Blog

Dedektörlerin elektronik devresi

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Dedektörlerin elektronik devresi : 555 zamanlayıcı entegresi ile yapılan metal dedektör devresi basit olmasına rağmen oldukca iyi çalışıyor. Bir çok metal dedektor devresine göre fazla elektronik komponent kullanılmamış ama dedektörün bobin kısmı ve sarımı önemli . Başlık tam olarak açıklayıcı değil . Opamp ve cmos entegreler dedim ama bazı projelerde özel entegrelerde kullanılmış. Metal dedektör devresi bir önceki mikrodenetleyicili devre aynı özelliklerde gibi . 1.5 metre derinliğe inebilir.

Dedektörlerin elektronik devresi

, PIC12F683 ile basit

metal dedektör

devresi . PIC ile metal dedektörü yapımı konusunda örnek olabilecek basit bir uygulama yazılımı microc ile hazırlanmış. Metal sensörü olarak 10uh…..300uh arası bobin kullanılıyor.

Bedava paylaşılan projelerden birisi tesisatcıların kullandığı hazır satılan bir

dedektör

cihazlarının biraz daha basit,ucuz versiyonu. Kısa mesafeli metal dedektörüde denilebilir. Duvar içinde metalleri kabloları bulmak için kullanılır.

Define dedektörü

define işlerin de yalan dolan ve hikaye çok oluyor. Bu nedenle kendi define arama cihazlarınız olması çok önemli. Yok ecnebi, geldi yok o geldi, yok bu geldi, hikaye gırla gitsin tonla altın var falan bazıları da hap yap para kap derdin de olunca. Bazı kötü niyetli insanlar da bunu fırsata çevirmek isteyecek ve sizi istismar edeceklerdir. Define dedektörü bu yüzden dedektör şart hiç olmazsa nerde ne aradığınızı bilirsiniz. Dedektörlerin elektronik devresi

Çoğu noktanın dönem soygunu yediğini duyuyoruz bu yüzden son sistem cihazlar şart. Define her definecini mutlaka bir

alan tarama dedektörü

, bir vlf dedektörü, bir de 3 d gpr dedektörü olmalı. Bu takım dedektör olmadan arama çalışması yapılması yapmak çok zor. Ha bu da nasip işi bunu unutmayalım, adamın gezerken ayağına takılır. Şans diye bir faktör var. Altın bulmak istiyorum. Böylece arama tarama faaliyetlerinin oluşturduğu isteği karşılamak için dedektörler ve

görüntülü dedektörler

, yer altı radarları üretimleri kullanılmaktadır. Yer altındaki metal maden ve boşluk gibi yerleri bulmaya yarayan merkez noktalama işlerine yarayan radyo frekans sistemleridir. Dedektörlerin elektronik devresi Bu sayede eski tip yaşam şekilleri ve ölü gömme teknikleri bulunduğu geçmişe dönük bilgi veDedektörlerin elektronik devresi hakkında tecrübe kazanmış oluruz.

Related Posts

10 thoughts on “Dedektörlerin elektronik devresi

 1. adminim dedi ki:

  ama unutmayın sadece hobi olarak kullanmak ve oyalanmak için yapılabilir çok fazla umut bağlamamak gerek

 2. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖRLERİN ELEKTRONİK DEVRESİ
  Dedektör sensörleri basit görünebilir ama işleyişi bir o kadar karışıktır. İçinde bulunan sensörler çok küçüktür küçücük bir sıkıntı da arızaya geçerler.Bobin sarımları çok hassasdır ve çok önemlidir.Sensörler analog veri oluşturur ve ana karta gönderir. Ana kart ise verileri dijitale çevirir ve okuyabileceğimiz değerler oluşturur. Dedektörlerin elektronik devresi: Metal dedektörlerinin çalışma prensiplerine, ayrımlı metal dedektörü hakkındaki yazıma, üzerinde çalıştığım metal dedektörü projelerine, farklı çalışma prensiplerine sahip metal dedektörlerinin elektrik devre şemalarına, dedektör arama başlığı yapımından faraday kalkanına, bobin sarımından bobin indüktans hesabına, bakır plaka ile baskı devre yapımına, multimetre kullanımına dair ayrıntılı bilgiler bulabileceksiniz.

  Tabi bütün bunlarla vakit harcarken, devre elemanları hakkında bilgilere de sahip olabileceksiniz. Kendi başınıza dedektör yapımına karar verdiniz ama ufacık bir elektronik bilgiye bile sahip olmasanız bile bu site sayesinde Transistör, Kapsitör, Direnç gibi en temel elektrik devre elemanlarından, 555 Zamanlayıcı, İşlemsel Yükselteçler gibi entegre devrelere kadar bilgi sahibi olabileceksiniz.Dedektörlerin elektronik devresi: Metal dedektörleri elektromanyetik dalgalar gönderme ve alma genel prensibine göre çalışırlar. Dedektörlerin elektronik devresi: Gönderilen elektromanyetik dalga rastladığı metal cisim üzerinde “eddy currents” veya “faraday akımları” denen bir akım endükler. Bu endüklenen akım dedektördeki bobine tesir ederek bir takım küçük sinyal değişmelerine sebep olur. Bu küçük sinyaller elektronik devrelerde kuvvetlendirilerek ses sinyali oluşması için hoparlöre gönderilir. Bazı dedektörlerde ibreli veya dijital sinyal ölçme devreleri de vardır.

 3. dedektörlerin elektironik devresi çok ince işlik isteyen bir sistem

 4. artık cihazlar küçülmeye başladı cihazlar küçüldükçe işlemciler , kartlar vb şeyerde kücülmekte parçalar küçüldükçe onları monte etmekte zorlaştı artık , bunları birleştirmekte çoğunlukla robotlara düştü bu parçalar kolay bir şekil de monte edilmiyor bunları çıkarmak için iyi bir alet edevat olması lazım .

 5. Eğer siz bu işi geniş çaplı yapacak iseniz bilen birinin yapmasına izin verin.

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektörlerin elektronik devresi Kısa mesafeli metal dedektörüde denilebilir. Duvar içinde metalleri kabloları bulmak için kullanılır.

 7. Dedektörlerin elektronik devresi : 555 zamanlayıcı entegresi ile yapılan metal dedektör devresi basit olmasına rağmen oldukca iyi çalışır.

 8. dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektör yapımı eppey tecrübe ve bigi isteyen bir meslek yoksa o kadar başarılı dedektörler üretilemezdi

 9. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  dedektörün yapımı baya zor olmalı bu yüzden doğru eğitim şart

 10. dedektor cesitleri dedi ki:

  her işte olduğu gibi bu meslektede çok iyi tecrübe ve bilgiye ihtiyaç var

Bir cevap yazın