alexa

Define arama cihazları

dedektör
Altın dedektörü
Mayıs 4, 2017
dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari
En iyi define dedektörü
Mayıs 4, 2017

Define arama cihazları

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Define arama cihazları: Yeraltında bulunan eski çağlarda ve yeni çağda insanların sakladığı materyalleri bulmak için yapılan elektronik devrelerdir.
Define arama cihazları : VLF ve Pİ olarak iki ana başlık altında toplanır bunlar ;
•VLF dedektör , iki bobin sistemiyle çalışan ve 2 khz ile 25 khz arasında frekans veren dedektör çeşididir.Bu dedektörler metal ve değerli materyalleri bulmak ve ayırmak için kullanılır.
•Pİ dedektör , tek bobin sistemiyle çalışan ve 50 khz ile 850 khz arasında frekans veren dedektör çeşididir. Bu dedektörler VLF dedektörlere göre 3 kat daha derindeki materyalleri bulabilir. Bu dedektörler yarasa usulü çalışmaktadır. Frekan dalgaları gönderip alarak alanı analiz eder. Ve bu dalgalarla materyalin boyutu ve cinsini size bildirir.
Define arama cihazları : Günümüzde farklı firmalarca bu cihazlar üretilmektedir .Ve üretilen bu cihazlar mineral oranlarına göre toprakta farklı oranlar verebilir . Bu nedenle alacağınız cihazı çalışılacak alana göre doğru seçmeliyiz. Ve bu alanla ilgili bilgiye sahip olmalıyız.
Define arama cihazları : Birde 1900 yıllarda genellikle su bulmak için kullanılan ama günümüzde define aramaya yaradığı düşünülen arama çubukları da vardır. Bunlar bakır, pirinç ve fındık dallarından yapılmaktadır. Bu çubuklar insan vücudundaki elektrik döngüsünü kullanarak toprağa frekans göndermektedir.bu frekans ile materyalleri bulmaktadır.Bu arama çubukları genelde pirinçten yapılmaktadır. Pirinç maddesi oksidasyonu önleyen bir materyel olduğu için çoğunlukla bu madde kullanılmaktadır.
Define arama cihazları: Her ne kadar çalışma prensipleri basit olsa da bu cihazlar çok karmaşık bi yapıya sahiptirler.Çalışılan dedektörün gerekli eğitimleri alınıp çalışmaya bu şekilde başlanılması gerekmektedir.şayet gerekli eğitim alınmazsa yapılan işte yanlış sonuçlar alınabilir. Bu nedenle çalışmalarımıza başlamadan önce o işle alakalı ön bilgi kazanmamız gerekmektedir.Define arama cihazları

3 Comments

  1. adminim dedi ki:

    bu alanda en iyisi görüntülü olanlardır

  2. edip aydınlılar dedi ki:

    fakat yinede alan tarama kafalı dedektör gibi yardımcı dedektörlerle görüntülü dedektör tam bir takım olur.

  3. huseyin dedi ki:

    alan tarama ve görüntülü cihazlarla net görüntü ve derinlik almak mümkün

Bir Cevap Yazın