Blog

Niğde dedektör

Niğde dedektör

Niğde dedektör, Kapadokya bölgesinde yer alan ilimiz, tarihi ticari yolların kavşağında, tarihi antik çağlara ulaşan ilimiz önemli tarihi eserleri bünyesinde bulundurmaktadır .

Niğde dedektör

, Hititler le tarih sahnesinde çıktıysa da peolotik çağa uzanan tarihi. Asurlu ticaret kolonileri , firgyalılar , persler mekodonyalılar , Romalılar ,Bizans , Anadolu Selçuklu ,ilhanlı , Eratna devleti , Osmanlı imp. Hüküm sürmüş . Camiler kervansaraylar , medereseler , külliyeler gibi , birçok eser bırakmıştır . Termal sularıyla da ünlü olan Niğde termal turizm merkezi olma yolunda ilerlemektedir . Sağlık turizmi bütün dünya da yükselen bir değerdir .

Niğde dedektörcü

Termal sağlık turizminde Japonya ,ABD ,Fransa , Almanya ve ülkemiz başı çekmektedir . Yatırım yapılmakta ise de doğal kaynaklara göre azdır .

Daha fazla yatırım ve tanıtım yapılmalı , daha fazla proje ile ülke ekonomisine kazandırılmalıdır . İlaç sektörüne büyük harcamalar yapılmakta . Niğde dedektör, İlaç sanayi ne en çok Türkiye iran Pakistan gibi gelişmekte olan ülkelere ilaç satmaktadır .

Niğde dedektörcüler

Gelişmiş ülkeler ise vatandaşlarını sağlık turizmine yönlendirerek , ilaç kullanımını azaltma yollarını aramaktadırlar . Kimyasaldan uzak durmanın yollarını da termal suların şifasında , tedavi edici özelliklerin de bulmuşlardır . Termal suların zenginliği bu topraklarda Allahın lütfudur . Değerlendirilmesi gerekir , sonuçta biz kazanacağız .

Niğde dedektörcüleri

Nevşehir orta Anadolu muzun güzel şehirlerindendir .Sadrazam Damat İbrahim Paşa Nevşehir doğumludur. Bu yüzden Veziriazam tarafından köy iken imar edilmiş ve bir şehir haline getirilmiştir.

Devleti aliyyenin kudretli vezirlerinden olan sadrazam Damat İbrahim Paşa yenilikçi ileriyi gören bir devletadamı. Olarak görmekteyiz. Devrinde İbrahim müterrefika tarafından matbaa Osmanlı ülkesine getirilmiş, devlet imar kültür faliyetlerine hız verse de. Üçünçü Ahmet han zamanında patrona Halil isyanında bu başarılı devlet adamı idam edilmiş, devlet sekteye uğramış. Yapılan reformlar heba olmuştur. Kısaca ilimizin tarihi antik dönemlere inmiştir ve birçok güzel medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bizler bu medeniyetlerin bıraktığı güzel eserleri görmekteyiz. Birde toprak altında zenginlikler de bırakmışlardır. İşte tam bu anda

dedektör

bizim yardımcımız olacaktır. Niğde dedektör, Dedektörler sayesinde bu zenginlikler gün ışığına çıkarılmaktadır. Yakın bir zamanda daha detaylı bir inceleme yazısıyla devam edeceğiz…

Related Posts

5 thoughts on “Niğde dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  termal su volkanik faliyet olduğunu gösterir.

  1. alan tarama dedi ki:

   o zaman niğde de termal dedektörler arayacağımız dedektör türüdür eğre hamam yapmak gibi bir fikrimiz varsa

 3. Niğde dedektör bunun için geliştirilmiş ve daha da geliştirilebilir cihazlar üretilmekte.

 4. alan tarama dedi ki:

  Niğde dedektör, İlaç sanayi ne en çok Türkiye iran Pakistan gibi gelişmekte olan ülkelere ilaç satmaktadır .

Bir cevap yazın