Blog

Mardin dedektör

dedektör öneri

Mardin dedektör, Mardin dinlerin uygarlıkların ticaretin ve ipek yolunun kavşağında tarihi antik çağlara uzanan , bakır ve kuyumculuk sanatının geliştiği.

Mardin dedektör

, Bir birinden nadide eserlerin üretildiği güneydoğunun en güzel ilidir . Tarihsel doku müthiştir . Eski taş evler , dar taş parke dik yokuş lu sokakları ile Mardin. Eski yeni şehrin güzelliklerini ve zenginliklerini bağrında barındırır . Bir Artuklu şehri olan Mardin e Artuklular Türk İslam mührünü vurmuşlardır .

Mardin dedektörcü

Bu eserler günümüze kadar ulaşmış , ustaların elinden çıkan bu eserler dünyaca ünlenmiştir . Sanat eserleri ve işçiği ile ünlenen kentimiz , turisttik olarak ta kendine yerli ve yabancı turistleri çekmektedir .

İlk çağlardan bu yana ticaret yolları üzerinde olması nedeniyle gelişme göstermiş .

Mardin dedektörcüler

Kültürel olarak ta zenginleşmiş ve ünlenmiştir . Mardin dedektör , Mardin de bütün semavi dinlere rastlarız . Hırıstiyanlık Yahudilik Müslümanlık . Müslümanlık çoğunluktadır . Mardin milli mücadele yıllarında işgale uğramamıştır . Mardini Fransızlar işgal etmek istemiş fakat halk toplanmış , silahlanmış , Fransız birliklerini kente sokmamış , dik durmuşlar , teslim olmayıp , direnmişlerdir.

Mardin dedektörcüleri

Kahramanmaraş ve Şanlıurfa da başlarına gelenden ders alan Fransızlar güçlü ordularına rağmen korkmuşlardır. Ve şehre girip işgal etme cüretin de bulunamayıp adeta kaçarcasına Suriye ye geri çekilmişlerdir. Şehir birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Antik kentleri ile Selçuklu ve Osmanlı dönemime ait eserleri ile ün kazanmıştır.

Toprak üzerinde bu kadar güzellikler varken yer altında da birçok güzellikler bırakılmıştır.

Dedektör

işi yapan insanlar günümüzde çoğalmıştır. Ama hangisine güvenilecek o konuda sıkıntılı insanlar vardır. Bu insanlar kendi dedektörlerini sadece para kazanmak uğruna insanlara satmaktadırlar. Bu tarz firmalardan uzak durmak gerekir. Artık teknoloji ilerledi. Bu teknoloji dedektörlerde de aynı şekilde ilerlemiştir. Evet eski kafalı dedektörler de sizin işinize yarar. Ancak teknoloji ilerlemişken iyi bir dedektörle çalışmak her zaman daha iyidir. Dedektör konusunda kendini kanıtlamış şirketlerden dedektör satın almanın daha güven vereceğini düşünüyoruz. Hem zamanınız hem de paranız boşa gitmeyecektir. Mardin dedektör, Dedektör satın alırken mutlaka dedektör kullanmayı öğrenmeli ve eğitimi alınmalıdır. Devamı gelecek…

Related Posts

5 thoughts on “Mardin dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  tarih ile yoğrulmuş şehir.

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  üç dinin izleri her yerinde görülür.

 3. alan tarama dedi ki:

  eski medeniyetlere ait kalıntıları bulmak heyecan verici ve şaşırtıcı ,arkeoloji kazıları yapmanız gerekirse mardinde bir dedektör iyi iş görür çünkü eski medeniyetlerde ölümden sonra dirilmeye inandıkları için eşyalarıyla gömülürlerdi yanlarına değerli eşyalarınıda alırlardı bu sebepten dedektör işinize yarayacaktır

 4. Toprak üzerinde bu kadar güzellikler varken yer altında da birçok güzellikler bırakılmıştır Mardin dedektör

 5. alan tarama dedi ki:

  Mardin dedektör, Mardin dinlerin uygarlıkların ticaretin ve ipek yolunun kavşağında tarihi antik çağlara uzanan , bakır ve kuyumculuk sanatının geliştiği yerdir.

Bir cevap yazın