Blog

Dedektörle altın arama

dedektör radyasyon

Dedektörle altın arama, Salyangozlar kendilerini düşmanlarından korunmak için yumurtadan çıkar çıkmaz hemen kabuk yapmaları gerekiyordu.

Dedektörle altın arama

, İçlerinden biri dikkatle çevresine bakıp Ergin Salyangozların boz renkli kaba kabuklarını görünce tiksintiyle onlara bakıyor. Kendine hepsininkinden farklı görülmemiş güzellikte bir kabuk yapacaktı. Hemen işe girişti. Günlerce durmadan çalıştı . Sırtında pırıl pırıl sedefli bir kabuk geliştirdi.

Dedektör ile altın arama

Salyangozun kabuğu görenin gözünü kamaştırıyordu. Haber çevrede bulunan tüm Salyangozlara yayıldı . Öteki Salyangozlar küçük Salyangozun göz alıcı kabuğunu görmeye geliyorlardı. İçlerinden genç olanlar ona imrenerek bakıyor keşke bizim de böyle kabuğumuz olsa diye içlerinden geçiriyorlardı.

Dedektörle altın arama, Yaşlı Salyangozlardan biri hemen onları çevresine toplayıp hepinizi ona gıpta ediyorsunuz.

Dedektör ile altın aramak

Ancak o küçük Salyangozun başına gelecek olan felaketleri hiç düşünmüyorsunuz . Çünkü bizim boz renkli kaba kabuğumuz bizim hem evimiz hem de düşmanlara karşı savunma silahımızdır. Allah isteseydi hepimizi zaten öyle parıltılı kabukla yaratırdı. Bu parıltılı kabuk düşmanlarımızın çabuk gözüne çarpar ve bizi hemen avlarlardı diye diğer Salyangozlara öğüt veriyordu. Ancak salyangoz diğer Salyangozlara tepeden bakıyor kendini dünyanın en güzel salyangozu olarak görüyordu.

Dedektörle altın aramak

Bir pazar günü Burak ve ailesi piknik yapmak için Salyangozun bulunduğu alana gittiler. 166 Salyangoz herkesin kendi güzelliğini görmesini istiyordu . O yüzden Burak ın dikkatini çekmeye çalışmak için güneşli bir yere gidip Burak in dikkatini çekmeyi başarmıştı .

Burak ve ailesi ilk defa öyle bir salyangoz gördüğü için şaşırmışlardı . Burak herkese bu salyangozu göstermek istiyordu. Bir kese kagidina koyduğu salyangozu eve götürecekti. Akşamüstü eve varınca Burak onu boş bir şeker kutusuna koydu. Geceyi burada geçiren salyangoz sıkıntıdan ve açlıktan ölecek gibi oluyordu .

Dedektörle altın arama teknikleri

Ertesi gün Burak salyangozu alıp sokağa çıktı . Mahallenin bütün çocukları Burak in çevresine toplanıp salyangozu ters çeviriyorlar kabuğunun içine parmaklarını sokuyorlardı. 250 Salyangoz yara bere içine kalmıştı Burak uyuyunca kendini kabuğundan kurtarıp kendini hemen bahçeye attı. Kendine diğerleri gibi kabuk yapsaydı bunlar başına gelmezdi. Dedektörle altın arama, Sabah olduğunda diğerleri salyangozu bulmuşlardı salyangoz yaptığı hatanın farkına varıp diğerlerinden özür diledi.

Related Posts

7 thoughts on “Dedektörle altın arama

 1. adminim dedi ki:

  kaliteli bir görüntülü dedektör ile bir de iyi bir alan tarama oldumu işiniz çok kolaylaşır

 2. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektörle arama en başarılı yöntemdir.

 3. edip aydınlılar dedi ki:

  dedektörsüz altın araması olmaz.

 4. alan tarama dedi ki:

  altına duyarlı dedektörleri tercih edebilirsiniz

 5. Altın aramak herkesin hayalidir. Ancak bu iyi bir dedektör ile gerçekleşir.

 6. alan tarama dedi ki:

  altın taraması dedektörsüz olmaz. ancak taranan alana uygun ve kaliteli dedektör tercih edilmelidir.

 7. Dedektörle altın arama mutlu sonlara sebep olabilir.

Bir cevap yazın