Blog

Gaz dedektörü

dedektör haberleri

Gaz dedektörü Kullanıcı dostu, yüksek , kararlı çalışma performansıyla gaz dedektörleri geniş uygulama çevresi, güvenilir gaz algılamasına sahiptir. EN 50194-1 standardına uygun LED’ler ile; sistemin normal çalışması, dedektördeki hatalar ve gaz alarm bilgisi takip edilebilir. Test butonu ile LED’lerin ve buzzer’ın çalışma kontrolü Dahili buzzer Çevrim hattına direkt bağlanabilir. Normal çalışma koşullarında 5 yıl patlayıcı gaz sensör ömrü vardır. Bir çevrime 127 adet akıllı adresli

Gaz dedektörü

bağlanabilir. Yangın ve güvenlik santralleri ile çalışabilen röle çıkışlı modeller 2 seviyeli alarm eşik değerine sahip modeller mevcuttur. 230V AC veya 12/24V DC ile çalışan modeller vardır.

Karbon monoksit; zehirleyici (toksik) gaz olmasının yanında, patlayıcı özelliği de olan tehlikeli bir gazdır. Gaz dedektörü Karbon monoksit konsantrasyonu 50 ppm (bir milyon hava partikülündeki gaz partikülü sayısı). Seviyesine ulaştığında, karbon monoksit dedektörleri sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.

Gaz dedektör

LPG (bütan + propan) ve doğalgaz (metan), hidrokarbon türevi, patlayıcı gaz sınıfındandır. Gaz kaçağı %10 LEL (alt patlama sınırı) seviyesine gelmeden, dedektörler sesli ve görsel olarak alarm verir. Tavan tipi gaz dedektörlerinin dış görünümü ve ölçüleri yangın dedektörleri ile aynıdır. Tavana monte edilen gaz dedektörlerinin her biri için yangın dedektörlerinde olduğu gibi dedektör soketi gereklidir. sıva üstü bağlantı kutusunu tüm sıva üstü ve gömme serisi içerir.

Tekli saha kontrol modülleri ve gaz dedektörleri ile kullanabilirsiniz.

Gaz dedektörcü

Doğalgaz ve lpg kaçaklarında erken uyarı verip hayat kurtarması gereken alet. Fiyat aralıkları değişiyor. Asıl konu şu; bazıları o kadar hassas ki mutfakta pişen yemeğin buharıyla, sarımsak kokusuyla tetiklenebilir. Hatta alt ya da üst komşunun baca bağlantısından gelen kokuyla, sigara dumanıyla vb şeyle çalışmaya başlayıp sesli ve ışıklı uyarı veriyor. Tanrım o ses sanki israfil in sura üflemesi gibi kulaklarda çınlıyor. Camı kapıyı açıyorsun anca bitiyor. ohh be diyorsun ulan yine başlıyor. Gaz dedektörü kafasına göre takılıyor artık.

Gaz dedektörler

Sözün özü, tedbir iyidir evet buna itirazım yok; ama yalancı çoban hikayesine dönüyor bu iş. Boka püsüre çalan alarm bir gün gerçekten gaz için çaldığında amaaan be diyerek ölmek var işin içinde. Sökemiyorsun çünkü belediye zorunlu diyor.

Aslında insan bir garip valla, emniyet kemeri zorunlu olur takmayız. Gaz / karbonmonoksit dedektörü zorunlu olur almayız. Ölürüz takdir i ilahi der geçeriz. Lan tamam ödünç alınmış zamanlarımızı kullanıyoruz buna yaşamak diyoruz. İyi de bu ödünç aldığımız borcu vaktinden önce ödememiz gerekmiyor ki.

Gaz dedektörleri

Soba kursan, kombiyle ısınsan ve hatta katalitik de yaksan bu dedektör mühim. Kullanın kullandırın. Kış geliyor daha dikkatli olmalıyız. Sözde şikayet edecektim konu nereye gelmiş. Neyse, ölmeyelim durduk yere. dedektörü dedektör fiyatları özelline göre degişir.

