Blog

Kayseri dedektör

dedektör kullanıcı yorumları

Kayseri dedektör, Farklı medeniyetlerin göz bebeği olan bu ilimiz ise şimdilerde ticari itibarı ve mutfağıyla ünlüdür.

Kayseri dedektör

, Denildiğinde ilk akla gelen pastırması bence ama bunun yanı sıra güzel yerlere sahip bir ilimiz. Kısaca bahsedelim o güzelliklerinden sizlere, ali dağı yer altı şehri, burası zamanında hristiyanların yaşam alını imiş. Ve insan oğlunu istediğinde dağı bile delip yaşam alanı haline getire bileceklerinin en güzel örneklerinden biri. Erciyes dağı burası ise ekonomik bir kayak merkezi olarak turizime kazandırılmış bir yerdir.

Kayseri dedektörcü

Gevher Nesibe şifahanesi yani tıp müzesi , aslında burasını yapılış sebebi çok farklı türk tarihinin ilk akıl hastanesi imiş. Ama yıllarca viran bir şekilde kaderine terk edilmiş. Oysaki içerisinde aşk yüznü dolu imiş adını ise kılıç aslanın kızının adını taşımakta ve onun vasiyeti üzerine yapılmıştır.

Kayseri dedektör, Hunat hatun külliyesi, sahabiye medresesi, güp güp oğlu konağı, soğanlı harabeleri, Kapuzbaşı şelalesi, kayseri arkeoloji müzesi.

Kayseri dedektörcüler

Selçuklu uygarlığı müzesi, kayseri milli mücadele müzesi, seyit burhanettin hz. Türbesi, eski kayseri evleri. Kayseri saat kulesi, Mehmet zengi türbesi, haydar bey köşkü, germir bezirhanesi, emir şahap türbesi. Atatürk evi müzesi, Raşit efendi kütüphanesi, hacı kilic camii, Karatay hanı. Döner kümbet, mimar Sinan evi gibi daha fazlası bulunmakta bu ilimizde . Yukarı da anlattığımız hikaye gibi bir çok hikayeler barındırır.

Kayseri dedektörcüleri

Kısacası çok önemli bir şehirdir. Köklü bir tarihi vardır. Anadolu Selçuklu Devleti gibi önemli bir devlete ev sahipliği yapmıştır. Ve bu devlet çok önemli işler yapmıştır. Bunların arasında da çok önemli eserler bırakmışlardır.

Toprak üzerinde bulunan eserleri evet görebiliyoruz. Ama bu devlet o kadar büyük ki sadece toprak üzerinde değil yer altında da bir çok zenginlikler bırakmışlardır. Bu durum bizim merak duygumuzu uyandırır. Bu merakımızı gidermek için

dedektör

bizim yardımcımız olabilir. Tabi ki iyi bir dedektörle. Eski ve kötü bir dedektörle bu işi yapmaya başlarsanız zaman kaybı ve maddi olarak kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu işlere başlarken iyi bir dedektör evet olması gerekir. Tabi dedektör ve bilgi birikimi. Kayseri dedektör, Sizlere kolaylıklar dileriz.

Related Posts

4 thoughts on “Kayseri dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  erciyes dağı ve pastırma ve de tarih kayseri denilince akla geliyor.

 2. alan tarama dedi ki:

  yer altını görüntüleyen dedektörlerin ses ile sinyal verme ve 3 boyutlu özelliği iki özelliğide bulunduran cihazlar mevcut

 3. alan tarama dedi ki:

  Bu işlere başlarken iyi bir dedektör evet olması gerekir.

 4. alan tarama dedi ki:

  Kayseri dedektör, Farklı medeniyetlerin göz bebeği olan bu ilimiz.

Bir cevap yazın