoğlu Süleyman bey tarafından kurulmuştur . Türkler tarafından Anadolu da kurulan yerleşim yerlerinden dir.

Ordu dedektörcü

Tarıma dayalı bir bölge ekonomisi vardır. Türkiye fındık üretiminin yüzde 51 ni bölge yetiştirilir . Türkiyemiz , ispanya ile dünya da fındık üretiminde birincidir . Ekonomik değeri çok olan fındık maalesef ham olarak ihraç edilmekte , yurt dışından işlenerek ithal edilmektedir .

Bu bize ayıp olarak yeter , kooparatifler var fakat , alıp satalım gibi kolay yolu seçiyorlar . Ordu dedektör, Sanayi yatırımları yapılıp , bölge kalkındırılmalı.

Ordu dedektörcüler

Yaylalar yayla turizmine açılabilir , doğal güzellikler bölge ekonmisine kazandırılmalı . Karadeniz iklimi görülen bölge ormanları ile fındığı ve hayvancılığıyla ünlüdür . Beşiktaşı yaylası Çarşamba yaylası , sarıobası yaylasında , kar mayıs ayına kadar kalkmaz , yaklaşık altı ay kar durur . Bu değerlendirilmeli bölge kış turizmine açılmalıdır. Bu zorlu arazi şartları aşılmalı bölge hak ettiği yeri bulmalıdır. Ordu ilinin kurulumu milattan öncelere dayandığı için çok köklü bir geçmişe tarihi vardır.

Ordu dedektörcüleri

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ve bu süre zarfında birçok güzel eserler ve zenginlikler bırakmışlardır.

Bu zenginlikler ülkemize kazandırılmalıdır. İşte bu durumda dedektörler bizim yardımcımız olabilir. Dedektör satın alırken aldığınız firmayı iyi araştırın. Merdiven altı bu işi yapan birçok şahıs vardır. dedektör satın aldığınızda nasıl kullanacağınıza dair bilgileri almalısınız. Eğer verilmiyorsa siz bunu talep edebilirsiniz. En doğal hakkınız. Bu eğitimi aldıktan sonra arazide test etmeniz gerekir. Uygulamalı

dedektör

eğitimi de almanız ize faydalı olacaktır. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Toprak altında bulunan her şey değerli değildir. Altın gümüş gibi maddeler olduğu gibi demir gibi maddelerde çıkabilir. Ordu dedektör, İşte bunun ayrımını yapmak için hem bilgi hem de iyi bir dedektör sizlerin işini kolaylaştıracaktır.

Related Posts

5 thoughts on “Ordu dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  ordu karadeniz de liman balılçılık ve fındıkçılıkla meşhur kentimiz.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  ilk kuruluş yeri kotyaredir.şehir merkezine 5 km mesafededir.

 3. alan tarama dedi ki:

  derinlik dedektörler için önemli bir özellik

 4. Ordu dedektör bu özellikler sayesinde birbirinden ayrılmaktadır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Ordu dedektör, Sanayi yatırımları yapılıp , bölge kalkındırılmalı.

Bir cevap yazın