Blog

Dedektörler nasıl çalışır

dedektör fiyatları, En iyi define dedektörü fiyatları

Dedektörler nasıl çalışır : Define dedektörünün çalışma prensibi şöyledir. Cihaz ucundaki yuvarlak bölümden sinyal verir aynı uzaktan kumandalı sinyali gibi. Toprağa gönderdiği sinyallerin geri dönüşümüne göre altın mı, bakır mı, alüminyum mu olduğu anlaşılır. Bugün piyasada yüzlerce marka binlerce model Cihaz vardır. Bazı firmalar ürünlerine 15 metre gibi derinlik hatta görüntülü yayın bile verebildiklerine dair vaatler vermektedir.

Dedektörler nasıl çalışır

Hepsini taktir ediyorum sevgilerimi sunuyorum. Köylü kardeşlerimin keçilerini koyunlarını tarlasını satarak aldıkları bu cihazlardan faydalanmalarını diliyorum. Tavuk-civciv işaretleri kesinlikle define işaretidir. Bu işaretler nadir bulunur. İşaret çizimleri kesin olduğu için doğal oluşumlarla karıştırılması neredeyse imkansızdır. Tavuk ve civciv define işaretinin olduğu alan çok iyi araştırılmalıdır.

Tavuğun konumu ve civcivlerin sayısı çok önemli bir yol göstericidir. Arazide karşılaşabileceğiniz tavuk civciv işaretinin çeşitlerinin anlamlarını aşağıda açıklayacağım. Eğer civcivler yoksa sadece tavuk işareti varsa tavuğun ayaklarına bakılmalıdır. Dedektörler nasıl çalışır Ayakları varsa tavuğun baş kısım istikametine, eğer ayakları yoksa işaretin olduğu kayanın hemen altına bakılmalıdır. Tavuğun kuluçkada olduğunu ifade eder. Eğer tavuk yok ve sadece civcivler varsa etrafta araştırma yapılmalıdır. İşaretin bulunduğu kaya tavuk olarak kabul edilmiştir. Civcivlerden biri diğerlerinden farklıdır. Farklı olan civcivin bulunduğu yönde işaret taşı aranmalıdır. Hediye o taşın altındadır. Eğer tavuğun üstünde bir civciv varsa bu asıl definenin hemen üstünde küçük bir hediye olduğu anlamına gelir.

Üstteki hediyeye ulaşınca araştırmaya devam edilmelidir. Altta büyük bir hediye daha vardır. Eğer tavuğun arkasında tek sıra halinde civcivler varsa işler biraz karışıktır. Çünkü bu işaret hakkında çeşitli görüşler vardır. Bana göre define civciv sayısı kadar adım ilerde olabilir. Dedektörler nasıl çalışır Diğer görüşler ise bu işaretin tünel işareti veya mezar işareti olduğu yönünde. Ben mezara fazla ihtimal vermiyorum çünkü mezarlar civciv işareti ile simgelenmez. tarama faliyetlerinin oluşturduğu isteği karşılamak için dedektörler ve

görüntülü dedektörler

,

yer altı radar

ları üretimleri kullanılmaktadır. Yeraltındaki metal maden ve boşluk gibi yerleri bulmaya yarayan mekez noktalama işlerine yarar.

Radyo frekans sistemleridir bazı yeraltında bulunan maden ve para tarihi metal parçaları yerini tesbit eder. Ve derinliğini belirlemek için kullanılan teknolojik bir arama sistemidir. Son sistem özelliği var yaklaşık on iki bin senedir eski tarıh yaşam kalıntıları bu tür sistem ve cihazlarla bulunmaktadır. Gün yüzüne çıkmıştır. Tarih boyunca definecilik ve fakir insanların gömülen para ve değerli eşyaları yeraltından bularak daha rahat bir yaşam sürmeye çalışmışlardır.

Dedektör fiyatları

özelliklerine göre degişir. Çok gelişmiş bir sitemdir. Ama bir çok medeniyet ve kavimler aynı işlemleri yaptığı için son nesillere çok bir şey bırakmışlar. Çoğu noktanın dönem soygunu yediğini duyuyoruz . Bu yüzden Dedektörler nasıl çalışır son sistem cihazlar şart boşuna işlem yapmamak için kullanmalıyız..

