Blog

Metal dedektörü

dedektörler, Metal Dedektörü

Metal Dedektörü, Yeraltı görüntülemede kullanılan elektromanyetik dalgalar yayarak toprak altında bulunan metalleri tesbit etmeye yarayan elektronik bir cihazdır.

Metal Dedektörü

, Arama bobini gelen zemine bir elektromanyetik alan ileterek çalışır. Elektromanyetik alan içindeki herhangi bir metal nesneler (hedefler) enerjisini tesbit etmek için elektromanyetik bir alan oluşturur. Ve dalgaları sürekli bir radyo sinyali gibi yayar. Arama bobini dalgaların çarpma şiddetine ve geri dönen dalgalara bakarak derinlik ve ebat tesbiti yapar.

Metal Dedektör

Farklı hedef türleri arasında ayrım yeteneğine sahiptirler ve istenmeyen hedefleri görmezden ayarlanabilir. Çeşitlerine göre farklı metal türlerini aramaya programlanabilir, haliyle istenmeyen hedeflerin göz ardı edilmesi sağlanabilir.

Metal Dedektörü, Arama dedektörlerinin kendine has özellikleri vardır. Bunlar bu dedektörlerin define aramaya yardımcı olabileciğini belirler. Metalleri cinslerine göre ayırabilen define dedektörü olarak bilinirler. Üretiminde kullanılan materyaller çok önemlidir. farklı bir materyel kullanıldığında sonuçlar istenildiği gibi olmayabilir.

Metal Dedektörler

Dedektör teknolojisi oldukça gelişmiş durumdadır. Gereksinimlere göre alınmalıdır. Bu dedektörler kendi arasında ikiye ayrılır. VLF sistem VLF Dedektör Sistemi Very Low Frequency, çok düşük frekans sistemi sahip dedektörlerdir. VLF sistem dedektörler genellikle yüzeysel aramalar yapmak için kullanılır. Pi Sistem Pulse İnduction Dedektör Sistemi. Pals dedektör sistemi olarak bilinen güçlü sinyal gönderme özelliğine sahip dedektörlerdir.

Pals Dedektörler defineciler tarafından güçlü sinyal gönderme özelliğinden dolayı derin aramalar için kullanılır. Pi Dedektörler gelişen teknoloji ile dedektör metal ayrımı yapabilmektedir.

Metal Dedektörleri

Sonuçta metal algılama üzerine günümüzde dedektörler de mantıklı gelişmelerde. Yok değil ama ağırlıklı olarak satış endişesi ile bu gelişmeler genelde sadece dış kutu ekran görünümü ambalaj gibi kalemlerde yapılıyor. Ürünlerinde buda en acı tarafı. Dedektörü hangi amaçla kullanacaksanız ona göre araştırma yapılıp alınmalıdır. Teknoloji ilerledi. Ve bu teknoloji dedektör sektöründe de ilerleme kaydetmiştir.

Metal Dedektörcü

İşte bu yüzden iyi bir araştırma yapıp ona göre alınmalıdır. Eğer araştırma yapılmadan alınırsa ihtiyacımız olan şeyi karşılamayabilir. Buda bize zamanımızdan ve maddi kayıplar oluşmasına sebep olabilir. İşte bu sırada bilgi birikimi ve araştırmanın önemi artıyor. Metal Dedektörü, Sizlere yapacağınız işlemlerde kolaylıklar dileriz.

Related Posts

6 thoughts on “Metal dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  maden aramaları ve metalik cisimleri bulma üzerine yetenekleri için hayatımızın her yerinde karşımıza çıkarlar.

 2. adminim dedi ki:

  aynen öyle edip bey çok doğru

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  madencilikten jeolojiye güvenlikten pek çok alanda kullanılmaktadır.

 4. alan tarama dedi ki:

  İhtiyaç alanınıza göre farklılık gösterebilir.

 5. alan tarama dedi ki:

  Metal Dedektörü, Yeraltı görüntülemede kullanılan elektromanyetik dalgalar yayarak toprak altında bulunan metalleri tesbit etmeye yarayan elektronik bir cihazdır.

 6. alan tarama dedi ki:

  Metal Dedektörü, Sizlere yapacağınız işlemlerde kolaylıklar dileriz.

Bir cevap yazın