Blog

Define arama cihazları

dedektör pazarı, Altın arama dedektör

Define arama cihazları, Yer altında bulunan eski çağlarda ve yeni çağda insanların sakladığı materyalleri bulmak için yapılan elektronik devrelerdir.

Define arama cihazları

, VLF ve Pİ olarak iki ana başlık altında toplanır. Bunlar VLF dedektör iki bobin sistemiyle çalışan ve 2 khz ile 25 khz arasında frekans veren dedektör çeşididir.Bu dedektörler metal ve değerli materyalleri bulmak ve ayırmak için kullanılır. Pİ dedektör , tek bobin sistemiyle çalışan ve 50 khz ile 850 khz arasında frekans veren dedektör çeşididir.

Define arama cihazı

Bu dedektörler VLF dedektörlere göre 3 kat daha derindeki materyalleri bulabilir. Bu dedektörler yarasa usulü çalışmaktadır. Frekan dalgaları gönderip alarak alanı analiz eder. Ve bu dalgalarla materyalin boyutu ve cinsini size bildirir.

Define arama cihazları, Günümüzde farklı firmalarca bu cihazlar üretilmektedir . Ve üretilen bu cihazlar mineral oranlarına göre toprakta farklı oranlar verebilir .

Define arama cihaz

Bu nedenle alacağınız cihazı çalışılacak alana göre doğru seçmeliyiz. Ve bu alanla ilgili bilgiye sahip olmalıyız. Birde 1900 yıllarda genellikle su bulmak için kullanılan ama günümüzde define aramaya yaradığı düşünülen arama çubukları da vardır. Bunlar bakır, pirinç ve fındık dallarından yapılmaktadır. Bu çubuklar insan vücudundaki elektrik döngüsünü kullanarak toprağa frekans göndermektedir.

3d Define arama cihazları

Bu frekans ile materyalleri bulmaktadır.Bu arama çubukları genelde pirinçten yapılmaktadır. Pirinç maddesi oksidasyonu önleyen bir materyel olduğu için çoğunlukla bu madde kullanılmaktadır. Her ne kadar çalışma prensipleri basit olsa da bu cihazlar çok karmaşık bi yapıya sahiptirler.

Çalışılan dedektörün gerekli eğitimleri alınıp çalışmaya bu şekilde başlanılması gerekmektedir. Şayet gerekli eğitim alınmazsa yapılan işte yanlış sonuçlar alınabilir. Bu nedenle çalışmalarımıza başlamadan önce o işle alakalı ön bilgi kazanmamız gerekmektedir. Dedektör satın alırken de cihazı nasıl kullanacağımıza dair bilgileri almalıyız.

Görüntülü Define arama cihaz

Arazide test eğitimi de yapılmalıdır. Eğer dedektörü bunu aldığınız şirket size sunmuyorsa siz talep edin. Bu sizin en doğal hakkınız. Yer altında bulunan her şey değerlidir diye bir bilgi var. Bu tamamıyla doğru bir bilgi değildir. Dedektör kullanımının yanında yer altı ile ilgilide bilgi sahibi olmanız gerekir. İşte bu yüzden bilgi sahibi olmamız önemlidir. Define arama cihazları,Sizlere kolaylıklar dileriz.

Related Posts

5 thoughts on “Define arama cihazları

 1. adminim dedi ki:

  bu alanda en iyisi görüntülü olanlardır

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  fakat yinede alan tarama kafalı dedektör gibi yardımcı dedektörlerle görüntülü dedektör tam bir takım olur.

 3. alan tarama dedi ki:

  dedektör alırken derinlik mesafesinede dikkat etmeliyiz

 4. alan tarama dedi ki:

  Define arama cihazları, Yer altında bulunan eski çağlarda ve yeni çağda insanların sakladığı materyalleri bulmak için yapılan elektronik devrelerdir.

 5. alan tarama dedi ki:

  Define arama cihazları,Sizlere kolaylıklar dileriz.

Bir yanıt yazın