Blog

Define dedektörü en iyisi

dedektör bobini

Define dedektörü en iyisi, Köyde korkunç bir deprem olmuştu.

Define dedektörü en iyisi

, Evler, ahırlar, kümesler yıkılmış ; köy odası ,cami,hamam ve okul içine girilmeyecek şekilde çökmüştü. Deprem sırasında köylülerin çoğu bahçede ve tarladaydi . Bu nedenle ölü sayısı azdı. Sokaklarda kalan halk kısa sürede Kızılayın çadırlarına yerleştirildi. Köy meydanında aş kazanları kuruldu. Köylülere yiyecek dağıtımına başlandı.

Define dedektör en iyisi

İlk günler çadırlarda ki yaşam çocukların hoşuna gidiyordu . Kış bastırınca işler değişti. Kar,yağmur, rüzgar, soğuk onları bezdirdi. Hepsi de sıcak odalarını özlemle aniyorlardı. Bir süre sonra köyün karşısında ki yamaca tek katlı beton evler yapıldı. İlkbaharın başlarında kur’a çekildi. Köylüler kendilerine düşen evlere taşındılar.

Define dedektörü en iyisi, Hasan’lara kur’a da yamacın en tepesindeki evlerden biri düştü.

Define dedektörler en iyisi

Babası yolunun yokuş ama evlerinin aydınlık olduğunu pencerelerinin göz alabildiğine kırlara açıldığını. Hep böyle evlerinin olmasını Hasan’a söyleyip duruyordu. Ancak Hasan bu evi pek sevmemişti. Eski evini ,yürüdükçe sallanan döşemeleri gıcırtılı merdivenleri gerektikçe içine girip saklanabildiği. Koca koca dolapları,yüklükleri hele ahırı ve kümesi gözünün önünden gitmiyordu. Üstelik eski komşularından da uzak kalmışlardı . Hasan’ın babası maden ocağında işçiydi.

Define dedektörleri en iyisi

Hasan’ın babası sabah işe gitmek için erkenden yola çıktı . İşe giderken evlerinin önündeki kuş ölüleri dikkat çekmişti. Kuşların nasıl öldüğünü anlamak için. Ertesi gün Hasan babasıyla erkenden kalkıp kapının önünde beklemeye başladılar .

Kuşluk vakti havalanan kuşlar Hasanlarin evine yaklaşınca çatıya çarpıp cansız halde yere düşüyorlardı. Hasanlarin bulunduğu ev yıllardır kuşların geçiş noktasında yapıldığı için. Evin çatısını hesaba katmadan hızlıca uçtuklarında çatıya çarpıp ölüyorlardı. Ne yapacaklarını düşünürken Hasan in babası gene o gün işe gitmek için yola koyulmuştu.

Define dedektörü

Ancak işten geldiğinde çok mutlu olarak geri gelmişti . Maden çalışması yaparken altın bulmuşlar. Buldukları altınları gerekli olan merciilere ulaştırıp haklarına düşen payı alıp evlerini aynı yerde kuşların yollarının geçmediği yere yeniden yapmışlar. Böylece kuşlar da ölmekten de kurtulmuş Hasanlar da daha rahat bir hayat sürmeye devam ettiler. Define dedektörü en iyisi, İş yapar kısaca.

Related Posts

6 thoughts on “Define dedektörü en iyisi

 1. adminim dedi ki:

  günümüzde en çok tercih edilen dedektör görüntülü olanlardır

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  görüntülüler gerçekten başarılı.

 3. alan tarama dedi ki:

  derin araştırma yaparak en iyi dedektörü bulabilirsiniz

 4. Görüntülü dedektörlerden vazgeçmeyin.

 5. alan tarama dedi ki:

  görüntülü dedektörler her zaman en iyilerdendir.

 6. alan tarama dedi ki:

  Define dedektörü en iyisi değil çalışanı ve doğru çalışanı makbuldür.

Bir cevap yazın