Blog

Hazine arama

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Hazine arama, Hayatı boyunca mutlu olmadığını fark eden bir adam, artık mutlu olmak istiyorum demiş ve aramaya koyulmuş.

Hazine arama

, Ne yaptıysa da mutluluğu yakalayamamış. Kimden yardım istesem diye düşünürken, uzak bir diyarda, zengin bir bilgeyi önermişler. Bu bilge aklı, bilgisi ve malı ile ün salmış zengin birisiymiş. Kim yardımına gelse sorularına cevap verip derdine derman bulmadan geri göndermezmiş. Bu bilgeden yardım istemeye, mutluluğu nasıl yakalarım diye sormaya karar vermiş. Uzun bir yolculuktan sonra bilgeyi bulmuş, ancak kapısında derdine derman arayanlardan oluşan çok uzun bir kuyruk varmış.

Hazine arama alan tarama

Bilgenin gerçekten sorusuna doğru cevap vereceğine inanmış, beklemeye başlamış. Sonunda sıra ona da gelmiş ve bilgeye mutluluğu nasıl yakalarım diye sormuş.

Hazine arama, Bilge bu soruyu cevaplarsa sıradaki diğer insanların beklemekten sıkılacağını düşünmüş, adamlarından bir kaşık istemiş ve içine iki damla yağ damlatmış sonra demiş. Sarayımın her yerini gez ve sonra tekrar gel.

Hazine arama alantarama

Ama sarayımı gezerken yağı dökmeden bu kaşığı ağzında taşıyacaksın. Adam sorusuna hemen cevap alamadığı için biraz şaşkın tamam demiş. Sarayı gezmiş gelmiş bilge bakmış yağ hala kaşıkta, demiş ki. Aferin yağı dökmemişsin güzel, peki sarayımın güzelliklerini anlat bakalım, sarayımda neler gördün. Adam yağı dökmeyeceğim diye uğraşmaktan pek dikkat edememiş, bir şey diyememiş.

Hazine arama dedektör

Sonra bilge olmadı, yağı dökmeden, kaşığı tekrar ağzında taşı, bu sefer sarayımdaki güzelliklere dikkat et, sonra tekrar gel. Adam ne yapalım diyip tekrar kabul etmiş. Her yeri gezmiş, bu sefer sarayın güzelliklerinden çok etkilenmiş.

Sonra ağzında kaşıkla gene bilgenin yanına gelmiş. Bilge sormuş sarayımın güzellikleri gördün mü, anlat bakalım. Adam bu sefer hayran kaldığı güzellikleri anlatırken bilge onun sözünü kesmiş ve demiş ki. Güzel, peki ama yağ nerede? Adam sarayı hayran hayran dolaşırken yağı tamamen unutmuş.

Mutluluk hayatın bütün güzelliklerini yaşamak, tadını çıkarmak ve sorumluluklarına, kaşıktaki yağ gibi sahip çıkmaktır. Adam mutluluğun sırrına ulaştığı için sevinmiş, bilgeye teşekkür etmiş ve bilgenin huzurundan ayrılmış. İş yerinde başarılı olmak. Ama hayatın sadece işten ibaret olmadığını bilmek, sevdiklerinle gülüp oynamak vakit geçirmek ama geçim sorumluluğunu ihmal etmemek. Hazine arama, Mutlu insan, daha nice güzellikler ve sorumluluklar içinde hayat cambazı olarak dengeyi bulandır.

Related Posts

7 thoughts on “Hazine arama

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  hazine arama bir umuttur.

 2. adminim dedi ki:

  çok haklısınız edip bey

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  arayanlar bulamadı bulanlarsa ayayanlardı.

 4. edip aydınlılar dedi ki:

  aramadan da bulunamıyor

 5. alan tarama dedi ki:

  Hazine arama sabır gerektiren bir iştir.

 6. Hazine arama, ve sonuçta mutlu olunur. Mutlu insan, daha nice güzellikler ve sorumluluklar içinde hayat cambazı olarak dengeyi bulandır

Bir cevap yazın