Blog

Maden arama dedektörü

dedektörle define nasıl aranır

Maden arama dedektörü, Maden tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de geniş yer almaktadır.

Maden arama dedektörü

, Maden çeşitleri içinde özellikle altın önemli bir yere sahiptir. Ve bu maden dedektörleri alındığında en çok altın arama da kullanılmaktadır. Yüzyıllardır kullanılan değerli madenlerden biri olan altın değerinin de fazla olması onu vazgeçilmez bir maden yapmaktadır. Yaşlı bir teyzeden yıllar önce duyduğum bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum .

Maden arama dedektör

Bundan yıllar önce bilirsiniz ki ülkemizde maden açısından bazı bölgeleri zengindir. Bu hikaye de maden bakımından zengin olan Zonguldak ta geçmektedir . Yıllar öncesi köyde yaşayan köye yakın maden de çalışan ve boş zamanlarında çobancılık yapan üç arkadaşın başından geçen bir Olaymış .

Maden arama dedektörü, Günlerden bir gün işe giden üç arkadaş o gün madene gelen bir kişiden yakınlarında bir mağara olduğunu ve bu mağaranın içinde altın olduğunu.

Maden arama dedektörler

Ancak mağaranın büyülü olduğunu ve mağaraya girenlerden bir daha haber alınmadığını söylemiş . Üç arkadaş Ali,Semih , Fatih bu hikayeyi tüm dikkatlerini vererek dinlemişler . Ve o gece evlerine dönerken ertesi gün mağaraya gitmeye ve altınları bulmaya karar vermişler. Ancak Ali mağaranın büyülü olduğunu ve korktuğunu söylemiş. Birine danışarak gitmelerinin daha doğru olacağını başlarının derde girmesini istememiş. Ancak Semih ve Fatih altını bi başkasıyla paylaşmak istemediklerini kötü bişey olamayacağına Ali yi ikna ederek. Düşmüşler yola.

Mağara çalıştıkları madene çok uzak değilmiş .

Maden arama dedektörleri

195 Mağaranın önüne geldiklerinde içlerine bi ürperti gelmiş hava da karanlık olduğu için ellerindeki gaz lambalarını yakarak. Mağaraya girmişler mağaranın alabildiğince karanlık olması gaz lambalarının ışığıyla biraz aydınlanmış. Mağara sandıklarının aksine baya büyükmüş ve içerisi çok sıcak olduğu için yürümeleri zorlaşıyormuş . Üç arkadaş uzunca bi süre ilerleyince üstlerinde ki ağırlık gittikçe artıyormuş . Üç arkadaş iyice korkmaya başlamış tüm bunlar olurken birden Ali bağırmaya başlamış.

Maden arama alan tarama dedektörü

Arkadaşları nolduğunu anlamamış hemen Alinin olduğu yere baktıklarında tam bir oda dolusu altınla karşılaşmışlar. Buna çok sevinmişler. Yanlarında getirdikleri çuvallara alabildiklerince altın alarak oradan çıkmışlar. Maden arama dedektörü, Ve bundan sonraki hayatlarında zengin bir hayat sürmüşler.

Related Posts

7 thoughts on “Maden arama dedektörü

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  daha güçlü sensörleri ile daha derin aramalar yapmak için üretilmişlerdir.

 2. adminim dedi ki:

  çok doğru edip bey

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  derin arama dedektörü özel üretim tip oluyor maden ve termal su aramaları için üretiliyor.

  1. alan tarama dedi ki:

   termal dedekltörler sıya duyarlı ısının yüksek olduğu yeri farrklı rente göstererek alanı belirler

 4. İyi ve verimli çalışan bir dedektör ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

 5. alan tarama dedi ki:

  çözüm ortaklığı ile ve özel tasarımlarla artık yüksek derinlikli cihazlar ve Maden arama dedektörü üretimi artık mümkün.

 6. Maden arama dedektörü, Maden tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de geniş yer almaktadır

Bir cevap yazın