Blog

En iyi define dedektörü hangisidir

dedektör fiyatları, En iyi define dedektörü fiyatları

En iyi define dedektörü hangisidir, Bir kış günüydü.

En iyi define dedektörü hangisidir

, Bir padişah üzerini giyinip vezirini alıp ülkesinde bir gezinti yapmak istemiş. Hem gezmek maksatlı hemde çevredeki vatandaşları ziyaret amacıyla yola koyulmus. Yolda giderken yol üzerinde dere kenarında çalışan yaşlı bir kadin görmüş. Yaptığı iş dikkatini çekmiş. Gördüğü kadın derileri dere kenarında yıkayıp tabakliyormus.merak etmiş. Padişah atını durdurmus ve kadına selam vermiş selamunaleykum ve aleykumselam .

En iyi define dedektör hangisidir

Kadına demişki padişah altilarda ne yaptın demiş kadın cevap varmış 6 ya 6 katmamiz gerekiyor ki 32 olsun padişahı. Geceleri hiç kalkmadın hiç neye yarar padisahim ellere yaradı diyerek şiir kaç soru daha sormuş .Sana kaz gondersem yola misin padişah is teklifi etmiş çünkü kadının verdiği cevapları çok anlamlı bulmuş.

En iyi define dedektörü hangisidir, Ama padişahın veziri konusulanlardan hiç bişey alamamış.

En iyi define dedektörleri hangisidir

Eğer ogrenemezse kellesi gidecekti bu korkuyla hemen kadının yanına gitti ve bir bir söylediklerini sormuş kadında anlatmaya başlamış. Saygın bir şekilde selam verdim çünkü padişah olduğunu anladım onun üzerine giydiği deriyi kimse giyemez onun için o şekilde selam verdi.

En iyi define dedektörler hangisidir

Peki altı larda neden o şekilde cevap verdin. Ordada dediki padişah neden yazın caliyorsun diye diye bende yaz kış çalışmam gerektiği ni söyledim. Geceleri kalkmadim mi dediğinde ellere yaradı deyince 3 tane kız evladım var demek istedim. Vezir son bir soru dedi 500 altının alırım dedi. Vezir padişahın tehdidi duyunca 500 altın değil bin bile istese verirdim.

Vezir bir süre oturup kadının yaptığı ise merak salmış izlemiş ama bir türlü ne yaptığını anlayamadim bir türlü ama zevkle izledim. Kadın kışın deri yıkıyordu. Kışın ortasında deri yıkamak saçma gelebilir ama ekmek parası 8cin bunu yapmak zorundaydi. Ama kadın mutluydu o gün çalıştığı deriden kazanacağı parayi vezirden çıkarmıştı kat kat fazla para kazanmıştı.

En iyi define dedektörler

O halinden mutluydu. Kadın kızlarına kizsa da altınlardan her birine yüzer altın hediye etmişti. Geriye kalan altınları ise bir köşesine koymuş lazım muhtaç bir durum olduğu vakit harcar lazım olur diye saklamis. Kadın bir gün yine dere kenarında iken vezirin aklına tek bir soru takılmış onu soramamisti. Kadına bir soru daha soracağım. En iyi define dedektörü hangisidir, Kadına sormadım cekindi ve gitti vezir.

Related Posts

5 thoughts on “En iyi define dedektörü hangisidir

 1. adminim dedi ki:

  bence en iyi dedektör insanların beklentilerini karşılayan ve mutlu sona ulaştırandır

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  çok doğru bir tespit.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  verimli olan aradığınızı bulduran en iyisidir.

 4. alan tarama dedi ki:

  defiinenin yerini doğru veya doğruya en yakın değer ile tespit eden dedektörlerdir

 5. alan tarama dedi ki:

  size göre olan en iyi dedektör beklentilerinizi verimli bir şekilde karşılayan dedektördür.

Bir cevap yazın