Related Posts

10 thoughts on “Dedektörler nasıl çalışır

 1. adminim dedi ki:

  günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki yaptıkları işleri görünce şaşırmamak elde değil

 2. adminim dedi ki:

  DEDEKTÖRLER NASIL ÇALIŞIR
  Dedektörler radyo frekansı ile çalışan cihazlardır. Üzerinde bulunan bobinler alıcı ve verici kısmını oluştururlar. Verici kısımda üretilen elektromanyetik dalga bir metale rastladığı zaman, metal üzerinde bir akım indüklenir(faraday akımları – girdap akımları). Bu metal üzerinde indüklenen akım, bir manyetik dalga üreterek, dedektör üzerindeki alıcı bobin üzerinden akım geçmesini sağlar. Elde edilen sinyal, bir yükselteç yardımıyla güçlendirerek ses sinyaline ve görüntülü olarak bildiririm verir. Dedektör gücüne göre 12 mt’ye kadar arama yapabilir.Dedektör nasıl çalışır? Dedektörler güç kaynağı olarak genellikle lityum pilleri kullanır. Ayrıca piyasada şarjlı olarak çalışan dedektörler de bulunmaktadır.Dedektörlerde iletim sinyalinin üretildiği, alınan sinyalin işlendiği ve bir yanıta dönüştürüldüğü bir kontrol kutusu bulunur. Dedektör nasıl çalışır? Dedektör başlıkları üzerinde ki bobinlerin konumu iyi ayarlanmalıdır. Hatalı üretim sonucunda bobinler birbirlerini algılar ve dedektör yanlış çalışır. Metalin cinsi ve boyutuna göre manyetik alanda değişik algılamalar olabilir, metalin yüzeyi ne kadar büyükse bulma süresi kısalır.
  Toprağın içindeki bazı mineraller, toprağın iletkenliğinin artmasına ve metallerin oksitlenip metallik özelliğinin azalmasına neden olabilir. Doğalgaz, su boru hatları, elektrik kabloları dedektörü yanlış algılamaya yönlendirebilir.Dedektör nasıl çalışır? Bu şekilde verici bobinden sabit manyetik alan gönderilir ve alıcı bobinden yansıyan sinyal bu alınır. Alınan sinyalde bir faz değişimi varsa bu yakınlarda bir metal olduğu anlamına gelir. Her metalin kendine özel bir faz kayması vardır.

 3. artık dedektörler nasıl çalışır diye düşünmüyorum zira kullanımı çok kolaylaştırılmış.

 4. Dedektörü satın aldığınız firma size kullanımı ile ilgili eğitimlerin tümünü verecektir.

 5. alan tarama dedi ki:

  çekirdekten yer yüzüne gelen manyetik dalgaların değişimleri sensör yardımı ile algılanır

 6. alan tarama dedi ki:

  Dedektörler nasıl çalışır : Define dedektörünün çalışma prensibi şöyledir. Cihaz ucundaki yuvarlak bölümden sinyal verir aynı uzaktan kumandalı sinyali gibi.

 7. Dedektörler nasıl çalışır : Define dedektörünün çalışma prensibi şöyledir. Cihaz ucundaki yuvarlak bölümden sinyal verir aynı uzaktan kumandalı sinyali gibi. Toprağa gönderdiği sinyallerin geri dönüşümüne göre altın mı, bakır mı, alüminyum mu olduğu anlaşılır.

 8. alan tarama dedi ki:

  Dedektörler nasıl çalışır son sistem cihazlar şart boşuna işlem yapmamak için kullanmalıyız..

 9. dedektor cesitleri dedi ki:

  yeni sistem dedektörlerin çalışma mantığı bir hayli kolay

 10. altin dedektor cesitleri dedi ki:

  iş yalnızca dedektör almakta değil kullanmasını da bilmek gerekir dedektörü alırken eğitim veren firmaları tercih etmelisiniz

Bir cevap yazın