alexa

Muş dedektör

dedektör oyunu
Kahramanmaraş dedektör
Nisan 20, 2017
dedektör öneri
Mardin dedektör
Nisan 20, 2017

Muş dedektör, Malazgirt ovası Anadolu Türklük tarihinin kilo metre taşıdır . Sultan Alpaslan Malazgirt ovasında Bizans ordusunu darmaduman etmiş , Anadolu yu Türkün yurdu yapmıştır .

Muş dedektör

, Bizans imparatoru esir edilmiş , Türk obalarına yol açılmış . Anadolu Türkleşmiş , anayurt haline gelmiştir . Muş ilimiz eski medeniyetlerin kurulduğu tarihi, antik çağları ulaşamaktadır . Böylece pek çok medeniyete ait eserler bulunmaktadır . Asurlular Urartular komagene persler mekondonyalı lar roma Bizans ve Selçuklular , Osmanlılar hüküm sürmüşler . Muşun toprağını sıksan tarih medeniyet fışkırır . Bu kadar zenginlik toprak altında kalmamalı , ülke ekonomisine kazandırılmalıdır.

Muş dedektörcü

Turistik hale getirilmeli , bölge halkı eğitilmeli , kültürel mirasın farkında olmaları sağlanmalı , tabii ki devlet bölgenin güvenlik zafiyetini ve terör sorununu çözüp , adım atmalı .

Muş dedektör, devletimiz attığı adımlarla güvenlik sorunlarına oldukça çözüm getirmiş , artık kalan kısmı bölge halkına kalmış . Bu zengin bölge kaderine terk edilmemelidir. Görüntülü cihazlarla tespit edilip yer yüzüne çıkarılmalıdır .

Muş dedektörcüler

Bu cihazlar Arkeolojinin yardımcı enstürmanıdır . Bu ilimle ilgi arkologların yardımcısıdır sadece arkologların mı ? Tabii ki hayır madencilerinde yardımcısı , yer altı anomolilerini görerek yer yüzününe yakınlığını ölçebiliriz . Elektronik imza okuma esasına göre çalışan renkli temografi cihazı olarak düşünebiliriz . Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirler kültürel zenginlikler çoktur. Bunlara ulaşmalı ve gün ışığına çıkarılmalıdır. İşte bu noktada dedektörler bize yardımcı olmaktadır. Eski kafalı dedektörler de piyasada mevcuttur.

Ama işlerimizin daha kolay ilerlemesi için yüksek teknolojiye sahip dedektörler daha çok işimize yarayacaktır.

Muş dedektörcüleri

Yüksek teknolojiye sahip dedektörler toprak altını çekiyor ve bilgisayar ekranına aktartıyor. Bu şekilde daha net bilgilere sahip oluruz. Tabi dedektör satın alırken dedektörü nasıl kullanacağımıza dair eğitimi bilgileride almamız gerekir. Zaman kaybı yaşamamak için. Yada yanımızda mutlaka bilir kişi olması gerekir. Hem

dedektör

kullanımı için hem de toprak altında bulunan madde ile ilgili bilgi sahibi bilir kişi olması gerekir. Bu kişiler arkeologlar olabilir. Günümüzde birçok define avcısı vardır. Muş dedektör, Bunlar arasında kaybolup gitmemek için bilgi sahibi olmanız bizden sizlere tavsiyedir.

5 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  muş malazgirt 1071 anadolunun tapusunun alındığı yer.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

 3. alan tarama dedi ki:

  eski medeniyetlere ait kalıntıları bulmamız için dedektör şart Muş’ta

 4. Muş dedektör, devletimiz attığı adımlarla güvenlik sorunlarına oldukça çözüm getirmiş , artık kalan kısmı bölge halkına kalmış . Bu zengin bölge kaderine terk edilmemelidir. Görüntülü cihazlarla tespit edilip yer yüzüne çıkarılmalıdır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Muş dedektör, Malazgirt ovası Anadolu Türklük tarihinin kilo metre taşıdır .

Bir cevap yazın