Blog

Kilis dedektör

dedektör makinası

Kilis dedektör, Kilis ilimiz ise hz. Ömer zamanında islama kazandırılmış olup bunun uğruna bir çok savaşlar yapılmıştır.

Kilis dedektör

, Genellikle sıcak ve kurak bir iklime sahip olup kurak bir memlekettir. Burada yaşayan türk halkı soyu oğuz Türklerinden gelmekte olup bu yüzden onlara Türkmen deniliyormuş. Milattan önce Halep krallığı tarafından kullanılan bu topraklar daha sonra bizim tarafımıza kazanılmıştır. Daha önceleri Gaziantebin bir ilçesi olan ve daha sonrasında il olarak kayıtlara geçmiştir.

Kilis dedektörcü

Geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliliği yapmış olmasından dolayı tarihi açıdan da bir hayli zengin bir ilimizdir zira oylum höyüğünden çıkartılan tarihi eserler günümüzde. Kilis müzesinde sergilenmektedir. Hepsi bir birinden kıymetli olan bu eserler o günlerin izlerini fazlasıyla taşımakta.

Kilis dedektör, Gezilecek çok güzel yerlere de sahip bu ilimiz hakkında biraz araştırma yaptım ve kısaca onlardan bahsetmek isterim.

Kilis dedektörcüler

Kara taş parkı, ravanda kalesi, oylum höyüğü, söğütlü dere, Kilis müzesi, ulu camii, akcurun camii, katran camii. Hacı derviş camii, şeyh Mansur türbesi, Ahmet paşa camii, şeyh Muhammet bedevi türbesi, eski hamam. Hoca hamamı, neşet efendi konağı, ayın önü kasteli, kurt ağa kasteli, isbir paşa kasteli. Gibi daha çok güzel yerlere sahip bu ilimiz mutfağıylada bir hayli zengin, ekşili malhıta , lebiliye, kümbülmüşviye, Kilis tava, oruk.

Kilis dedektörcüleri

Şıhılmöhşe, gerebiç, keşkek, bulamaç, züngül, katmer, burma tatlısı gibi daha fazlası var. Daha sayamadığımız birçok güzel eserler bulunmaktadır. İşte bu yüzden birçok şehrimiz gibi önemli bir yere sahiptir. Ama bir de göremediklerimiz vardır.

Tüm Türkiye de olduğu gibi bu şehrimizde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. E bu medeniyetlerde arkalarında çok güzel mimari eserler ve kültürel zenginlikler bırakmışlardır. Hepimiz toprak altında kalan kültürel zenginlikleri merak ederiz. Eğer bir

dedektör

varsa bu merakınızı giderebilirsiniz. Eğer sahip değilseniz satın alabilirsiniz. Bu işlere merakınız varsa bilgi birikiminizin de olması gerekmektedir. Günümüz de birçok define avcısı var ve sizler bu avcıların arasında kaybolup gitmenizi istemeyiz. Ve elbette ki maddi olarak kayıplar yaşamamanızı. Eğer bu konularda bilgi sahibi değilseniz yanınızda mutlaka bir bilir kişi olması gerekir. Kilis dedektör, Bu sayede hem maddi hem de zaman kaybı yaşamamış olacaksınız.

Related Posts

3 thoughts on “Kilis dedektör

  1. edip aydınlılar dedi ki:

    hudutta çok güzel bir şehir.

  2. alan tarama dedi ki:

    dedektörler sadece değerli maddeleri bulmak için kullanılmaz boşluk tünel yerlerini bulmak içinde kullanılır

  3. alan tarama dedi ki:

    bu konularda bilgi sahibi değilseniz yanınızda mutlaka bir bilir kişi olması gerekir.

Bir cevap yazın