Blog

Hakkari dedektör

dedektör arama

Hakkari dedektör, Hakkari ondan ötesi yok gari denir. Bu ilimiz içi İran ve Mezopotamya üçgeninde yer almakta olan bu ilimiz geçmişte de bu sebeple bir çok medeniyete ev sahipliliği yapmıştır. Ve halen günümüzde bu farklı medeniyetlerin izlerini taşımaktadır.

Hakkari dedektör

,Ekseri hayvancılık ve tarım ile geçimini sağlar. Dört bir etrafı dağlarla kaplı olan bu ilimiz bu yüzden farklı maksatları olan kişilercede kullanılmaktadır. Neyse biraz oradaki güzelliklerden bahsedeyim sizlere. Bunların başında sehit han gölü gelmekte berçelan yaylasında bulunmakta.

Hakkari dedektörcü

Olan bu göl turistlerin en gözde yerleri arasındadır. Meydan medresesi, burasının yapılış tarihi olarak 1700 yıllara dayandığı ama kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. 1984 yıllarında büyük bir tadilattan geçirilerek bu günlere kadar gelebilmiştir.

Hakkari dedektör, Cennet ve cehennem vadisi olarak bilinen bu vadi ise eski adıyla dez vadisi de olarak bilinen bu yerin yüksek kısımlarında yaylalar ve cehennem buzulları denilen buzullar var.

Hakkari dedektörcüler

Bu doğa harikası buzullar görülmeye değer güzelliktedir. Şemdilli taş köprü bu köprünün kimler ve ne zaman yapıldığı ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Cilo bozları üç bin beş yüz yıllık buzulların olduğu ve dört mevsimi bir arada yaşayan bir bölge olup buzdan oluşmuş mağaralarıyla tam bir doğa harikası. Duran kaya yaylası, oren şelalesi, mergan vadisi, peri bacaları, Hakkari kayak merkezi gibi güzel yerleride var.

Hakkari dedektörcüleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi şehir bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu durumda da bu medeniyetler bir çok kültürel zenginlikler bırakmışlardır. Göz ile görülenleri evet görebiliyoruz.

Asıl merak konusu gözle göremediklerimiz ve açığa çıkaramadıklarımız. Bu konuda dedektörler bizim en iyi yardımcımız olacaktır. Eğer bir dedektörünüz yoksa ilk iş olarak dedektör satın almakla başlayın.

Dedektör

sektörü günümüzde gelişmiştir. Bu işi merdiven altı yapan birçok şahıs vardır. aman sizler o şahısların eline düşmeyin. Çünkü kötü dedektörü bile sizlere allayıp pullayıp en iyi dedektörmüş gibi satabilirler. Bu yüzden kendini bu konuda ispatlamış şirketlerden almanızda fayda vardır. Dedektörü satın alırken nasıl kullanılacağına dair bilgileri de mutlaka edinin. Hakkari dedektör, Bu sayede hem maddi hem de zaman açısından kayıplar yaşamamış olacaksınız.

6 thoughts on “Hakkari dedektör

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  Türkiyenin en uç şehri.

 2. adminim dedi ki:

  hakkari ondan ötesi yok gari

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  yüksek yayları ve balı güzeldir.

 4. alan tarama dedi ki:

  telefon boyutunda dedektörlerde mevcut

 5. alan tarama dedi ki:

  Bu işi merdiven altı yapan birçok şahıs vardır. aman sizler o şahısların eline düşmeyin.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektörü satın alırken nasıl kullanılacağına dair bilgileri de mutlaka edinin. Hakkari dedektör, Bu sayede hem maddi hem de zaman açısından kayıplar yaşamamış olacaksınız.

Bir cevap yazın