alexa

Dedektörlerin elektronik devresi

dedektör
Dedektör ve altın
Eylül 29, 2018
dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari
Dedektör başlığı nasıl yapılır
Ekim 4, 2018

Dedektörlerin elektronik devresi

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

dedektor, dedektör, dedektör fiyatları, dedektor fiyatlari

Dedektörlerin elektronik devresi: 555 zamanlayıcı entegresi ile yapılan metal dedektör devresi basit olmasına rağmen oldukca iyi çalışıyor bir çok metal dedektör devresine göre fazla elektronik komponent kullanılmamış ama dedektörün bobin kısmı ve sarımı önemli Başlık tam olarak açıklayıcı değil Opamp ve cmos entegreler dedim ama bazı projelerde özel entegrelerde kullanılmış Metal dedektör devresi bir önceki mikrodenetleyicili devre aynı özelliklerde gibi 1.5 metre derinliğe inebilir.Dedektörlerin elektronik devresi: PIC12F683 ile basit metal dedektör devresi PIC ile metal dedektörü yapımı konusunda örnek olabilecek basit bir uygulama yazılımı microc ile hazırlanmış. Metal sensörü olarak 10uh…..300uh arası bobin kullanılıyor.bedava paylaşılan projelerden birisi tesisatcıların kullandığı hazır satılan bir dedektör cihazlarının biraz daha basit,ucuz versiyonu kısa mesafeli metal dedektörüde denilebilir. Duvar içinde metalleri kabloları bulmak için kullanılır. Define dedektörü define işlerin de yalan dolan ve hikaye çok oluyor bu nedenle kendi define arama cihazlarınız olması çok önemli yok ecnebi, geldi yok o geldi, yok bu geldi, hikaye gırla gitsin tonla altın var falan bazıları da hap yap para kap derdin de olunca bazı kötü niyetli insanlar da bunu fırsata çevirmek isteyecek ve sizi istismar edeceklerdir. Define dedektörü bu yüzden dedektör şart hiç olmazsa nerde ne aradığınızı bilirsiniz, ne ile karşılaşacağınızı az çok tahmin edip ona göre hareket edersiniz . Dedektörlerin elektronik devresi: Büyük rakamlar götürecek işlerde gerekli sistem ve makinaları kullanalarak elle tutulur gözle görülür emareler yakaladık dan sonra belirli miktarda sizi zora sokmayacak kadar harcanmalı dünya genelinde çok kullanılan bir sistemdir ve çok gerekli işleri kolaylaştıran bir sistemdir.Dedektörlerin elektronik devresi: mesala günlerce arayıp bulamadığınızı doğru bölgedeyseniz birkaç saatte bulma ve yerini tesbit etme imkanınız var dedektör fiyatları özelliklerine göre degişir. Dedektörlerin elektronik devresi: çok gelişmiş bir sitemdir ama bir çok medeniyetler aynı işlemleri yaptığı için son nesillere çok bir şey brakmamışlar çoğu noktanın dönem soygunu yediğini duyuyoruz bu yüzden son sistem cihazlar şart Define her definecini mutlaka bir alan tarama dedektörü, bir vlf dedektörü, bir de 3 d gpr dedektörü olmalı. Bu takım dedektör olmadan arama çalışması yapılması yapmak çok zor, ha bu da nasip işi bunu unutmayalım, adamın gezerken ayağına takılır. Şans diye bir faktör var. Altın bulmak istiyorum. böylece arama tarama faaliyetlerinin oluşturduğu isteği karşılamak için dedektörler ve görüntülü dedektörler, yer altı radarları üretimleri Kullanılmaktadır yer altındaki metal maden ve boşluk gibi yerleri bulmaya yarayan merkez noktalama işlerine yarayan radyo frekans sistemleridir. bu sayede eski tip yaşam şekilleri ve ölü gömme teknikleri bulunduğu geçmişe dönük bilgi ve tecrübe kazanmış oluruz.

3 Comments

 1. huseyin dedi ki:

  elektironik devreler hazırda var kendinizde yapabilirsiniz

 2. adminim dedi ki:

  ama unutmayın sadece hobi olarak kullanmak ve oyalanmak için yapılabilir çok fazla umut bağlamamak gerek

 3. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖRLERİN ELEKTRONİK DEVRESİ
  Dedektör sensörleri basit görünebilir ama işleyişi bir o kadar karışıktır. İçinde bulunan sensörler çok küçüktür küçücük bir sıkıntı da arızaya geçerler.Bobin sarımları çok hassasdır ve çok önemlidir.Sensörler analog veri oluşturur ve ana karta gönderir. Ana kart ise verileri dijitale çevirir ve okuyabileceğimiz değerler oluşturur. Dedektörlerin elektronik devresi: Metal dedektörlerinin çalışma prensiplerine, ayrımlı metal dedektörü hakkındaki yazıma, üzerinde çalıştığım metal dedektörü projelerine, farklı çalışma prensiplerine sahip metal dedektörlerinin elektrik devre şemalarına, dedektör arama başlığı yapımından faraday kalkanına, bobin sarımından bobin indüktans hesabına, bakır plaka ile baskı devre yapımına, multimetre kullanımına dair ayrıntılı bilgiler bulabileceksiniz.

  Tabi bütün bunlarla vakit harcarken, devre elemanları hakkında bilgilere de sahip olabileceksiniz. Kendi başınıza dedektör yapımına karar verdiniz ama ufacık bir elektronik bilgiye bile sahip olmasanız bile bu site sayesinde Transistör, Kapsitör, Direnç gibi en temel elektrik devre elemanlarından, 555 Zamanlayıcı, İşlemsel Yükselteçler gibi entegre devrelere kadar bilgi sahibi olabileceksiniz.Dedektörlerin elektronik devresi: Metal dedektörleri elektromanyetik dalgalar gönderme ve alma genel prensibine göre çalışırlar. Dedektörlerin elektronik devresi: Gönderilen elektromanyetik dalga rastladığı metal cisim üzerinde “eddy currents” veya “faraday akımları” denen bir akım endükler. Bu endüklenen akım dedektördeki bobine tesir ederek bir takım küçük sinyal değişmelerine sebep olur. Bu küçük sinyaller elektronik devrelerde kuvvetlendirilerek ses sinyali oluşması için hoparlöre gönderilir. Bazı dedektörlerde ibreli veya dijital sinyal ölçme devreleri de vardır.

Bir Cevap Yazın