Related Posts

9 thoughts on “Gaz dedektörü

 1. adminim dedi ki:

  Aslında gaz dedektörü gaz kaçaklarına karşı alınabilecek en basit ve en etkili önlemlerden biridir. Çünkü gaz dedektörü insan sağlığına zararlı gazların, bulunulan ortamdaki limit değerlerini aşması durumunda, uyarı vererek olası patlama ve yangınları engeller. Hepimiz evlerimizde ısıma yönlemleri arasında soba, şofben, kombi kullanırız ve bir kaçak durumda gaz dedektörünüz yok ise kaçmak, kibrit veya kapı zili çalmasından bile çıkabiliecek yangınlar can ve mal kaybı oluşturur. Gaz dedektörü yalnızca doğalgazı değil metan, propan, hidrojen, aseton gibi yanıcı ve patlayıcı gazlarıda tespit eder. Her gazın patlama değeri farklıdır. Bu yüzden bu gazları algılayan dedektörlerde her gaz için ayrı ayrı olarak imal edilir. Bir gaz alarm dedektöründe ve sisteminde içerisinde algılayıcı sensör, elektronik degerlendirme/gösterge/kontrol panosu, sesli/ışıklı uyarı düzenekleri, otomatik gaz kesme ventili vardır. Algılıyıcı sensör, sistemin en önemli elemanıdır. Gaz kaçağı riski bulunan mahale yerleştirilip, gaz kaçağı halinde kendi bünyesinde oluşturduğu elektriksel değişimi kontrol panosuna aktaran bir ünitedir. Bu nedenle kullanıldığı yöntem güvenilir bir sistem oluşturması açısından çok önemlidir. Elektronik degerlendirme/gösterge/kontrol panosu sistemin bu elemanı sensörler ile duyulur,görülür uyarı ve otomatik gaz kesme valfleri arasında bir merkezi işlemci fonksiyonuna sahiptir. Sesli- Işıklı Uyarı Düzenekleri görülür/ duyulur uyarı fonksiyonunu yerine getiren ışıklı ya da ışıksız siren/ korna olarak adlandırılan elemanlardır. Otomatik Gaz Kesme Ventili solenoid vana olarak adlandırılan elektirikli gaz kesme vanalarıdır.

 2. gaz dedektörü definede de önemli olabilir aslında yerin metrelerce altında çok sık duyuyoruz bir takım gazların olduğunu ve insanları zor durumda bıraktığını oralarda da işe yarayabilir.

 3. Gaz dedektör leri ev de ,iş yerlerin de ve benzeri yerlerde işinize yarar. Kaçak olan bir gazı önceden fark etmeniz sizin can ve mal kaybınızı önler.

 4. Eviniz de iş yerinizde veya başka yaşam alanlarınız da tedbiri ele almak istiyorsanız gaz dedektörleri sizlere yardımcı olacaktır.

 5. alan tarama dedi ki:

  Hayatımız kadar önemli olan gaz dedektörünü evimizde veya insan yoğunluğunun olduğu yerlerde kullanalım.

 6. alan tarama dedi ki:

  Gaz dedektörü Kullanıcı dostu, yüksek , kararlı çalışma performansıyla gaz dedektörleri geniş uygulama çevresine sahiptir.

 7. Gaz dedektörü Karbon monoksit konsantrasyonu 50 ppm (bir milyon hava partikülündeki gaz partikülü sayısı). Seviyesine ulaştığında, karbon monoksit dedektörleri sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.

 8. alan tarama dedi ki:

  Gaz dedektörcü Doğalgaz ve lpg kaçaklarında erken uyarı verip hayat kurtarması gereken alet.

 9. dedektor cesitleri dedi ki:

  gaz dedektörü günümüzde olmazsa olmaz

Bir cevap yazın