alexa

Define kazıları

Dedektör çeşitleri nelerdir
Haziran 3, 2017
ısparta dedektör
Yer altı hazineleri nasıl bulunur
Haziran 3, 2017

Define kazıları, insanoğlu geçmişten günümüze dedektör olmadan bulunamayacak şekilde kıymetli eşya ve materyalleri güvenli alanlara saklama ihtiyacı duymuştur. Mevcut teknolojilerin bile bazı güvenlik açıkları olabilmektedir. Bu nedenle insanoğlu toprakaltını güvenli bir mekân olarak kabul etmiştir.

Define kazıları

, Kimsenin aklına bile gelmeyecek yerlere eşyalarını saklayan kişiler daha sonra gelip bu eşyalarını buradan çıkartmaktadır. Buraları hatırlamak için bazı işaret ve izler bırakmaktadır. Tabi bazı istisnalar da vardır, örneğin ; eşyalarını saklayan kişinin ölmesi , bırakılan işaret ve izin kaybolması vb. İşaretler veya çeşitli duyumları yorumlayan

define dedektörler

yardımıyla bu alanları tespit edip gizlenmiş olan değerli eşyaları buralardan çıkartmaktadırlar. Definecilik bir hobi olsa da geliri göz ardı edilecek bir meblağ değildir.

Bir çok insan bulduğu şeylerin maddi değerinden ziyade, bulunan materyal aracılığı ile geçmişle manevi bir köprü oluşturma hazını yaşarlar. Bu kişiler için nesnenin maddi değerleri değil manevi değerleri önemlidir. Defineciler bulundukları yerin toprak cinsine göre

define dedektör

seçmelidirler. Türkiye tarihsel geçmişi bakımından zengin bir yeraltı mirasına sahiptir, dünya genelinde birçok ülke tarihi verilere ulaşabilmek için kazı çalışmaları yapmaktadır. Örneğin Avrupa’nın % 80 inde Tek Para , Arap ülkelerinde define , Afrika medeniyet kalıntılarından çok altın rezervi. Amerika ve Avustralya tek para ve altın, Asya ise her kategoride

define dedektörü

ile kazı çalışmaları yapmaktadır. Tabiî ki bu kazılar yasal izinler çerçevesinde yapılmaktadır, izin alınmadan yapılan kazıların hepsi suç unsuru teşkil etmektedir. Define kazıları, ve bu yasalar gereği yasal kazı yapmayanlar altı aydan iki seneye kadar ceza almakta ve ve ekipmanlarına el konulmaktadır.

Ayrıca bu kişilere belli bir para cezası da yansıtılmakta ve bu işi bir daha

define dedektörleri

ile yapmaması için caydırmaya yönelik faaliyetlerde bulunulmaktadır. Yasal kazı; 2863 sayılı kanunun 6.maddesinde belirtilen yerlerde olamaz. Bu maddeye göre Korunması gerekli tescilli taşınmaz kültür varlıklarında, sit alanını kapsayan yerlerde, mezarlıklarda, camilerde, mescitlerde, türbelerde kazı yapmak yasaktır. Tabi bu yasal tarafı ancak basın haberlerini takip ettğimizde pek bu şekilde olduğuda söylenemez. Define kazıları, konusunda Yasalarla vatandaş çelişiyor yani aç köpek fırın deler aç adam her haltı yer atasözüne geldik, yasalar artık millete göremi yapılmalı avrupanın abd nin yasası bu millete uymuyor…

8 Comments

 1. edip aydınlılar dedi ki:

  yasal presüdür ile yapılırsa güzel ama yönetmelikler çok zorluyor.

 2. adminim dedi ki:

  çok haklısınız edip bey

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  kanunlar ç.ok sert biraz esnetilmeli.

 4. edip aydınlılar dedi ki:

  böylece kaçak kazının önüne geçilebilir.

 5. Bu işler için gerekli tüm belge ve izinleriniz olduğu sürece sıkıntı asla yaşamayacaksınız.

 6. alan tarama dedi ki:

  El dedektörü, define arama dedektörleri ve fiyatları
  El dedektörü, dedektor, define dedektörü videosu, define dedektörleri ve fiyatları

  Define kazıları, insanoğlu geçmişten günümüze dedektör olmadan bulunamayacak şekilde kıymetli eşya ve materyalleri güvenli alanlara saklama ihtiyacı duymuştur. Mevcut teknolojilerin bile bazı güvenlik açıkları olabilmektedir. Bu nedenle insanoğlu toprakaltını güvenli bir mekân olarak kabul etmiştir.

  Define kazıları, Kimsenin aklına bile gelmeyecek yerlere eşyalarını saklayan kişiler daha sonra gelip bu eşyalarını buradan çıkartmaktadır. Buraları hatırlamak için bazı işaret ve izler bırakmaktadır. Tabi bazı istisnalar da vardır, örneğin ; eşyalarını saklayan kişinin ölmesi , bırakılan işaret ve izin kaybolması vb. İşaretler veya çeşitli duyumları yorumlayan define dedektörler yardımıyla bu alanları tespit edip gizlenmiş olan değerli eşyaları buralardan çıkartmaktadırlar. Definecilik bir hobi olsa da geliri göz ardı edilecek bir meblağ değildir.

  Bir çok insan bulduğu şeylerin maddi değerinden ziyade, bulunan materyal aracılığı ile geçmişle manevi bir köprü oluşturma hazını yaşarlar. Bu kişiler için nesnenin maddi değerleri değil manevi değerleri önemlidir.

 7. Define kazıları, yasalar gereği yasal kazı yapmayanlar altı aydan iki seneye kadar ceza almakta ve ve ekipmanlarına el konulmaktadır.

 8. dedektor cesitleri dedi ki:

  yasal kazı her zaman daha güvenilir

Bir cevap yazın