Blog

define

dedektör arama

Define, Türkiye’miz medeniyetlerin beşiği , bir çok imparatorluğun , kralığın merkezi olmuş , bir çok eser bırakmışlar.

Define

, Günümüze bir çokları ulaşamamış , savaşlar , doğal afetlerle yok olup gitmişlerdir . Yüzlerce höyük ören yeri günümüze ulaşmıştır . Bu durum araştırmalara , kazı çalışmalarına yol açmaktadır . Tarihi geçmiş Anadolu da mö 12000 li yıllara uzanmıştır . Göbekli tepe höyüğü gibi , birçok örnek verebiliriz. Arkeoloji bilimi ile iç içe geçmiş , bilimsel olarak yapılmalı , neden derseniz .

Define kasası

Çünkü eski den saklanmış toprak altında kalmış , duvar altın da mahzenler de . Sandıklar da küpler deki kıymetli eşya kıymetli madenler den basılma para , mücevher süs eşyalarına verilen addır.

Define, Kazı işlemleri kanuni olarak düzenlenmiş kanunlarla belirlenmiş katı kurallar konmuş. Bu da insanları kaçak kazıya yönlendirmektedir . Sonuçları da çok nahoş olmaktadır .

Define bulma anı

Bir çok aile zarar görmektedir , boşanmalar olmaktadır . Sosyal ve ekonomik krizler , şehir efsaneleri insanları yönlendirmektedir . Bazı insanlar da bu tip işleri geçim kaynağı yapmış , dolandırıcılık gibi gayri meşru işlere yol açmış olmaktadırlar. Sahta para ve sikke basımı sahte heykeller , eh tabi bi de kolay yoldan zengin olma hayalleri insanları bu yollara sevk etmek te. Zarar vermektedir . Bir an önce kanuni düzenlemeler yapılmalı kanunlar hafifletilmeli , kolaylık sağlanmalı , insanların önü açılmalı . Böylelikle kötü niyetli insanların önü kapatılmalıdır . Sahtecilik kalpazanlık , kaçakçılığın önü alınır .

Bu tedbirler yapılmadığı takdir de kaçak kazılar da tarihi eserlerimiz yok olup gidecektir . Merak ve hırs insanların doğasın da olduğu sürece insanların buna yönelmesini engellemek imkansızdır . Define, VeTürk Medeni Kanunu kültür ve tabiat varlıkları koruma kanunu ile belirlenmiş olup.

Define maceraları

Bunun dışın da hareketler tarihi eser kaçakçılığı olarak değerlendirilmekte suç teşkil etmektedir . Maliki bulanla aynı kişiler olmayabilir . Bu durum da mülkiyet sahibine hak verilir bulana ikramiyesi verilir , kaçak kazı da yakalayan memurlar ikramiye alırlar . Bulan ödül alır , devlet isterse satın alır müze de sergiler , ya da mülk sahibine zimmetler . Bunların satılması tamiri özel izinlere tabidir , satılamazlar , yurt dışına çıkarılamazlar , koleksiyon yapılabilir .

Şu yada bu şekil de biz de onları bir sonra ki nesillere aktarmalıyız , nasıl olacak .

Define dedektör

Her gördüğümüz işareti kırmamalıyız , her duvarı kırmamalıyız yıkmamalıyız . Bir de işinde gereken tedbirleri ve izinleri almalıyız. Define, Bir bölge gittiğimiz zaman çevremiz deki insanlara haber vermeliyiz özel bir çantamız olsun ilk yardım seti olsun . Mağara in gibi yerlere girerken hava tüpü gibi solunum gereçleri olsun kamp malzemeleri olsun . Yorulduğumuz da dinlenebileceğimiz malzemeleri yanımız da götürelim .Allah muhafaza etsin , ters bir durum da yaralanma ve düşme ve bir tarafımız kırılsa bize nasıl ulaşaçaklar . Çünkü bazen en yakın sağlık kuruluşu saatlerce uzakta olabiliyor. Define, O yüzden tedbiri elden bırakmayalım .

Related Posts

3 thoughts on “define

  1. alan tarama dedi ki:

    Günümüz de defineciler çok fazladır. Sizler iyi bir dedektör ile bu sektöre girebilirsiniz.

  2. alan tarama dedi ki:

    bu sektörde bulunmak için elinizde kaliteli bir ürün olması size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

  3. alan tarama dedi ki:

    Define, Türkiye’miz medeniyetlerin beşiği , bir çok imparatorluğun , kralığın merkezi olmuş , bir çok eser bırakmışlar.

Bir cevap yazın